Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Pierwsza solniczka 450L rusza w tym miesiącu, więc pewnie będzie dużo pytań

Pozdrawiam


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Jarek, jestem z Częstochowy :)

Plany na morskie mam już od dawna, najpierw planowałem przerobić moje słodkie na słone, później zakupić czwarte akwa i zrobić w nim słone ale jak to w życiu wszystko się zmienia i szykuje mi się remont więc postawie nowe akwa +/- 300-400 L ale najpierw zanim stanie ten zbiornik stawiam małą solankę około 40 L. Mam małe szkło, które stoi nie używane i w najbliższym tygodniu planuję je zalać. Ma ono mały minus, zbiornik jest panoramiczny ale jakoś to przeżyje, w końcu to tylko zbiornik przejściowy przed postawieniem większego :)

Pozdrawiam słono :)


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Właśnie wychodzę z cienia prosząc o poradę w dziale dla nowicjuszy. Od trzech miesięcy czytam forum. Nie mogę się doczkać własnej słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich uzytkownikow portalu.mam na imie Adam i mieszkam w UK,ZORY-UK.Zarazony morszczyzna odwazylem sie i kupilem moja pierwsza solniczke ;70/70/70cm po roku od odpaleniu solniczki juz mysle nad wiekszym.Moja wiedza na temat m.akwarium jest mala wiec spedzam duzo czasu na tym forum,ktore jest naprawde wciagajace.Dobrze ze taki portal istnieje,bo chyba sam bym nie dal rady.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z Krakowa

Mam nadzieje, że już wkrótce zagoszcze z dziennikiem zakładania morskiego akwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego posolonego z Małopolski :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Jestem Tomek mieszkam w Tuszymie (ok 50km od Rzeszowa)

Akwarystyką zajmuję się od od ok 10lat,ostatnio posiadany zbiornik to 450l \ pielęgnicami:)

teraz postanowiłem przejść na 576l morskie typu FLOWR ora 576l paletki:) uważam ze te dwa typy zbiorników należą do króleskich:) Napewno co do tej mojej solniczki będzie sporo pytań ale mam nadzieje że mi pomoiżecie:)

pozdrawiam

Tomasz Marzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wchodząc wypada się przywitać. Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Kilka lat zajmowałem się akwarystyką na słodko, w końcu trzeba spróbować nowych smaków - słona kostka już odpalona.

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Forum czytam od jakiegoś czasu i bardzo mi pomogło przy zakładaniu pierwszej namiastki klimatów morskich, wcześniej kilka lat opiekowałem się akwa. słodkim i po długich namowach drugiej połowy,a następnie otrzymaniu błogosławieństwa zakupiłem kostkę aquela, woda kręci się już 1 miesiąc i tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na imię mam Paweł i mieszkam w Nowym Sączu. Akwarystyką interesowałem się od zawsze, z tym tylko, że słodkowodną.

Forum czytam od dawna i myślę, że z Waszą pomoca w niedługim czasie wystartuję z baniakiem słonowodnym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na pokładzie :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To moje początki z morskim wczesnie tylko słodkie obecnie 200L zbiornik w ciagłym rozwoju

Pozdrawiam

Mikołaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

Mam na imię Jakub mieszkam w Tarnowie, woj. Małopolskie.

Z akwarystyką nie miałem zbyt wielkiej styczności, nawet nie posiadałem ani jednego akwarium słodkowodneg, a tym bardziej solniczki. Pewnie zadacie sobie pytanie co tutaj robię... Po prostu zaciekawił mnie świat morski i wzięło mnie dość na poważnie ;) Na razie planuje jakiś mały zbiorniczek 60L/70L, który póżniej mógłbym przekształcić w sump do akwa 200L (trzeba myśleć przyszłościowo :) ) No to pora zaczać przygodę życia :)

PS: Szukam kogoś z mojego miasta, co mógłby mi pomóc w rozpoczęcu tej przygody, czytałem forum, a nawet najważniejsze tematy po kilka razy, lecz dla kogoś kto nie miał styczności z tym to niektóre pojęcia, jak i Wasz slang jest nie zrozumiały. Jeśli ktoś ma odwagę,chęci, cierpliwość to będę bardzo wdzięczny :)

