Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zakładałem już wcześniej jakiś temat na forum, ale się nie witałem. Teraz, po założeniu zbiornika, chciałbym to nadrobić, także pozdrowienia z Poznania.


128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich na Forum

posolony z Radomia

pospieszyłem się na forum i zacząłem z nowym tematem "Przeprowadzka z 450 litrów do 800litrów

Jestem w trakcie przeprowadzki do większego akwa (wklejam listwy w sumpie)

w wolnej chwili podeślę fotki dla zainteresowanych

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, Jestem z Prudnika , zawsze doceniam i potrafię docenić współpracę w ramach forów internetowych , jestem początkującym akwarystom , oto co aktualnie mam :

Zbiornik 200 L zamknięty od diversy , odpieniacz tunze , 2 falowniki, grzałka ,oświetlenie : zmodyfikowana listwa oświetleniowa od diversy ( t5 : 2x 39 i 2x 25 ) listwa z pomiarem poboru prądu , 22 kg żywej skały 13 kg żywego piasku ,

życie :

ekipa czyszcząca :

- ślimaki : babylonia , Haliotis asinina , 6 x tectus fenestratus

- krewetki : 2x Lusmata amboinensis ( widziałem 2 mm młode więc zakładam że to parka :))

- kraby : 2x Paguristes cadenati, Lybia tesselata

- Wężowidło Ophiomastix annulosa

- Rozgwiazda piaskowa Archaster angulatus ,

- Jeżowiec Tripneustes gratilla

Koralowce :

- Zoanthus

- Cladiella

Ukwiały :

- Cerianthus Szorstnik

- 2 x Entacmaea

Rybki :

- 4 x Chromis

- 4 x Amphiprion ocellaris

- Gymnomuraena

Plagi które zwalczyłem :

zaglonienie , zanętnienie , zarośnięcie akwa , - za każdym razem zwalczone pampą UVC

Planuję automatykę w akwa opartą na sterownikach plc , streaming obrazu z akwa do internetu ( jestem operatorem internetu więc technologię i łącza mam :) ,

To tyle w ramach przedstawienia : będę starał się czynnie uczestniczyć w życiu forum ,

dzięki i pozdrawiam

Wojtek

mój profil na FB : Wojciech Bandurowski - zapraszam

post-22463-0-46713200-1382630527_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich man na imie Sebastian planuje w niedalekiej przyszlosci zalozyc morskie pozdrawiam

Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam na imie Bogusław, mieszkam w miejscowości Tuszyn koło Łodzi. Posiadam akwarium morskie od 3 tygodni . Pojemność 30 l aquela . Żywa skała 5 kg, żywy piasek jedno opakowanie. Posiadam w akwarium ksenie, jakieś ukwiały, parę grzybków , krewetkę bordowa, błazenka,mandaryna, jakiegoś ślimaka kopiacego który to wystawia tylko rurkę z piasku i rozgwiazę czerwoną. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Piotrek z Solarni woj.Opolskie własnie dzisiaj zacząłem przygodę z akwarium morskim 30l aquael i jest to moje pierwsze akwarium w życiu!!!! i mam nadzieje ze nie ostatnie i nastepne bedzie wieksze Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jestem Ewelina i od nie dawna zaczęłam zabawę z Akwarium morskim.

Nie mam o tym zielonego pojęcia więc dlatego postanowiłam dołączyć do klubu ;)

Jak na razie nic mi nie umarło więc jest dobrze :p

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z akwarystyką związana jestem kilka dobrych lat, morskie od czerwca 2012, wcześniej słodkowodne, paletki i Tanganika ale morskie to dopiero jest to.

Akwarium działa narazie bez sumpa, ale przymierzam się do zmian, oświetlenie led Pacific Sun Black Python, odpieniacz Midiflotor akwa 292. 5 litra, koralowce miękasy i twarde i trochę ryb: błazenki, salarias, Zanclus Cornutus,Chelmon Rostratus Lysmata amboinensis, Linckia Laevigata, Linckia, 2 rozgwiazdy piaskowe, Nassarius, 3 Quadricolor po podziale, Heteractis Crispa, Anemonia Viridis dzielące się. Z chorób ospa.

Edytowane przez Ewa27 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Jestem z Olkusza. akwarystyką zajmuję od kilku lat. Do tej pory akwarium roślinne (zamienione wczoraj na morskie) i krewetkarium z Crystal Redami. Wczoraj zalałem pierwszy słony zbiornik 40x25x30 OW. W zbiorniku mam 4,5 kg żywej skały i opakowanie piachu. Na razie tylko tyle, wypatruję czy coś się pojawi :)

Edytowane przez lepicky (wyświetl historię edycji)

Akwa: 250l (80x50x60), Sump 70l , Odpieniacz: Deltec SC 1455, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Jebao DP-4, Jebao DC-3000, Światło:ATI Sunpower 8x24W Żywa skała 25kg,

396498fbb49d2194169e81e7cd18d893u948a823.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mieszkam w Zabrzu i mam to szczęście, że do sklepu e-rybka mam niedaleko. Na forum jestem już od dłuższego czasu i długo przygotowywałem się na start mojego akwarium.

