Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Żeby nie było, że wpadam i od razu o coś pytam, przywitam się - Monika z Warszawy. :) Póki co, czytam i chłonę wiedzę, ale mam nadzieję wkrótce pochwalić się moim zbiorniczkiem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na imię mam Andrzej Jestem z Tarnowa w woj. małopolskim. Akwarystyką morska zaraził mnie przyjaciel i zajmuje się nią od października Początki były ciężkie po dwóch tygodniach od odpalenia pojawiło mi sie fito (zielona woda)po wielu próbach udało się wybrnąć. Na razie zbiornik 96 l plus panel 30 W przyszłości plany na 240

Pozdrawiam wszystkich


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem Rafał z Radomia i planuję założenie solniczki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Jacek. Pochodzę z mazur. Do tej pory interesowałem akwarystyką słodkowodną i dalej będę się jej trzymał. Moje ryby jednak rosną i będę je przeprowadzał do większego zbiornika więc chciałbym zaadaptować starą 180kę do morszczyzny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam na imię Marta. Rybkami interesuję się od niedawna. "Zaraziłam" się nimi od znajomych, którzy mają akwarium 200 l:) Cieszę się, że znalazłam to forum, bo w przyszłości mam zamiar założyć własne wielkie akwarium:) Teraz się tylko dokształcam, bo na temat rybek i akwariów wiem niewiele, no i brakuje mi miejsca w mieszkaniu na duże akwarium.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Adrian z Warszawy, morszczyzna zarazil mnie kolega z pracy.

Na chwile obecna wertuje strony forum w celu doksztalcania sie w temacie.

Podpytuje rowniez tych co wiedza. W planach mam ~220L+SUMP.

Jestem na etapie organizowania mebla pod szkolo. Nastepnie bede kompletowal baniak+sump i reszta.

Mysle ze na jesien wytartuje :p)

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :p

Jesień to najlepszy czas na start :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Paweł od 3 lat tu zaglądam,a że nie byłem zaszczepiony przeciw morszczyżnie to mnie zaraziliście:googleye

Mój pierwszy morski baniaczek planowałem odpalić pod koniec września,ale no cóż nie wytrzymałem wystartował wczoraj:)


240l 06.08.09r do 14.04.11r

Ruszyło 160x60x60 09.03.11r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Akwarystyka morska jest piękna... Mam nadzieję, że kiedyś będę jej częścią... Marzę o założeniu akwarium morskiego… ale jeszcze przede mną długa droga. Na razie uczę się, czytam, chcę popytać... mam nadzieję, że pomożecie mi troszeczkę. Nie chcę dużego akwarium. Mam w planie 200 l. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od marzeń się wszystko zaczyna... Witaj :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkim Forumowiczow :D

Akwarystyka zarazilam sie niedawno ale za to z wielka sila. Juz planuje swoja pierwsza rafke. Ciesze sie ze moge korzystać z informacji zawartych na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Mam na imie Adam jestem z Piaseczna.

Planuje morszczaka 112l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wlasnei jestem w trakcie zakupu 128L (chinszczyzna BOYU Industries) ZUMBO-set kpl TL-550

ktos z Was ma jakies doswiadczenia ?

oto opis z netu:

Description

Zumbo Aquarium

Technical data:

Tank spec

Size: 510Lx570Wx670H(mm)

Cubage: 128L

Power saving light

Volt: 220/110V

Freq: 50/60Hz

Power: 24Wx2

Submersible pump

Volt: 220/110V

Freq: 50/60Hz

Power: 22W

Flow: 720L/h

With pl light tube, double low noise instrument fan, led light, protein skimmer, uv light system, heater, internal bio-filter system(water pump, filter sponge, filter bag, bio-balls, activated carbon and ceramic rings included)

cena byla niezla i mam nadzieje ze starczy na mly poczatek...

wczesniej (kiedy mieszkalem w PL mialem 250L slodkowodne przez okolo 15 lat...

potem kilka lat przerwy, od 2 m-cy dzieciakom zalozylem male slodkie 75L

no i czas zaczac cos sobie do patrzenia zrobic :D

dopiero trafilem tu i zaczyanm czytac co i jak...

mam do wyboru 2-letnie 128L red sea max z kawalem skaly i 10 anemonkami, plus 3 krewetki (skala okropna...zero ukwialow etc) za ok 3,8 tys PLN w przeliczeniu albo to powyzsze NOWE puste za ok 1300PLN ...

co radzicie ?

zabieram sie za czytanie

pzdr z Norwegii :D


pzdr

Borys_HD

czas zbierania info i porad :)

"The dream is the aquarium of the night" (V.Hugo)

Aqua Medic Chromis 166L, Deltec 600 MCE, Aqua Medic Ocean Light 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Mam na imię Michał. Upłynęły już 34 wiosny, odkąd pojawiłem się na tym łez padole :). Mieszkam na wsi niedaleko Piaseczna (Warszawy). Akwarystyką interesuję się od dawna, choć raczej na poziomie amatorskim :). Jeszcze w zeszłym roku miałem akwarium z dyskowcami, które zostało zlikwidowane z powodu rozszczelnienia się po latach pracy :).

