Skocz do zawartości
@mirek

Red Sea Reefer 250

Rekomendowane odpowiedzi

No to faktycznie trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi powiedzieć, jaka jest średnica podstawy filtra na glony?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, baszurek napisał:

Czy możesz mi powiedzieć, jaka jest średnica podstawy filtra na glony?

baszurek nadaje mobilnie...
 

15cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki[emoji4], w takim razie nie wcisnę, w grę wchodzi tylko mniejszy. Glony mają duże przyrosty?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, baszurek napisał:

Ok,dzięki[emoji4], w takim razie nie wcisnę, w grę wchodzi tylko mniejszy. Glony mają duże przyrosty?

baszurek nadaje mobilnie...
 

filtr zapełnia się w 4-5 tygodni moim zdanie to szybko..ale mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie reaktora glonów. Z której komory zasilasz filtr a do której jest powrót ?


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilany jest z przegrody w której jest spływ a powrót skierowany jest do do ostatniej przegrody gdzie jest pompa obiegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirek, szybciutko to u Ciebie wszystko zaskoczyło. Akwarium czyste a i zwierzęta wyglądają na zadowolone. Brawo! 
Cieszę się też, że właściciel akwarium zadowolony ze sprzętu którego używa :-)
Temat dodaję do obserwowanych. 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za miłe słowa ale daleko mi do zamierzonego celu ciągle się uczę.  A co do sprzętu tak jestem zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać w zbiorniku ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu doszło kilka szczepek, poza tym straciłem rurówkę i mitraxa,  szorstnik trafił do innego zbiornika. Ryby mają się dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kilka fotek dla zainteresowanych nie są zbyt dobrej jakości ale trudno się fotografuje życie.

DSC04675_DxO.jpg

 

 

 

 

DSC04704_DxO.jpg

 

 

 

 

 

 

DSC04737_DxO.jpg

DSC04745_DxO.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez @mirek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć jeszcze foto całości[emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wrzucam zdjęcia całości bo jakieś glony mnie zaatakowały. Jak uporam się z problemem to wtedy wstawie fotkę obecnie nie wygląda to dobrze.

 

Edytowane przez @mirek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły prawie 2 miesiące co tam słychać w zbiorniku ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pozmieniało tzn zmodyfikowałem sump zakupiłem trochę sprzętu, wrzucę niedługo wszystko razem z fotkami ale potrzebuje jeszcze chwili aby wszystko odpalić i porobić testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś szczegóły możesz już teraz zdradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie nowe refugium, automat do balinga i zastanawiam się nad filtrem przelewowym na media.

Edytowane przez @mirek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytac o Reefer 250 bo wlasnie zbieram sie do przeprowadzki do takiego baniaka z moich 91L. Mam nadzieje ze wart swojej ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z tego zestawu, jeśli chodzi o gotowe konstrukcje to myślę że nie ma nic lepszego na rynku dlatego polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam fotki z nowym sprzętem i modyfikacjami, no i całe akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki bedą z opisem ale czekam na zapasowe części do automatu który okazał się częściowo niesprawny (niestety to wszystko trochę trwa bo sprzęt zakupiony za granicą), chce wystawić wszystko razem wiec proszę o jeszcze chwile cierpliwości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki wszystkim którzy czekali tyle czasu na aktualizację ale miałem problemy z jednym elementem układanki na szczęście uszkodzona część od pompy dozującej już do mnie dotarła i w niedługim czasie mam zamiar ją zainstalować. Póki co kilka fotek (niestety z telefonu więc nie są najlepsze)z tego co zostało zrobione oraz samego zbiornika. Z przeróbek o których wcześniej wspominałem nastąpiło przerobienie filtra glonowego na przepływowy z mediami (węgiel, silica clear), dodatkowo dołożenie pompy NewJet 1200. Co do refugium to wykorzystałem zbiornik dolewki w którym zostały nawiercone dwa otwory do obiegu glonowiska. Do zasilenia refugium wykorzystałem lampę Aquela Plant Led Smart (będzie wymieniona na wersje Sunny) plus pompa z filtra przepływowego Jebao. Dodatkowo doszedł pojemnik na ballinga Skimz Dosing Box 4 do którego będzie podłączony Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump. No i dołożyłem siporax'u w sumie 3l, być może jeszcze wsadzę matrix.

 

 

 

 

IMG_20171028_145230.jpg

IMG_20171028_145158.jpg

IMG_20171028_145147.jpg

IMG_20171028_145131.jpg

IMG_20171028_145558.jpg

IMG_20171028_145605.jpg

IMG_20171028_145623.jpg

IMG_20171028_145654.jpg

IMG_20171028_145751.jpg

IMG_20171028_145809.jpg

Edytowane przez @mirek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator w sumpie, żeby lepiej był obmywany siporax ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.