Akwarium 90x50x50 225l

Sump trzykomorowy 60x36x36 78l

Spływ i rewizja 32mm, powrót 20mm

Pompa obiegowa Tunze 1073.020

Pompy cyrkulacyjne Tunze 6015 3 szt. i Jebao WP 25 (zakupiona, czekam na przesyłkę)

Odpieniacz Reef Octopus NW-110-6520B

Filtr fluidyzacyjny NANO 72 + Seachem Purigen 100ml

Sera siporax 2l

Żywa skała 20kg

Żywy piasek 27kg + 9 kg w sumpie (refugium)

Dolewka AquaTrend

Sterownik akwarystyczny NEMO wg projektu kolegi rj1307

Oświetlenie Maxpect R420R 160W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Paweł jestem z Łodzi.Akawrystyką interesuje się od kilku lat.Dwa lata temu z powodu przprowadzki musiałem zrezygnować z akwarium z paletami(450L)Cóź czasem tak bywa ,lecz dzieki temu dojrzalem do decyzji aby spróbować załozyć swoja pierwsza solniczke! :yes

Pozdrawiam.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko przywitać się ze wszystkimi. Parę dni siedzę czytam i przeglądam forum. Wygląda jak macie tutaj fajne swoje środowisko akarystyczne. Mam nadzieje że coś się nauczę a i też do czegoś się przydam. Od lat miałem morskie akwarium, lecz ze względu na przeprowadzke zlikwidowałem je 3 lata temu. Od pewnego czasu znowu mnie nosi i kręci aby rozpocząć od początku, lecz muszę poczekać aż zakończę budowę domu. Ale jak to się mówi w tym hobby na wszystko potrzeba czasu. W między czasie zaczynam się rozglądać co się zmieniło, jakie są nowe trendy. Pozdrawiam, Tomasz M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witamy serdecznie-wątek przenoszę do tematu "Tutaj się witamy";)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na mnie - witam Wszystkich :smiling:

Swoją przygodę z rybkami zaczęłam w wieku 7 lat, czyli już 21 lat temu, no ale 20-litrowego szkła bez filtra czy oświetlenia z całkowicie przypadkową przywołującą obrazy z horroru obsadą (np. welon + 2x mieczyk + brzanka rekinia) nie można nazwać akwarystyką. Takim świadomym posiadaniem kawałka podwodnego świata zajęłam się kilkanaście lat temu i od tamtej pory nie wyobrażam sobie domu bez akwarium. Do tej pory była tylko akwarystyka słodkowodna, a konkretnie biotop Ameryki Południowej (tzw. SA).

Skąd zainteresowanie morszczyzną? Przez Męża :thumbsup: Zgodził się na to, żebym sobie zafundowała 450 l pod warunkiem, że w starym baniaku stanie akwarium morskie bo Mu się takie podobają ^_^ No więc od jakiegoś czasu zgłębiam wiedzę na temat morszczyzny, przeszłam już od fazy "eee, to łatwe, dam radę" poprzez "nie, to jest nie do ogarnięcia, zapomnij o temacie" do "ok, zaczynam rozumieć ale nadal mam masę pytań" ;) Znalazłam też typ akwarium i rybki, które skradły moje serce tak jak SA w przypadku słodkowodnego, ale nie zdradzę jeszcze o co chodzi ;)

Akwarystyki słodkowodnej uczyłam się na własnych błędach, ostatni poważny popełniłam 9 lat temu i jego skutki odczuwam do dziś (źle zaprojektowane oświetlenie do akwarium), więc tym razem zamierzam przedyskutować z osobami doświadczonymi w temacie (czyli Wami) wszystkie swoje pomysły i poprosić Was o wyjaśnienie wszystkich rzeczy, które są dla mnie niejasne, tak abym ani ja ani żaden mieszkaniec mojej przyszłej solniczki nie musiał w przyszłości cierpieć :smiling:

To chyba tyle na dzień dobry. Teraz przygotowuję post z propozycją akwarium, które chce uruchomić i wrzucę go zapewne jeszcze dzisiaj w dziale nowicjuszy :smiling:

Edytowane przez Amatricis (wyświetl historię edycji)

150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Nowicjusz radom

planuje zakpić około 100litrowy baniak. Będzie to mój pierwszy i mam nadzieje nie ostatni kontakt z morskim.

wszelkie pomoce mile widziane założyłem wątek i mam zamiar na bieżacą opisywać czyny:

http://nano-reef.pl/topic/60843-zielony-zaklada-100-baniak-radom-help/page__gopid__616015#entry616015

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam!

Właśnie dojrzewa mój pierwszy posolony zbiornik! Do czasu kiedy będę miał własne mieszkanie zostaję przy moich 60 litrach. Mam jednak nadzieję że i taki nie wielki baniaczek będzie w końcu robił wrażenie. Niedługo powrzucam pierwsze zdjęcia :).

pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza kolegów i koleżanki z Łomianek i okolic, Antek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witam morszczaków!

U mnie zaczęlo się dokładnie 20.10.2013 tj zalanie żywej skały żywą wodą.

Mój baniaczek to używany Reefmax,ale już myślę o 200l+sump (tylko żona jeszcze nic nie wie-ha ha ha).

Na dzień dzisiejszy z życie to co przyjechało na skałce-kilka grzybków,wieloszczetów,aiptasji i innych niezbadanych+zakupione briareum fluo.

Co będzie dalej czas pokaże,przede mną jeszcze plagi :alien: ,ale myślę że podołam.ało się

No i udało się-----od miesiąca hasa 200l+sump120l(w sumie wody jest 290l)-trochę inaczej to wygląda na +++

Edytowane przez witek123t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

jestem Wojtek z Krakowa, kilka miesięcy zbierałem sprzęt i środki na moje pierwsze 200l :)

na chwile obecną ok 16kg skały w akwa 8 w sumpie. ukwiał, pavona, euphyllia

2 bałazenki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec, 2 ślimaki turbo, 3x Nassarius

pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem z Jaworzna.Akwarium morskie mam juz ponad dwa lata.Moja przygoda z morszczyzną zaczęła się kiedy kupiłam na allegro akwarium wraz z życiem.Potem zmiana na większe i tak trwa do dziś.Obecnie w obiegu mam 720 L.Pozdrawiam Wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.