Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na imię mam Romek i jestem z Gdyni. Jest mi bardzo miło dołączyć do tego forum. W najbliższym czasie planuje założyć wymarzoną solankę 765l. Szkło dostałem w spadku i zaczynam od początku. Do tej pory miałem akwarium słodkowodne. Mam nadzieje, że dzięki temu forum uda mi się zdobyć odpowiednią wiedzę i uniknąć wielu błędów przy zakładaniu akwarium morskiego.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam na imię Mariusz, mieszkam w Markach pod Warszawą i także postanowiłem przyznać się do swojej całkiem jeszcze nowej pasji. Całe życie, od małego, odkąd tylko pamiętam miłe w domu akwarium, albo nawet kilka.

A w grudniu 201 odważyłem się i zasoliłem mniejsze akwarium 50L, tak testowo, sprawdzić czy będę umiał utrzymać przy życiu kilka zwierzaków. Dzięki wiedzy zebranej na tym forum udało się, obok miękkich radziły sobie szczepki montipory, a nawet w ostatniej fazie 4 rybki: dwie Chrysiptery i dwa błazenki Clarki. Jako że 50L to za mało, aby ulubionym rybkom mojej żony było wygodnie to nie było problemu z uzyskaniem zgody na większy litraż. Znalazłem na forum 300L w okazyjnej cenie i już następnego dnia stało u mnie w domu. Zalałem je rok po 50L też w grudniu. Blisko tydzień napełniałem wodą, bo starałem się wykorzystać jak najwięcej wody z małego akwarium, ale wszyscy tu są zgodni że to hobby dla cierpliwych. I opłacało się, w styczniu wszystko przełożyłem do dużego, bo dojrzewanie dzięki wodzie, żywej skale i piaskowi z małego akwa było szybkie i łagodne. Teraz jestem na etapie uzupełniania miękasów, może okazyjnie LPS a na razie z SPS zostanę tylko z "testowymi" z 50L, przyrosty już u nich widać, może będzie im dobrze. Co do sprzętu, polowałem głównie na okazje z drugiej ręki, ale teraz na początek mam wszystko... a potem pewnie będę chciał więcej dokupić, na forum wiele ciekawych rozwiązań można poznać.

Załączam widok mojego akwarium.

2014 02 02 18.59.43

Pozdrawiam

Edytowane przez paczo1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imie Rafal i jestem z Radomia. Na chwile obecna zaczynam przygode z slonym akwarium. Na poczatek mam zbiornik 112 litrow i skladam wszystko w jedna calosc. Przyznaje ze moja wiedza na temat prowadzenia akwarium morskiego jest tak zielona jak trawka na wiosne ale mam cicha nadzieje ze w razie pytan panie i panowie slono zakreceni pomozecie. Zaloze temat w odpowiednim dziale z foto relacja. Pozdrawiam Wszystkich

ps. Pisze z telefonu wiec jest troszke bledow


8375_8623.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

paczo1- jak ta ściana skalna zarośnie to będzie czad!

voodoo- jak czegoś nie znajdziesz na forum to na pewno znajdziesz pomoc stałych bywalów, szlachta morska czuwa - to mogę potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witamy serdecznie wszystkich nowych kolegów!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie wszystkich nowych kolegów! :)

Hello Deborah :) I'm the Big Sexy. Say hello from New York :D

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Czas się przywitać i pomarudzić troszkę. Nadszedł czas aby zacząć spełniać marzenia a jednym z nich jest akwarium morskie o którym snie już od lat. Mam jakieś tam doświadczenie ze słodką wodą, które pewnie w mojej nowej przygodzie do niczego mi się nie przyda. Nie mam puki co zupełnie doświadczenia ale powoli przygotowuje się do założenia zbiornika. Mam nadzieje ze zdobędę dzięki wam wiele cennych rad. Szukam również kontaktu z kolegami z okolic Trójmiasta i Wejherowa.

Na początek mam pytanie czy waszym zdaniem możliwe jest założenie zbiornika o wymiarach 30x200x60 cm. Mam tu głównie na myśli dosyć małą szerokość. Akwarium ma być widoczne z dwóch stron.. Czy to w ogóle może funkcjonować?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć szogun73.

Myślę, że zbiornik o podanych wymiarach da się zorganizować. Musisz tylko pamiętać o tym, że będzie to eksperyment i nie będziesz miał gwarancji powodzenia. Mała szerokość i spora długość spowoduje problemy z zagospodarowaniem wnętrza i cyrkulacją wody, ale jak nie ma wyjścia, to się da.

