Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam takiego stwora czyli osiadłego ślimaka

problem polega na tym ze ten bydlak ciągle wypuszcza coś w rodzaju sieci, którą potem zwija zbierając przy okazji resztki pożywienia z wody

ale oczywiście połowa tej sici mu sie odrywa i oblepia mi korale.

próbowalem go oderwać ze skaly ale niestety odrywam tylko końcówkę rurki w której siedzi a on sam zostaje i buduje sobie nową rurkę.

fajny jest ten stwór ale przeszkadza troche. nie mam możliwości odłupania go z kawałkiem skały więc zastanawiam sie czy go humanitarnie nie zalepić klejem do korali?

może ktoś sobie poradził z takim ślimakiem w inny sposób?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

humanitarnie to byloby wstrzyknac mu do rurki troche kalkwasser a nastepnie zakleic, co ma sie meczyc zwierze.

Z tym ze bardzo prawdopodobne jest ze jak jest juz jeden to sie nastepne pojawia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z bydlakiem. Nawet wstrzykiwałem w niego wrzątek, ale to jakiś cyborg i znowu wylazł. Chyba kupię trochę polonu w internecie, podobno nie wychodzi tak drogo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to go zakleje przy okazji


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

ze stali tej sieci nie uplotl:), tylko pewnie z protein, wiec korale na pewno sobie z nia poradza, juz pare lat mam takiego u siebie, wypuszcza bidula ta siec i lapie jedzonko a wszystko jak zylo tak zyje, no chyba ze, pada z mojej wlasnej glupoty.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padac nie pada ale ciagle oblepione jest


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że najlepszym rozwiązaniem będzie wróg naturalny ! ale kto nim jest ??? a może te ślimaki nie mają wrogów ?? Nic nie moge wyszukać na ich temat . Stawiam "zgrzewke" belgijskiego piwa za skuteczną rade usunięcie tego stwora.Dodam że mechaniczne usuwanie odpada bo nie do każdego można dotrzeć a piwa belgijskie uchodzą za najlepsze na świecie ! oficjalnie jest ich ponad 1200 ! jest w czym wybierać ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie postawie połowy zgrzewki ! stawiam całą ! Więc maskonur kiedy wpadniesz do mnie na piwo ?(zapewne na piwie się nie skończy:clowning)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałabym odświeżyć wątek.

Mam plagę w akwarium, przez ślimaki moja do niedawna piękna dżungla xenii kompletnie zniknęła.

Niestety jest ich za dużo żeby móc zakleić każdą dziurkę. Podobno kostera rogata żywi się tego typu stworzeniami. Ma ktoś jakieś informacje które mogą potwierdzić lub zaprzeczyć tej teorii?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn ponoć je ich sieci przez co zdychaja z głodu. Ile w tym prawdy nie wiem.

Rob z Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, mandaryn zjada sieć, ślimaki głodują i padają... To bym musiała zaopatrzyć się w stado mandarynów bo jeden by nie dał rady, mandaryny nie są aż tak pazerne...

Więc wciąż szukam stworzenia, które żywi się robactwem....

Jakieś pomysły?


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lactoria Cornuta uwolni cię od tego problemu, tylko uwaga jest tak przemiłą rybką, że uzależnia od siebie, niestety rośnie szybko i będzie duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mówiłam, krówka sobie poradzi... Dziękuję za potwierdzenie :thumbup:

A tak na marginesie jak duży zbiornik potrzebuje ta ryba? W akwa dorasta do ok 30cm ale wiem że zdarzały się większe okazy a nie chce kupować ryby żeby ją za chwilę oddać <_<


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem - mandaryn nie rusza slimakow, w jakies amerykanskiej wikipedii wyczytalem ze chelmon rostratus sie nimi zainteresuje - niedlugo planuje zakup


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i z jednego przyniesionego ze skałką ślimaka zrobiły się trzy a moja krówka nie jest nimi w ogóle zainteresowana, także albo to zależy od osobnika albo te ślimaki im nie smakują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj do mojej ekipy dołączyła krówka miniaturka... Pocieszne stworzonko :smiling: Zobaczymy co z tego będzie, mam nadzieję że nie będzie kręcić nosem na ślimole A jak będzie to poszukamy innego rozwiązania :detective:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyzwyczaj jej tylko do jedzenia np z pensety - moja rozpieszczona tylko na to zawsze czekała, musiałem brutalnie ją przegłodzić i w końcu wzięła się za sprawdzanie skały i wyjadanie ślimaków. Mam wrażenie że to najinteligentniejsza z ryb przynajmniej w moim baniaku.

Jeśli jest bardzo mała typu 1cm x 1cm bo taką ja kupowałem to uważaj na pompy - kilka razy musiałem ją odczepiać od pompy cyrkulacyjnej i raz od grzebienia w kominie, przy tej wielkości nie mają sił się oderwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Wzięłam największą jaką mieli 1,5cm x 1,5cm. Jeden róg ma krótszy :sweat: Jak na razie wyskubywała ślimaki z piasku, teraz chowa się za pompą. U mnie cyrkulacja nie jest silna (prawa pompa padła, a skoro kupiłam krówkę to nie będę jej wymieniać niech rybka podrośnie). Martwi mnie jedynie zachowanie sanitarnika i kardynałka względem nowego przybysza. Możesz mi powiedzieć w jakim tempie rośnie to maleństwo :question:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanitarnik będzie potrzebny przy tej rybie, jest narażona na problemy skórne u mnie w zasadzie doktorek uratował rybkę była w takim stanie że zrezygnowałem z leczenia bo by ją zabiło i kupiłem doktorka, do dziś ciągle za nią pływa i ją skubie i pewnie dlatego interesuje się również twoją krówką. Ta rybka niczego się nie boi i jestem zdziwiony że się chowa, moja na dzień dobry zaraz po wpuszczeniu skubała kraba, przeszło jej to na szczęście. Kupiłaś ją w dobrym stanie? Jeśli tak to poradzi sobie. A rośnie szybko - po 5 miesiącach u mnie jest z 4-5 razy większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka ze sklepu z wysokimi standardami. Nigdy nie miałam problemów z żadnym stworzeniem od nich, poza tym same dobre opinie mają. Wygląda i zachowuje się zdrowo... Śmiesznie wygląda kiedy próbuje nadążyć obracać się za sanitarnikiem... Robią kilka kółek i mała ucieka :D Dobrze, że tak szybko rośnie...mały terminator :shuriken:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terminator ale bezkonfliktowy, założę się że niedługo będzie twoją ulubioną rybką, szczególne jak zacznie cię śledzić przy akwarium i pływać za palcem, lub też pluć w ciebie wodą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy krowka zjada cos poza slimakami osiadlymi? Rurowki czy cos innego?

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.