Skocz do zawartości
Bondzik04

Biopellets Reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej uzyc biolpellets XL i nie uzywac filtra?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

palety XL wpakowałem do takiego filterka (wywaliłem rurki)

naście zł i jakoś działa

2fda858be2c3e4372fe97a7255631bf8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jaki musi być przepływ przez filtr, żeby dobrze działał? Mam pompe Hydor pico 400 (385l/h) - czy taki wystarczy?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy XL wystarczy żeby woda oplywala całość. Nie muszą się wycierać. Wiec wystarczy niewielka cyrkulacja bądź koszyk w okolicach większego nurtu w sumpie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli wystarczy niewielki przepływ przy XL to ten filterek powinien tez się sprawdzić podobny do tego co pokazał silvia

http://www.ebay.ie/i...R9JBeAC25ampbkQ

Zastanawiam się czy palety XL mogą się kręcić czy raczej powinien być tylko przepływ wody czy to jest bez różnicy ?

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One tam są niektóre 1.600 l/h (wg producenta) a to już nie jest niewielki przepływ:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten najmniejszy starczy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

palety XL wpakowałem do takiego filterka (wywaliłem rurki)

naście zł i jakoś działa

2fda858be2c3e4372fe97a7255631bf8.jpeg

Jakiej to firmy i gdzie to można kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy XL wystarczy żeby woda oplywala całość. Nie muszą się wycierać. Wiec wystarczy niewielka cyrkulacja bądź koszyk w okolicach większego nurtu w sumpie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Użytkuje pellety XL od 6 miesięcy i jakieś doświadczenia już z nimi mam. Przepływ w reaktorze nie może być zbyt mały ale też nie musi być jakiś astronomiczny - należy zagwarantować na tyle duży przepływ żeby w zakamarkach nie było martwych stref w przeciwnym razie tworzą się obszary beztlenowe i część pelletów narażona na takie warunki czernieje (własne obserwacje) i cholera jedna wie co się tam z tego rozkłada. Dlatego warto zagwarantować sobie odpowiedni zapas przepływu na pompie i wszystko wyregulować zaworem kulowym. Dodatkowo zapas można wykorzystać na przedmuchanie układu dużym strumieniem wody, bo w takich nieruchomych pelletkach nawet nie wiecie ile detrytusu się zbiera. Ogólnie XL fajny pomysł ale w byle jakich warunkach też będzie z nimi kłopot. Dużo by tu o tym można napisać i wbrew pozorom opinia na temat tego produktu kształtuje się dopiero po dłuższym jego użytkowaniu, bo o wielu elementach użytkowych człowiek dowiaduje się w trakcie ich pracy w reaktorze (w różnych warunkach)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

2-3 sztuki XL leży mi po prostu na piasku w DSB (kiedyś .. dobrze ponad miesiąc temu mi wpadły i nie chce mi sie ich wyławiać) na pewno nie wyglądają jakby czerniały

a wręcz przeciwnie są prawie białe a przepływ tam jest wręcz symboliczny

to białe pod apitazją i drugie na dole w rogu fotki to właśnie XL

post-23855-0-21135000-1480628158_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.