Teraz pora na powrót do ulubionego hobby. Wszystko wskasuje na to, że odbędzie się to w wydaniu słonowodnym :). Przygodę z akwarium morskim dopiero zaczynam i jestem na etapie namiętnego czytania wszystkiego, co mi wpadnie przed okulary. Dzisiaj trafiłem na forum Nano-Reef. Zapewnę zaraz zacznę zasypywać Was pytaniami początkującego :).

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jestem świeży na nano-reef.

Czytałem forum od dawna jako niezarejestrowany.

Super miejsce i fajni ludzie.

Czekałem na swoją solniczkę dość długo ale cały czas nie miałem jak tego dokonać.

Po 19 latach hodowli wszystkiego co słodkie przeszedłem na ciekawszą odmianę;)

Od roku mam baniak 250l ale to nadal zbyt mało.

Jeszcze dużo muszę się nauczyć i będę atakował coś większego.

Pozdrawiam wszystkich

Seba


Akwarium od 20 lat, morskie od roku. Baniak 250l. Odpieniacz octopus, filtracja 4300l/h, chłodnica, 2x HQI 70W 2x swietlówki aktyniczne, Balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! Mam na imię Andrzej. Jestem tutaj by zdobyć wiedzę potrzebną do założenia solniczki. W tej chwili jestem posiadaczem 2 baniaków z biotopami Jezior Malawi i Tanganika 140L,450L.Następna będzie solniczka! Mam nadzieję że mi się to uda!!

Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zasolonych!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam na imie Darek . Mam akwarium 100 l slonowodne od 3 miesiecy . Mialem 3 rybki , z czego 2 mi zdechly . No i postanowilem sie troche podszkolic .

;)


100 l odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Z zamiarem założenia akwarium morskiego noszę się już od dłuższego czasu, lecz ostatnio gwałtownym impulsem do powrotu do tegoż zamiaru było uruchomienie w jednym z koszalińskich sklepów zoologicznych nanorafy... Zajrzałem więc na łamy forum ponownie, w końcu się zarejestrowałem i z dnia na dzień zamierzam zgłębiać pokłady wiedzy zawarte w tym internetowym kompendium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Łukasz z okolic TARNOBRZEGA , akwarystyka zajmuje sie już ładnych kilka lat , przerabiałem już Malawi, ogólne,mcharia, a ostatnio krewetkarium , forum wertuje już też dłuższą chwilę , poważnie przymierzam sie do startu z mini solniczką w ciągu 1-2 mcy , pozdrawiam


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No to chyba ja też musiałbym się przedstawić.

Mam na imie Przemek i posiadam solniczkę 250l od 3 miesięcy i wciąż jestem zielony. Miałem Malawi 1,5 roku ale akwarystyka morska to zupełnie inna bajka. W słodkowodnym nic prawie nie trzeba robić a tu trzeba być chemikiem z grubym portfelem :) jednak taką frajdę mi sprawia patrzenie i grzebanie w mojej solniczce że mógłbym to robić godzinami. Żona chce rozwodu bo ponoć więcej czasu poświęcam akwa niż jej :) . . .

To wciąga jak narkotyk

pozdrawiam


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich również. Jak część forumowiczów, przeglądam artykuły i uczę się tutaj od jakiegoś czasu. Pomalutku pozbywam się obsady Malawi i przechodzę na morskie. Mam już za sobą wykonanie własnego sumpa, przeróbkę pokrywy z oświetleniem. Niedługo biorę się za przerabianie akwarium i zaczynam przygodę :) Wszystko będę robił sam. Chętnych do podzielenia się spostrzeżeniami oraz pomocy z Wawy lub okolicy zapraszam do kontaktu. :)


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam na imię Adam. Noszę się z zamiarem kupna akwarium RedSeaMax 130D. Do tej pory miałem akwarium słodkowodne. Teraz czas na zmiany. Bardzo Was proszę o poradę. Co sądzicie o tym zestawia/ czy jest on dobry na początek jak dla mnie? Bardzo chętnie wysłucham porad i opinii doświadczonych kolegów. I jeszcze jedno. Chcę prosić o pomoc w zakupie takiego zestawu. Mieszkam obecnie w Irlandii i nie ma pjęcia gdzie mogę kupić to akwarium i jaka jest naprawdę cena(widziałem rozmach cenowy od 600 do 1000 EURO).

Jeszcze raz serdecznie witam forumowiczów i mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto pomoże takiemu żółtodziobowi jak ja.

Bardzo gorąco pozdrawiam Was.

Adam.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.