Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i... powodzenia :) będzie w tych 30l potrzebne :waving


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Darek, akwarystyką zajmuję się od 3 lat, ale do tej pory tylko słodkie wody. Mam zamiar wdrożyć się w akwarystykę morską i odpalić coś u siebię.


signbotz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem chłopaki:) na pewno nowe hobby przyniesie Wam mnóstwo frajdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lunatic,

miło zobaczyć kogoś z KFA w słonym świecie :waving


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Mam na imię Sławek i mieszkam w Kraśniku w woj.Lubelskiem więc wszędzie mam daleko. Od kilku lat chodzi mi po głowie morskie akwarium. Praktycznie od zawsze miałem akwarium, pielęgnice ostatnio paletki przez kilka lat. Na wiosnę z racji remontu w domu zlikwidowałem słodkowodne i jakoś pusto się robiło więc zapadła decyzja morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#308001 snocho :

Cześć Lunatic,

miło zobaczyć kogoś z KFA w słonym świecie :waving

Jak narazie solniczka to plany, musze się trochę wdrożyć w te tematy i może uda się coś zrobić.


signbotz.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich !!

Mieszkam w Kielcach - z akwarium słodkowodnym w domu to się praktycznie wychowałem ( pamiętam jeszcze takie pospawane z kątownika i kitem klejone - początek lat 80 tych. Teraz przyszła pora na morskie ( 300L. ).

dziś zalana skała i piach wodą RO musi się to pomoczyć - wcześniej moczyło się w zwykłej wodzie - szczelność etc.

szykuje filtry RO i DI i będzie zalewanie.

Skała wrzucona do RO na zdj. ( jak możecie proszę o info czy skała jest ok ) waszym okiem.

moczenie_ro.jpg


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymalny :) maxymalnie zaszalałeś :)

Witaj na forum, śmigaj do działu dla nowicjuszy i załóż swój wątek o akfa i tam Ci poopowiadamy co jest źle :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapień drążony , woda RO, teraz nic tylko Tropheusy wpuszczać :)

Witamy


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Tropheusy w RO długo by nie popływały, to tak na marginesie :) Wapień swoją drogą też do ich biotopu pasuje jak pięść do oka :)


Pozdrawiam,

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem !!!

Chciałem się przywitać i oczywiście pokazać do czego doszedłem czytając , czytając i jeszcze raz czytając . A jak miałem wątpliwości to jeszcze raz czytałem :kapelusz

Opis baniaczka będę opisywał w wiadomym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luzniz, Witamy!

ps. Edytuj swój post tylko do przywitania się. Załóż sobie swój post w dziale akwaria prze klej to co napisałeś powyżej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Jakiś czas temu przeglądając fotki w necie trafiłem na wasze forum , a że pochodzę znad morza i życie morskie zawsze mnie fascynowało zaraza dopadła i mnie.

Na razie jestem na etapie kompletowania sprzętu aczkolwiek zbiorniczek prawie gotowy do startu i to w większości wasza zasługa.Dzięki za lekturę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.., kłaniam się nisko po same pi...ęty...

Maciek z Warszawy, obecnie zaczynam kompletować sprzęt z pomocą jednego z "Waszych" wyjadaczy...

szkło się projektuje, stelaż rośnie..., muszę się tylko uzbroić w cierpliwość...

taaa... cierpliwośc...

ehm

cierp...

qrrrde, ale to trwa... ;-D

pozdro


pozdrawiam Dante

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam ! Michał z Bydgoszczy. Od kilku lat jestem obserwatorem forum i do tej pory nie mogłem miec swojej solniczki (studia ciągłe zmiany niejsca zamieszkania raz Polska raz zagranica). Teraz sytuacja sie ustabilizowała zbiorniczek 345 l pracuje juz od 16 dni moze jeszcze nie do końca dopięty :clowning Za parę dni wstawię fotki.

Pozdrawiam i życzę samych morskich sukcesów w nowym roku !!!


96x60x60 345 l HQI 2x150w 4 x T5 39w Deltec APF600 cyrkulacja 20000 l 40 kg LR ok 22 kg LS start 15.12.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Adam z Zamośćia.Od kilku lat czytam forum i systematycznie pogłębiam swoją wiedzę.Moją pierwszą solniczkę zalałem we wrześniu 2009 (nano rafa od Rafała Skiby).Baniak w 99%na balonówce .Korale to głównie lps-y a ulubiony gatunek to Acanthastrea Lordhowensis .

