Skocz do zawartości
RomanPa

LPS oświetlenie ile wystarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam szybkie pytanko zbiornik 150 x 80 x 70 obsada LPS.

Na tą chwile świeciłem 110 Wat w led plus 4xt5 54W.

Ale myślę nad zmianą żeby odpuścić trochę z mocą i zmniejszyć na 12 godzin led plus 6 godzin doświetlać 2xt5 54W.

I jeszcze takie pytanko z boku jak to jest z LPS i z czerwonym spektrum czy potrzebują czy wystarczy samo niebieskie światło ?

Edytowane przez RomanPa (wyświetl historię edycji)

Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem od LPS nie jestem ale jak ktoś będzie ci doradzał to napisz jeszcze jakiej mocy masz te 4xt5 :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rozpędu :D 54 W


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor światła led i t5?

Czerwone według mnie nie jest potrzebne. W naturze ma stosunkowo niską przenikalność i nie ma wpływu na korale.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak,może mało dokładnie ale naświetli ci może drogę...ja mam w sumpie lampkę led DIY 18W w przewadze niebieskie diody i bardzo mały strumień,woda płynie spokojnie,cyrkulacja w sumpie zdechła,zarosła glonem,i nigdzie w zbiorniku głownym calustrea nie ma sie tak dobrze jak w sumpie przy małym oświetleniu i małej cyrkulacji.

a co do głównego to ostatnieo miałem na serwisie Maxpecta 180,i zostały tylko 6xT5 24W, i lepszej kondycjii lpsów nie widziałem,tyle że w spsom to nie wyjdzie na dobre.Dlatego teraz szukam tylko T5,a ledów się pozbęde.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Led 11 sztuk 10 Watowych Niebieskich

T5 Actynica plus Gliesmanny ten sam kolor Akwarium wygląda pięknie w sensie kolorystycznym tak jak mi pasuje

zastanawiam się jedynie czy nie dodać 2 białych led i 2 czerwonych.

Natchnęła mnie trochę sobotnia wizyta w Coralfarmie i zbiornik LPS gdzie było po prostu ciemno w porównaniu do mojego :)


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie białe i czerwone.

Niebieskie to jest to. Ja świecę tylko niebiesko i paru kolegów też.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki koncept ale ostatnio wkrecilem różową jedna t5 i jakby niektóre acany ładniej pompowały.

Ale narazie przechodze na swiecenie 12h Led plus 2*t5 przez 6 godzin zobaczymy co to bedzie :) moze potem podciagne na 8godzin


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie białe i czerwone.

Niebieskie to jest to. Ja świecę tylko niebiesko i paru kolegów też.

ale jakie dokladnie niebieskie ?

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie białe i czerwone.

Niebieskie to jest to. Ja świecę tylko niebiesko i paru kolegów też.

Cytat - "przestań mi tłumaczyć po raz n-ty to co wiem od nastu lat

czyli że niebieski kolor niesie najwięcej energii i to że korale potrzebują głównie niebieskiego to też delikatnie mówiąc ... bajka/niedomówienie

w USA przez LATA stosowało się/stosuje się nadal żarniki hqi o temperaturze barwowej 6,5KK

tyle że potrzeba więcej takiego światła więc dla Europejczyka to jest NIEEKONOMICZNE

dlatego w Europie bardziej popularne są 13KK" - jeden kolega z forum w wiadomości prywatnej napisał mi coś takiego.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przestań mi tłumaczyć po raz n-ty to co wiem od nastu lat

czyli że niebieski kolor niesie najwięcej energii i to że korale potrzebują głównie niebieskiego to też delikatnie mówiąc ... bajka/niedomówienie

w USA przez LATA stosowało się/stosuje się nadal żarniki hqi o temperaturze barwowej 6,5KK

tyle że potrzeba więcej takiego światła więc dla Europejczyka to jest NIEEKONOMICZNE

dlatego w Europie bardziej popularne są 13KK- jeden kolega z forum w wiadomości prywatnej napisał mi coś takiego.

WOOOW

nie stać Cie nawet żeby sam coś napisać

nie dość że cytujesz (wiernie) kawałek z mojego PW co Ciebie - to jeszcze wyrwane z kontekstu - bo rozmowa była o czymś zupełnie innym !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że to od Ciebie to oco chodzi? To nie jest wyrwane z kontekstu. W innym temacie krytykujesz innego kolegę, że chce założyć do swojej lampy diody 6500K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie napisałem, że to od Ciebie to oco chodzi? To nie jest wyrwane z kontekstu. W innym temacie krytykujesz innego kolegę, że chce założyć do swojej lampy diody 6500K.

nieważne

skoro nie umiesz sobie sprawdzić w sieci tego że w stanach używa się częściej żarników 6,5KK

to nie powód żeby cytować wiadomości PW (nawet bez podpisu)

a dioda kolego to nie hqi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś założenia odnośnie oświetlenia dla LPS ?


Akwarium:150x80x70h sump:100x70x40h Lampa:hybryda TC 6xT5 + LED 120W,Odpieniacz TC 200,Jetcode 12000 ,XF150 Gyre,Refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.