Uczeń poszukuje Mistrza :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników rybek i nie tylko:)Jestem kobietą z Łodzi i jak na to miasto znam bardzo mało osób zajmujących się akwarystyką słonowodną. Mam chyba zerowe pojęcie ale że wascynują mnie rybki postanowiłam żucić się na głeboką wodę i stwożyć rezydencje dla rybki nemo i takie tam inne. Mam nadzieję że przy waszej fachowej pomocy nie pozwolicie mi się utopić tylko dlatego że jestem kobietą:))) Dziękuję z góry za pomoc wyrozumialość i jak coś przepraszam za błędy w tekstach. Uszanuje każde zdanie nawet krytyczne ale się łatwo nie poddam. Pozdrawia pocieszka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych adeptów morszczyznywelcome.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim ,mam na imie Piotr i jestem z Rzeszowa lecz obecnie mieszkam w Irlandii,jestem poczatkujacym solnym akwarysta ,a w slodkiej juz dobre kilkanascie lat ,na chwile obecna jestem na etapie zbierania wszelkich potrzebnych elementow do baniaczka (112 l),ktory jest zajmowany jeszcze przez rybki slodkowodne.w maju bede w Rzeszowie i popowrocie mam zamiar zalozyc solniczke.Pozdrawiam wszystkich solonych i nie tylko . :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Paweł i mieszkam w Warszawie na Okęciu. 8 tygodni temu zalałem Reefmaxa i powoli uczę się morszczyzny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z opóźnieniem :wallbash: , ale się witam. Jestem Adam. Rozpoczołem wątek w tym dziale i zapomniałem sie przedstawić za co przepraszam forumowiczów :unworthy: Witam was. 30 lat temu przytachałem gupika w słoiku od kolegi i tak się zaczeło. Parę razy miałem przerwę. Mieszkam w Łodzi. Ostatnio w ramach kryzysu "czterdziestolatka" i awarii akwa słotkowodnego zapadła ważna decyzja, bo teraz jestem w trakcie zamiany słodkiego na solniczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypadalo by sie przywitac. Pawel z Plocka ze slodkowodna akwarystyka od kilku lat a na slono od 2 tygodni z malym 30l baniaczkiem. W swoim czasie napewno opisze je w odpowiednim dziale.


Akwarium: 40x30x25, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada HBL701 600L\H (purigen, żywa skała) Resun Waver-2000, Sól: Instant Ocean, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 07.03.2012

4629_4635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj od kilku dni i jestem nowy w akwa morskim powoli jak mi sie uda zaczne dodawac fotki,narazie nie mam czym sie chwalic bo jest pusto sama skała aha i mam pytanko czy 9kg to nie za mało na reefmaxa 105l


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj od kilku dni i jestem nowy w akwa morskim powoli jak mi sie uda zaczne dodawac fotki,narazie nie mam czym sie chwalic bo jest pusto sama skała aha i mam pytanko czy 9kg to nie za mało na reefmaxa 105l

Milicz masz tam ricarda ten to ma akwarium szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków morszczyzny.

Na imię mam Tomek,akwarystyką zajmuję się ponad dwadzieścia lat,a obecnie od sześciu miesięcy :thumbup: mam 250 litrową solniczkę która wkręca mnie na maksa.

Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam na imie Paweł mieszkam w Szczecinie a jestem w trakcie zakladania baniaka 120/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Dawid - Inowrocław.Póki co czytam, czytam, czytam...i planuje...i szukam ludzi z Kuj.-Pom., którzy już działają w temacie.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Krzysztof - Swarzędz k/Poznań

Od zawsze interesowała mnie akwarystyka, wiele lat temu miałem akwarium słodkowodne ale to stare czasy. Obecnie od dłuższego już czasu akwarium morskie jest moim marzeniem. Ze wzgędu na koszty, wygodę, oraz miejsce i jeszcze kilka warunków w planie był Reefmax. Niestety życie a w szczególności moje umiejętności spowodowały liczne obawy o powodzenie całej misji. Obecie po codziennym czytaniu forum, podziwianiu pięknych szkiełek, fascynacji ludźmi którzy przedstawiają tutaj swoje niesamowite osiągnięcia (chylę przed Wami czoła :unworthy: ) zdecydowałem się na Optiwhite 35x35x35. Mam nadzieję, że niebawem skompletuję cały zestaw i dołączę do Was czynnie, a jeśli siła będzie tak duża jak zamiary to będę szczęśliwy realizując swoje marzenia. Pozdrawiam wszystkich, a tym którzy zaczynają życzę wytrwałości i powodzenia - zresztą tak jak sobie :thumbup:.


AquaMedic Yasha 36l, Razor Nano 60w, Aqua Trend Shark Evolution, RO+DI

Data odpalenia 13.01.2014

8227_8470.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.