Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Witam w "posolonym" swiecie :D

Dariusz Barcikowski

Wyslane z Tableta MID

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Jędrzej.

Jeszcze nie mam akwarium morskiego,

ale po wakacjach będę szykować sprzęt do akwarium 600l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nazywam się Bartek mieszkam koło warszawy mam kawałek rafy od 3 miechów parametry znośne tylko czasami spada zasolenie z nieznanych powodów naszczęście nieznacznie akwa 250l,25kg skały,oświetlenie łącznie 22W aktywiczna i normalna 120W,odpieniacz Hydor slimskim 250,grzałka,pompa obiegowa,2x falowniki. :thumbsup:

Parametry

NH3=0 czasami 2

NO2-1,2 zalerzy od dnia

NO3 3 ppm

PH-8,2

KH-9

temperatura 25C

zasolenie 1.021 ppm -1.024ppm :whistle:

Narazie nic nie pływa ani nierośnie i tu mam pytanie czy ktoś podieli się szczepkami LPSów,miękasów albo innych na dobry początek. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam wszystkich...czy nie ma kogos nowego z Francji...?...z checia nawiazalbym kontakt...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam wszystkich...czy nie ma kogos nowego z Francji...?...z checia nawiazalbym kontakt...Pozdrawiam...

hehe a juz myslalem, ze sie po raz drugi witasz po przerwie z nowym baniakiem :)

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozdrawiam wszystke osoby na forum. Obecnie zmieniłem swoje akwarium 150l na moskie, gdyż zamierzam zalozyc 575l. Obecne akwa. sluzy jako magazyn dla zywej skaly. Mam takie pytanie czy akwarium 150l + 45 kg żywej skaly= idiotyzm. Czy jest to uzasadnione w przypadku zakladania duzego zbiornika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Planuje swoje pierwsze akwarium i mam nadzieje że mi w tym pomożecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim,

nie posiadam wlasnego akwarium ale za to chetnie wspieram poczynania Prezesa Dyzmy aka Frodothumbsup.gif

Pozdrawiam Agnieszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Długo czytałem te forum aby zacząć zabawę z morszczyzną. Na początku założyłem 45l. A trzy miesiącze temu 240l. I liczę na pomoc gdy będę miał jakiś problem.

Pozdrawiam JĘDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Bartek i jestem z Przyjaźni obok Żukowa. Akwarystyką morską zaraziłem się w czasie budowy swojego domu. Początki były ciężkie z uwagi na wielkość zbiornika. Trzeba było lekko przeprojektować dom i dostosować go do akwarium :) Z uwagi na to, że jestem jeszcze zielony w morszczyźnie zleciłem wykonanie całego akwarium pewnemu SPECJALIŚCIE z Trójmiasta i to był mega błąd który mnie trochę kosztował. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Teraz zbiornik jest w stanie dojrzewania i wygląda coraz lepiej.

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich "młodych" i starych wyjadaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :welcome:

Siedzę juz od paru dni na forum i czytam, czytam. W końcu dostałam o... prz od mojej połowy ze sie jeszcze nie przywitalam. Więc sie juz witam ze wszystkimi :welcome:

Sytuacja wyglada tak: akwarium nalezy do 2 połówki ale tez chyba bakcyla polknelam , więc przyjmiemy ze nasze wspólne ( jak wszystko :whistle: ).

Ponieważ nie robi aktualizacji o " naszym" baniaczku przejmie ta powinnośc ja. Akwarium ma juz 3 i 1/2 tyg dane w nowym poście niedługo ( muszę sobie skopiowac co tam juz podał na blogu :thumbsup: , a to troszku zejdzie ). Postaram sie aktualizowac w miarę często.

Pozdrowienia dla wszystkich zasolonych i mocno zakreconych :thumbup::thumbsup: ( sorki za ew błędy wysłane z iPhone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAMYwelcome.gif


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pozdrawiam wszystkich.

Mam na imię Marek właśnie dzięki waszym radą startuje z baniaczkiem 200l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jestem Natalia pochodzę ze śląska( Jastrzębie Zdrój, Chorzów),

a obecnie mieszkam w Doncaster(UK),no i co najważniejsze zakochałam się w solniczkach ;),

z góry przepraszam za głupie pytania które mogę zadawać( choć mam nadzieję że nie będzie ich

wiele gdyż nałogowo czytam forum ;)).

