Skocz do zawartości
bakuba

Udało się, mam małe koniki:).

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden kolega powiedział mi kiedyś : " kuj żelazo póki gorące "

I to sięsprawdza w życiu.

Innymi słowy : Może już nigdy nie będziesz miał takiej okazji aby wychodować młode ogiery.

Jak brakuje Tobie miejsca, to wywal np. może babę albo lodówkę czy ciuchy kobity itp. :robo: a potem :rtfm: i po sprawie .

Miejsce ma się znaleść . Musisz być twardy nie miętki .

No .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio urodził tylko 5 sztuk i to wcześniaków;). Zazwyczaj miesiąc nosił a teraz równe 14 dni. Z tego 2 uciekły z kotnika a trzy wytrzymały ino dwa dni. Nie chciałby mi ktoś odsprzedać skanu tej gazetki w której było o konikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanie, gdzie w Polsce można koniki nabyc? Znam do tej pory tylko jedno źródło...

Całkiem niedawno w Olimpie w Kakadu były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W e-rybce też swego czasu widziałem, nie wiem jak jest dzisiaj.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę to ci wyślę gazetkę.Tylko muszę zapytać żony w które miejsce tym razem czasopisma położyła,mam tylko nadzieje że nie do kosza.Jutro wieczorem dam ci znać,a najlepiej to się przypomnij tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak znajdę to ci wyślę gazetkę.Tylko muszę zapytać żony w które miejsce tym razem czasopisma położyła,mam tylko nadzieje że nie do kosza.Jutro wieczorem dam ci znać,a najlepiej to się przypomnij tak na wszelki wypadek.

Tez byłbym zainteresowany skanem.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno w Olimpie w Kakadu były

No i mam za swoje... były pod nosem a ja nie wiedziełaem... pojadę jutro może choć czegoś się dowiem... :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie korale.pl mają Magazyn KORAL 4/2015. Sorry za reklamę, ale tylko tam widziałem. Jak będę się nudził jutro to spróbuję zrobić skana, ale nic nie obiecuję.

Edytowane przez Steron (wyświetl historię edycji)

Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilka stron skanów. Osoby zainteresowane niech piszą mi na pw swój adres email to im wyślę. Nie skanowałem całej gazety a jedynie fragmenty. Ja tego zamieszczać nigdzie nie będę.

Zdjęcie poglądowe.

post-25357-0-76125500-1478282264_thumb.jpg


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podaj mi emaila na pw


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie jest łatwe:). Ostatni miałem koło 40 sztuk. Chcąc oszczędzać widłonogi, czwartego lub piątego dnia podałem artemię. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy były zbyt młode na taką dietę. Skończyło się masowym pomorem. Po tygodniu mam 2 zdrowe fajne, które cały czas pływają i jedzą. Podaję już tylko widłonogi. Zobaczymy.

Tak czy owak muszę powiększyć hodowlę robali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję i kibicuję. Ważne żebyś się nie poddawał i uczył na własnych błędach. Z każdym następnym razem będzie lepiej!


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałabym zobaczyc zdjęcia maluchów. Jeśli oczywiście mozesz zrobić zbytnio ich nie stresujac.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To jednak nie jest łatwe:). Ostatni miałem koło 40 sztuk. Chcąc oszczędzać widłonogi, czwartego lub piątego dnia podałem artemię. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy były zbyt młode na taką dietę. Skończyło się masowym pomorem. Po tygodniu mam 2 zdrowe fajne, które cały czas pływają i jedzą. Podaję już tylko widłonogi. Zobaczymy.

Tak czy owak muszę powiększyć hodowlę robali.

Artemia to nie jest dobry pokarm. Jest to dobry zapychacz - i często trudno sobie bez niej poradzić. Możliwe że jak nakarmiłeś nią wygłodzone koniki to one się przejadły i dlatego pozdychały. Z drugiej strony w artemii nie powinno być żadnych osłonek - bo osłonki są niestrawne i jeśli ryba je zje to może mieć potem problem z ich wydaleniem. W artemii może też być dużo bakterii i to też może zaszkodzić konikom. Widłonogi są o wiele "lepsze" od artemii [pod wieloma względami] ale trudniej je wyhodować i z dnia na dzień nie uzyskasz milionów widłonogów. Widłonogi sa jednak duże i na początku mogą być trudne do upolowania. Dlatego moim zdaniem lepiej by było gdybyś na początku karmił je wrotkami i artemią. Trudniej to zrobić ale efekt powinien być lepszy.

Odpal sobie akwarium z krewetkami słodkowodnymi i jak koniki podrosną to karm je wylęgiem tych krewetek. Będzie ci znacznie łatwiej. Jak koniki podrosną to może ci zabraknąć widłonogów. Będziesz też miał zabezpieczenie jak by hodowla widłonogów zdechła. Możesz je łatwo oddzielić od dużych za pomocą sitka o oczkach odpowiedniej wielkości. Sitko możesz zrobić sobie z małego wiaderka [ standardowego do transportu żywności - 1 l ] np po sałatce albo śledziach i firanki poliestrowej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e02e883ee90ba41539b78b0ff92a9ddb.jpg

Krewetka - lafirynda, akrobatka! Wskoczyła do kotnika!! Ale cyrk:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dużo to już nie pojadła, ale jak to zrobiła? Musiała płynąc pod prąd wyskoczyć z pięć cm(to wiem, że potrafi) no ale trafić do kotnika było dużo trudniej niż na podłogę:). Chciałbym to widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dość. Istnieje w ogóle jakiś sposób na pozbycie się aiptasii..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimak berghia lub rybka brzydal

Slimak jak nie bedzie miec co juz jesc to padnie

Ryba to loteria moj np wcina roze ale rowniez xenie a sa takie okazy ze nie gustuja w szklanych rozach tylko w mrozonkach lub co gorsze w koralach :)

Aha sa tez krewetki ale to chyba l. Wundermani i kukenthali czy jakos tak :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimak berghia lub rybka brzydal

Slimak jak nie bedzie miec co juz jesc to padnie

Ryba to loteria moj np wcina roze ale rowniez xenie a sa takie okazy ze nie gustuja w szklanych rozach tylko w mrozonkach lub co gorsze w koralach :)

Aha sa tez krewetki ale to chyba l. Wundermani i kukenthali czy jakos tak :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Ja mam 2 krewetki w 30 litrach ( wundermani i kuekenthali) i maja róże głęboko w du.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 40l + sump. Miałem berghie, po pierwszym dniu zniknęła bez śladu, prawdopodobnie coś ją zjadło bo aiptasi nie ubyło. Mam krewetki, lysmata secuditata i wurdemani, aiptasi nie ubywa. Wręcz przybywa... Co kilka dni truje większe róże preparatem colombo, ale male przybywaja w bardzo szybkim tempie. Ogólnie czuje się bezsilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.