Pozdrdraweiam wszystkich i życzę samych sukcesów w nowym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo krajan :D Witaj na forum :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze :)

Mam na imię Piotrek, jestem z Warszawy. Forum czytam od jakiś 3 tygodni. Akwarystykom zajmowałem się przez parę lat, kilkanaście lat temu w szkole podstawowej. Dziś mam 28 lat w zasadzie zaraz będzie 29 :D przygodę zakończyłem na 120 l. zbiorniku gdy to ospa (o ile dobrze pamiętam)wybiła mi wszystkie ryby pomimo walki lekami.Wtedy przyszedł pomysł na przestawianie się na morskie akwa. Zacząłem wtedy kompletowanie sprzętu. Niestety nie było mi dane uruchomić zbiornika który to po zasoleniu odmówił posłuszeństwa i pękł :D Dziś znów wróciłem do tego pięknego hobby startując z 84 l. słonej wody. pociecha jest to ze do zasolenia akwa uzylem aerometru- jedynej rzeczy jaka zostala mi z tamtych lat :D

Akwa opisze w wiadomym dziale :D

Pozdrawiam twórce forum i wszystkich forumowiczów dzięki których wiedzy dziś znów mam akwa :D juppiiiii :D

PS. gdybym wtedy miał internet......

Moje akwa: http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34321


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Mam na imię Michał, pochodzę z Alwerni, małego miasteczka w okolicach Krakowa.

Akwarystyką słodkowodną zajmuję się od ok 12-13 roku życia, z przerwą na studia. Na chwilę obecną mam na stanie 120 litrowe malawi z Caeruleusami. Kilka lat temu zafascynowałem się solniczkami, zaczęło się przeszukiwanie internetu, zdobywanie wiedzy, czytanie relacji z powstawania zbiorników, aż w końcu całkiem nie dawno przyszedł mi do głowy pomysł (wcześniej nie wyobrażalny do zrealizowania) na założenie własnego kawałeczka morza. Od 13.12.2010 stoi na moim biurku maleńkie, dojrzewające 30 litrów słonej wody. Niestety na chwilę obecną, tylko na tyle mogę sobie pozwolić, choć jak zapewne u większości osób które zaczynają przygodę od takich maleństw, już snuję plany na większy baniaczek.

Pozdrawiam wszystkich szanownych forumowiczów :)


Szkiełko 43l - kostka 35xx35x35, 36W Led (6x Cree Royal Blue, 6x Cool White), Easy Heater 50W, FZN-3, Koralia Nano 900; Odpieniacz "by Tomko"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam aby tradycji stało się zadośc to i ja się przedstawię. Nazywam się Mariusz mieszkam w Wałbrzychu, w akwarystyke bawię się już ponad 20 lat oczywiście słodkowodną i doszedłem do wniosku że już pora podnieść sobie poprzeczkę. Na początek zakładam akwarium 97L firmy ATMAN będzie wymagało trochę przeróbek ale mam nadzieję że się opłaci , już niedługo pierwsze zdjęcia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam na imię Andrzej i mieszkam w Krakowie. Od jakiegoś czasu dojrzewam do decyzji o założeniu solniczki - świnka z oszczędnościami się zapełnia więc trzeba ją będzie w końcu rozbić. Aktualnie studiuję teorię o solniczkach i planuję zakup poszczególnych podzespołów.

Pozdrawiam


Moje pierwsze akwarium morskie: 63-Nanorafa z KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nazywam się Bartek, jestem ze Szczytna (warmińsko-mazurskie). Przez kilka lat byłem w posiadaniu słodkiej 200'u litrówki. Pewien forumowicz, a mój przyjaciel zaraził mnie solniczkami i przechwycam od niego ReefMaxa, który w moim posiadaniu pojawi się po niedzieli. Kolega przesiada się na coś znacznie większego. Nie powiem, ale jak na razie dla mnie jest to magia :clapping czytam, czytam i czytam i końca nie ma :) Mam nadzieję, że pomożecie w morskiej przygodzie. Zakładam zbiornik na nowo, więc będzie się działo i będzie kosztowało :strutin Pozdrawiam!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.