Skocz do zawartości
khazad93

70l słonej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku byłą głośna a teraz po zamknięciu szafki jest cicho i spokojnie da się spać. Jedyne dźwięki z akwarium to odgłos mieszania się wody i bąbli w odpieniaczu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomierzyłem parametry, ponieważ euphylia od paru dni zaczęła grymasić i już się tak ładnie nie pompuje jak wcześniej. Wcześniej wystarczała podmiana ale teraz widzę że nie pomogło. Testy nowe Salifert:

pH- 7,8

Kh- 9,75

Ca- 310

Mg- 990

NO3- 0

PO4- 0

zasolenie 1.023

Wydaje mi się że już najwyższy czas przenieść się na bogatszą sól ze względu na niskie Ca, Mg i lekko podwyższone KH. Zakupiłem najmniejsze opakowanie Aquaforest Reef Salt, zobaczę jak zareaguje system na nową sól. Mam w związku z tym dwa pytania:

1. Jak przechodzić na nową sól? Jedna podmiana 50/50 starej z nową czy od razu zrobić solankę na nowej i np. powoli wlewać do zbiornika?

2. Martwi mnie to zerowe NO3 i PO4. Na razie co zrobiłem to skręciłem trochę odpieniacz,żeby mniej pienił i postanowiłem trochę więcej karmić. Co myślicie o takim sposobie?

Poglądowe zdjęcie z już powiększoną obsadą:

post-23423-0-55900900-1483348626_thumb.jpg

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką miałeś teraz sól.

Nie wiem czy AF RS to dobry pomysł. Nie zaspokoi potrzeby na Ca i Mg a dodatkowo spadnie mocno KH

U siebie startowałem akwarium na AF RS po kilku miesiącach musiałem dodać balling.

Może zamiast zmiany soli ręcznie zacznij podbijać Ca i Mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Instant Ocean. Z testu na reefhub zobaczyłem że jest polecana do sps, dlatego się na nią zdecydowałem. Ma wyższy Mg i Ca niż IO. Dopóki się da chciałbym jechać bez bailinga na samych podmianach.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh trochę za wysokie chyba. U mnie euphyllie najlepiej sie pompuja jak jest 7-8. Jak przesadze z ballingiem (leje z reki) i kh poleci powyzej 8 to wyglądają gorzej, ale moze to przypadek i o cos innego im chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na euphylię przed pójściem do pracy to znowu wyglądała normalnie. Ale 3 dni siedziała z polipami wystawionymi na 50% co nigdy wcześniej się nie zdarzało. I dlatego zacząłem się martwić. Może to 0 na PO4 i NO3 im przeszkadza? Nik@ a Ty jesteś zadowolona z produktów AF? Bo z tego co pamiętam prowadzisz swój zbiornik na soli od nich :)

Ktoś mi podpowie czy mieszać sole że sobą przy przechodzenia czy od razu nową?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez khazad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzyłem na euphylię przed pójściem do pracy to znowu wyglądała normalnie. Ale 3 dni siedziała z polipami wystawionymi na 50% co nigdy wcześniej się nie zdarzało. I dlatego zacząłem się martwić. Może to 0 na PO4 i NO3 im przeszkadza? Nik@ a Ty jesteś zadowolona z produktów AF? Bo z tego co pamiętam prowadzisz swój zbiornik na soli od nich :)

Ktoś mi podpowie czy mieszać sole że sobą przy przechodzenia czy od razu nową?

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Witam. Euphyllie lubią "brudniejszą wodę" gdzie są jakieś nutrienty do pobrania z wody. Oczywiście w granicach rozsądku :secret: Bywają kapryśne... Wiele osób narzekało na kondycje Euphylli w zbiornikach pod SPS z zerowymi nutrientami - może ktoś się jeszcze wypowie :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem pierwszą podmianę od razu na nowej soli. Nie widzę żadnych negatywnych skutków u korali. Odkąd zacząłem więcej karmić euphylia cały czas siedzi napompowana, może rzeczywiście zerowe NO3 i PO4 jej przeszkadzało. Zastanawiam się nad czymś co ładnie przekopie mi piasek, ale chyba mam za mały zbiornik na cokolwiek innego niż ślimaki. Chyba że macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja w swoim "małym" szkiełku (50l) wpuściłem babkę Amblygobius phalaena. Wiem, że to o wiele za małe akwarium ale znajomy miał do zbycia i wziąłem. Piasek bielutki:). Rybka przekopuje po swojemu dno ale naprawdę jest czysto. Odmulając raz na dwa tygodnie, syfku praktycznie nie ma. Jak się mają euphylie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.