Tyle tylko, że najczęściej się okazuje, że inne wyjście jednak istnieje, więc lepiej byłoby sprawę jeszcze przemyśleć i na początek wybrać "bezpieczniejsze" wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Mam na imię Łukasz 32latka, mieszkam w Sosnowcu. Moja przygoda z akwarystyką trwa od namłodszych lat. Ale z tzw . akwarystyka profesionalną to tak od 10 latek, przez lata miałem zbiornik roślinny, w międzyczasie była też przygoda z Paletkami. Obecnie poziadam akwarium 325L z biotopem Tanganiki który zamierzam zmienić no morszczaka. Jestem na etapie kompletowania wszystkiego co potrzebne i zbierania wiedzy. Pozdrawiam


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Forumowiczki i wszystkich Forumowiczów. Bardzo dziękuję Administratorowi za akceptację.

Niestety na tą chwilę nie mogę pochwalić się akwarium, ale mam nadzieję, że między innymi dzięki Waszej pomocy uda mi się spełnić moje marzenie.

Serdecznie pozdrawiam,

Adrian z Bydgoszczy.


272l 90x55x55 | Sump 88l + 20l dolewka | RO+DI | 2 x RW8 | Skimz Monzter E-Series SM161 | Jager 150W |

ATI 6x36W ściemnialna (2 x ATI Aquablue Special, 1 x ATI Coral Plus, 3 x ATI Blue Plus) | Jebao DC3000 |

http://www.facebook...donskaSolniczka

http://nano-reef.pl/...nska-solniczka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow

Mam na imie Marta jestem z Lublina

jak wiekszosc z was po dlugim namysle zapadła decyzja o małej kropli morza w domu i tak oto 44 dni temu w domu pojawiła sie mała bo tylko 35l na początek sloniczka.

Miło jest mi dołaczyc do tego forum i mam nadzieje że wiele sie naucze i za niedługo w domu bedzie dużo wieksza nano rafa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nakazuja obyczaje na forum Witam Wszystkich Seredcznie :) Moje doswiadczenie z akwarystyka zaczynaja sie od podstawowki czyli gupki, mieczyki, welonik po kilku latach mialem akwarium 300 ltr z pieknymi pyszczakami, az w koncu spelnilem swoje marzenie i od poltora roku mam moje wymarzone morskie akwarium 400 ltr :)) Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zasolonych !!! :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam całe towarzystwo z forum. Mieszkam w Sheffield , szukam zararzonych tą pasja z tych okolic. Pozdrawiam Krzysztof

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam na imię Marek,na forum jestem od ponad pół roku.Wdarłem się trochę ,,na dziko'' teraz naprawiam ten mały brak kultury.Mojej kosteczce ,,stuknęło'' niedawno 200 dni i obecnie dalej sprawia mi dużo radości choć jej dni są policzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Mam na imie Rafał i pochodzę z Gdańska. Właśnie zaczynam kompletować sprzęt pod swoje pierwsze morskie, a tymczasem przekopuję temat po temacie, by jak najwięcej wiedzy pozyskać.

Mam nadzieję że znajdę tutaj bratnie dusze, ktorę poratują wiedzą i doświadczeniem w problemach jeśli do takich dojdzie :)


Solniczka 63l + Sump + dolewka w trakcie budowy http://reeftankgdansk.wordpress.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy Prospero, jakiś plan objętościowo - wymiarowy już jest? ;)

Tak, puki co klasycznie z tego co widzę. Wczoraj dojechał do mnie nowy baniaczek OW 60x40x40. Na upartego mogę już startować ale ciągle biję się z myślami co do skałek. Jako, że ja maniak naturalnych baniek jestem to pewnie chciałbym coś aquascapingowego zrobić i to przesolić :smiling:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wszyscy witam wszystkich serdecznie! :)

Wysłane z mojego HTC One mini przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam na imię Ewa. Z mężem dopiero zaczynamy przygodę z naszą soliczką. Z ciekawością czytam interesujące mnie tematy na tym forum.

Pozdrawiam


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :police::clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam na imię Grzegorz i pochodzę z Puław , obecnie mieszkam w Warszawie - Tarchomin . Właśnie kompletuje sprzęt pod swoje pierwsze morskie. Do czasu dostarczenia sprzętu czytam i czytam ....


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Po długim czasie czytania, czytania i czytania, przyszedł czas aby się wreszcie przywitać. :)

Solniczkę posiadam od trzech miesięcy i wciąga coraz bardziej. :)

Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Krzysiek akwarystyką zajmuje się już z 6lat akwaria jak na razie miałem roślinne i jedno Malawi ;) Pochodzę z Częstochowy na te forum trafiłem przez znajomego z innego forum co polecał najbardziej te forum żeby się coś dowiedzieć o morskim akwarium ;) Jak na razie czytam co będzie mi potrzebne do Morskiego i nie tylko ;)


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Darek. Na dzień dzisiejszy zaczynam przygodę z akwarystyką morską ze zbiornikiem 200l.

Edytowane przez darekdb (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.