Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam na imię Tomek. Jestem nowym uzależnionym, chociaż na razie tylko wirtualnie, jak się uda to planowany zbiornik stanie już w tym roku, a jak nie to dopiero na wiosnę. Oczywiście będę pytał i pytał i przynudzał... Na razie się zaczytuję w forum aby w przyszłości za łatwych pytań nie zadawać...

Pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Imię : Marcin

Zamieszkanie : Okolice Wrocławia

Zaburzenia : Zapalony akwarysta, turysta, rowerzysta, survivalowiec, nurek, tenisista i elektryk :clapping

Inne uwagi: Na chwile obecną forum czytam, +- 10 października stawiam zbiornik, +- 10 listopada wlewam wode, +- 10 grudnia wrzucam skalę. Trzymać kciuki ;]


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Tomek z Będzina powolutku poczynam pierwsze kroki z 30l z myślą zaadaptowania niedługo słodkiego (zasiedlone na ta chwilę) 150 na morskie


Nano rafka 80l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam na imię Mariusz, mam 31 lat,jestem z Kielc. Uzależniony.

Lubię wyzwania :clapping, dlatego postanowiłem założyć akwarium morskie.

Dysponuję miejscem 160x55x50 czyli czeka mnie prawie pół tony szczęścia.

Na razie czytam forum i mam coraz więcej pytań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej no i ja się zaraziłem ale to wszystko przez Raffyiego :)Mam na imię Kajetan i codziennie po 8 h w pracy czytam nano ref :tongues przed przystąpieniem do zrobienia pierwsze solniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam was z przerwami 1,5 roku, ale dopiero teraz rusza moja rafka.

Bedzie działać u mnie w pracy na biurku. Mysle ze sie uda :)

Pozdrawiam wszystkich


30L 30x30x35 aquael nano reef,koralia nano, preis, 4kg LR, 4,5kg LS Natures Ocean White

Rhodactis,Zoa,Protopalythoa,Pseudogorgonia,Clauvaria,Capnella, Glony&Algi&Gąbki

Akwarium w pracy http://it-nanoreef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Obecnie student, a w wolnych chwilach pasjonat gitary elektrycznej,muzyki rockowej,szybkich motorków, wędkarstwa, akwarystyki słodkowodnej.... nom i mam nadzieje że niebawem morskiej.

Pozdrawiam Wściekły Dorsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich serdecznie. Od bardzo niedawna posiadam malutkiego morszczaka, w sumie to dzięki wam, bo gdyby nie wiedza stąd wyniesiona to pewnie skończyło by się na planach. Mam na imię Krzysiek i pracuje... ( a nie tego nie napisze )w każdym bądź razie jestem z Rzeszowa. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że zniesiecie moje czasem głupiutkie pytania jakie na pewno zadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam na imię Arek i mieszkam w Rypinie. Po ileś tam czasu rozmyślania nad solniczką mam nadzieję, że w ciągu miesiąca z nią ruszę :). Jako, że w moim mieście jeszcze chyba nikt nie ma morskiego akwa to będę korzystał z Waszych porad.

Pozdrawiam

Calee


Jest ok. 250L w obiegu, cyrkulacja: 1x6095, obieg: ER 3700, deltec sc1455, światło: 4x24W, dolewka.

Start: 04.11.2010, zmiana: 12.2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Jestem Bartek, mam 14 lat a przy solniczce pomaga mi tata. Jestem z Płocka ,ze Skarpy.

Poznałem już kilku bardzo miłych klubowiczów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,mam na imie Leszek ,mieszkam w Corby Anglia.Mam 37 lat, moje pierwsze akwarium morskie(350 litrów)założyłem 2 tygodnie temu.mam ok 30kg live rock,3 kraby i 2 korale miękkie.Co dalej robić? uczę się od was,robię wszystko według waszyk wskazówek.


350 l. 2x54w white,2x54w blue,koralia 5 magnum,protein skimmer 600,fluval 405.grzalka 300w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego kolegę :)


90x50x50, sump 60l, 150W HQI Reeflux 12000K, 39W ATI Blue Plus, 39W ATI Purple Plus

Odpieniacz Sebastek Cone z AquaBee 2000/1, AquaBee 2000/1, JVP-101, JVP-102

1081983450.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290644 botmonster4 :

Hejka witam wszystkich, mam na imię Przemek, i mam baniak 100L słodki, ale już niedługo stawiam solniczke :)

Pozdrawiam

Witaj Przemku na forum :)

Jesteś fanem PePe Pana Dziobaka ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ze mną będzie ciężki ubaw, bo z akwariami nigdy nie miałam nic wspólnego i póki co czytam to forum dedukując po kawałku rzeczy dla was oczywiste. Na pewno wrzucę wiadro durnych pytań z nadzieją, że ktoś w chwili słabości odpowie. Akwarium planuje na wiosnę, pół roku czytania to chyba niezbędne minimum, no i zgromadzić środki muszę :).

Zaczajam się na 300 litrów.

Kaśka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imie Marek mieszkam w uk

Jestem zakazony od 6 m-cy mam 200l tropic , 200l sol i 80 krewetkarium sol

Z dnia na dzien ucze sie czegos nowego i uswiadamiam sobie z kazdym dniem ze bedzie tylko gorzej

z przyjemnoscia zakazam innych i mam juz kolejna ofiare.

wszystkim zycze powodzenia i mam nadzeje ze sie dobrze bawicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Wiktor i zakochałem się w morszczyżnie po nurkowaniu w egipcie, od powrotu zaczołem ostro się edukować w tym kierunku (większość informacji poznałem dzięki wam) i im dalej w las tym jest to ciekawsze.

W sumie już postanowiłem i niedługo zakładam solniczke ReefMax od Aquaela, trzymajcie kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem nowy!

Dawno się tak nie witałem :) Po kilkunastu latach zabawy ze słodkowodnym, przechodzę poziom wyżej :)

Pozdrawiam,

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam na imię Piotr od 2 lat zaglądam na forum

od około roku mam akwarium morskie i ciągle mało o nim wiem :)

Pozdrawiam


450l od 6.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od wczoraj posiadacz nano kostki Aquaela 20 litrów. Z bijącym sercem zaczynam. :)

Pozdrawiam ze śląska

Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się przywitam - mam na imię Ola i od jakiegoś czasu "się wciągam" :) Troszkę to jeszcze zajmie, ale moja pierwsza solniczka się zaczyna kompletować :)


Etap 1 - gromadzenie wiedzy i zasobów.

Planowany czas realizacji: 2011r

Projekt 1: kałuża: 40x25x30

Projekt 2 (jeśli pierwszy wypali): nano kostka - solniczka 50x50x50 + sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Użytkowników Forum:) Po przymusowym rozstaniu się z 250 litrowym zbiornikiem słodkowodnym Malawi postanowiłem nie czekać do emerytury na możliwość założenia zbiornika morskiego i rozpoczynam powolne zdobywanie wiedzy i elementów do akwa morskiego. W skali większości akwarium zbiornik będzie w zasadzie "mikro" o pojemności 98L. i wymiarach 80x35x35 (i cuda-niewidy z dobraniem odpieniacza:P).


http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34687

160 L. Octopus 100 - BH, Reef Circulator 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie narybku kochany:waving niektórzy z Was się zniechęcą, niektórzy zrezygnują z innych powodów, ale jeśli choćby jeden na dziesięciu łyknie na dobre i zostanie to znaczy że warto odpowiadać po raz setny na te same pytania nowicjuszy:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.