Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Na imię mam Michał i mieszkam w PUCK-U woj. pomorskie

Jestem nowicjuszem w sumie chce dopiero zacząć bawić się w akwarystykę morską

i będę miał do was dużo pytań jako laik, podejrzewam ze co dla nie których te pytania będą śmieszne

Mam jedynie doświadczenie z akwarystyką słodkowodna a dokładnie z rybkami Malawi

Na chwile obecną posiadam parę zbiorników słodkowodnych między innymi 840L i 450L i parę mniejszych

Chcę zacząć i pobawić się z solanką i chyba zacznę od małego kwadrata 30 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. wypada się powitać. na początku zarejstrowałem się zeby cośniecos poszperac na targowisku ale widze, ze sporo pomocy tu znajde.

zakładam zbiornik morski 230x65 x60h co daje 897 L na razie kilka dni temu dostarczono akwarium ale niebawem zaczynam z budową.

musze tylko gdzies przestawic tanganike 450 L

pozdrawiam i witam


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ciepło wszystkich użytkownikòw forum!

Długo przymierzałam się do umieszczenia pierwszego posta-w końcu nadeszła ta chwila.

Moja przygoda z morskim światem zaczęła się niedawno,kiedy to mòj mąż postanowił odpalić baniaczek słonej wody-przepiękny świat. Choć jestem na etapie towarzyszenia,przeżywania i oddanej pomocy w morszczyźnie mojemu mężowi,to z miłą chęcią i zainteresowaniem pochłaniam wiedzę z forum

Pozdrawiam

Kasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Na razie akwarium jest we wstępnej fazie projektowej, ale jeszcze kilka miesięcy i się zacznie.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Akwarystyka interesuje sie od kilku lat (4-5) przeszedlem juz przez pare zbiornikow słodkowodnych (aktualnie 200L Malawi - pyszczaki) i zdecydowalem sie rozpoczac przygode z solankami. Nano-Reef Aquaela 30L stoi juz na biurku czekajac na reszte sprzetu w planach rowniez 200L solanka z sumpem 90 L. Mieszkam w Wyszkowie woj.Mazowieckie 50km od stolicy. Mam na imie Łukasz, serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajciewelcome.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie im więcej soli tym lepiej (chociaż lekarze twierdzą co innego :p ) :welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imie Piotrek mieszkam w Hastings (uk) akwarystyka morska zajmuje sie 2 tyg. :) zalorzylem 58l baniaczek i mam nadzieje ze dam rade bez problemow je utrzymac

jeszcze raz Wszystkich wiatm i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem nowy w morszczyźnie, bo zaledwie 3 miesiące temu zainteresowałem akwarystyką morską:) Postanowiłem założyć zbiornik 100x60x50 i aktualnie jestem w fazie kompletowania materiałów i sprzętu, które jeszcze trochę czasu zajmie:/ liczę na Wasze dobre rady, bym miał się czym pochwalić w przyszłości:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam Wszystkich jestem Grzegorz i mieszkam w Poznaniu. Mam zbiornik 180/50/63h co daje chyba jakieś 600L razem ze sumpem. Akwarium mam w opłakanym stanie i mam zamiar je jakoś uratować dzięki wiedzy jaką mam nadzieję tu znaleźć.

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ekipę

Mam na imię Mariusz mieszkam w Warszawie.

akwarystyką słodkowodną zajmuję się od wielu lat, i wreszcie postanowiłem zmierzyć się z solniczką.

Właśnie ruszam z kostką 200L wym: 100x40x50

baniak wykorzystałem po słodkowodnym gdzie przez ostanie 7 lat zamieszkiwały pielęgnice.

Baniak nie jest szeroki, ale będzie zbiornikiem obustronnym, wiec może się sprawdzi, jako ścianka działowa :)

Poszczególne etapy tworzenia, zwycięstw i porażek, postaram się przedstawić w odpowiedni wątku.

A teraz czytam czytam i z przerażeniem stwierdzam jak mało wiem.

Pozdrawiam

Mariano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To i ja się przywitam na start :)

Forum już chwilę czytam jednak swój baniak - ReefMax - zalałem 1 kwietnia 2012 :)

Powoli dojrzewa i będzie trzeba zapewnić mu jakąś obsadę.

Pozdrawiam wszystkich morszczaków a w szczególności tych z Sosnowca i okolic.

Mihau


Mój reefMAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było więc wypada się przywitać po tak długiej nieobecności :harhar:

Więc Witam dawnych znajomych i Witam wszystkich nowych, którzy się ostatnio pojawili.

Przez 5 latek nie miałem baniaczka nawet maleńkiego, po ostatniej kraksie tego 10 tysięcznika musiałem odpocząć. :wallbash:

Mam zamiar wystartować z nowym projektem w najbliższym czasie, dużo mniejszym niż poprzedni ale niestety obecnie nie mogę sobie na nic większego pozwolić.

To co obecnie w planach:

główny baniaczek 200x75x75

Sump 150x60x50 +/- 450 litrów

Jak zawsze NANO :lol:

Pozdro


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Olo :) już działa :whistle:

Witajcie "nowi" posoleni :):coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Nazywam się Piotrek i mam kostkę 30L. Akwarystyka to moje hobby, do tej pory było na słodko a teraz zaczynam na słono :p

Wybrałem zbiornik 30L by nabrać doświadczenia przed większym :)

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem Marcin od pewnego czasu interesuję się akwarystyką morską i mam już podstawy do jego założenia. Jesli ktoś przy okazji ma jakiś sprzęt na sprzedaż to proszę pisać.

Pozdarawiam NOCIO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ma na imie Slawek i mam zamiar zalozyc morskie akwarium :)

Jak troszke sie o tym dowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nazywam się Łukasz narazie czytam i się uczę co i jak ale mam zamiar jakąś kostke zalac jak narazie malą z biegiem czasu może coś większego.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wśród posolonych


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Wszyskich, mam na imię Radek. 160l posoliłem w połowie lutego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to siup welcome.gif Cześć nazywam się Arian pochodzę z okolic Góry <woj. Dolnośląskie> lecz urodziłem się w Ząbkowicach Śl. Ale dość życiorysuharhar.gif Akwarystyką interesuje się od najmłodszych lat gdy z tatą chodziliśmy do zoologicznego gdy postawiliismy 200l akwarium połknęłem bakcyla ale coś mi brakowało niestety akwa było słodkie ale od słodkiego każdy zaczynał hhe :D Rok temu wybraliśmy sie do chorwacji to było to tam zobaczyłem morski świat może nie to co Indonezja czy Bali ale to bylo przybliżenie te ryby gąbki i inne "żyjątka" niestety akwarium jeszcze nie postawilem rant.gif ale wszystko z czasem troche zycia przedstawilem Dziekujęi pozdrawiam Arian :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam na imie Renata i zaczynam przygodę z Solanką :-)

Jestem na etapie przygotowań do zalania.


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
welcome.gif

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imie Jacek i od niedawna posiadam uruchomione juz 240l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.