Ahh i co najważniejsze solniczka 112 l narazie tylko ze skałą i 3 krabikami ;)

Pozdrawiam

Nat,

post-14835-0-75993200-1345114034_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam na imię Michał i aktualnie chłonę wiedzę na temat akwarystyki morskiej. Posiadam aktualnie zbiornik Malawi (240l), lecz w niedalekiej przyszłości chcę założyć pierwszą solniczkę.

Pozdrawiam wszystkich !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jestem Natalia pochodzę ze śląska( Jastrzębie Zdrój, Chorzów),

a obecnie mieszkam w Doncaster(UK),no i co najważniejsze zakochałam się w solniczkach ;),

z góry przepraszam za głupie pytania które mogę zadawać( choć mam nadzieję że nie będzie ich

wiele gdyż nałogowo czytam forum ;)).

Ahh i co najważniejsze solniczka 112 l narazie tylko ze skałą i 3 krabikami ;)

Pozdrawiam

Nat,

No popatrz,jak daleko Jastrzębianie zakładają baniaczki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam na imię Michał i aktualnie chłonę wiedzę na temat akwarystyki morskiej. Posiadam aktualnie zbiornik Malawi (240l), lecz w niedalekiej przyszłości chcę założyć pierwszą solniczkę.

Pozdrawiam wszystkich !

Po Malawi jest tylko morskie,a ja mam jedno i drugie :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Malawi jest tylko morskie,a ja mam jedno i drugie :harhar:

U mnie Malawi też zostanie tylko zmieni lokalizację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem michał i jestem nefrologiem :).. akwa morskie przypomina mi trochę nerkę... Też trzeba kupę sprzętu oraz dbać o parametry, żeby nic się nie posypalo :). I dlatego mnie tak fascynuje, nie wspominając o pięknie takiej rzeczy.. mam nadzieję,że niedługo uda mi się założyć taka nano rafke.

Pozdrawiam michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jestem Natalia pochodzę ze śląska( Jastrzębie Zdrój, Chorzów),

a obecnie mieszkam w Doncaster(UK),no i co najważniejsze zakochałam się w solniczkach ;),

z góry przepraszam za głupie pytania które mogę zadawać( choć mam nadzieję że nie będzie ich

wiele gdyż nałogowo czytam forum ;)).

Ahh i co najważniejsze solniczka 112 l narazie tylko ze skałą i 3 krabikami ;)

Pozdrawiam

Nat,

Natalio a możesz napisać coś więcej o swoim zbiorniku?

ps. Oczywiście w odpowiednim dziale :)

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalio a możesz napisać coś więcej o swoim zbiorniku?

ps. Oczywiście w odpowiednim dziale :)

Ok postaram sie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów jestem Natalia pochodzę ze śląska( Jastrzębie Zdrój, Chorzów),

a obecnie mieszkam w Doncaster(UK),no i co najważniejsze zakochałam się w solniczkach ;),

z góry przepraszam za głupie pytania które mogę zadawać( choć mam nadzieję że nie będzie ich

wiele gdyż nałogowo czytam forum ;)).

Ahh i co najważniejsze solniczka 112 l narazie tylko ze skałą i 3 krabikami ;)

Pozdrawiam

Nat,

Nie martw się Natalia, w/g filozofów niema głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi... A baniaczek rokuje, możesz na nas liczyć :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem michał i jestem nefrologiem :).. akwa morskie przypomina mi trochę nerkę... Też trzeba kupę sprzętu oraz dbać o parametry, żeby nic się nie posypalo :). I dlatego mnie tak fascynuje, nie wspominając o pięknie takiej rzeczy.. mam nadzieję,że niedługo uda mi się założyć taka nano rafke.

Pozdrawiam michał.

mówisz o pięknie baniaka solnego czy nerki? A poważnie, witamy na forum.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Natalia, w/g filozofów niema głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi... A baniaczek rokuje, możesz na nas liczyć :thumbup:

Haha no tak ale miałam raczej na myśli że najpierw przestudjuje tematy na forum( niekoniecznie wszystkie odrazu) a pòźniej zabiorę się za zadawanie pytań;) żeby nie było ;) . A co do baniaczka to dziękuję i obiecuję że z pomoca forum i znajomego ktòry też gdzieś tu jest zarejstrowany będzie tylko lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.