Skocz do zawartości
bonio61

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad automatyczną dolewką baniak 400l plus 160l sump .Znalazłem dolewkę firmy Hydor , brak ruchomych części , jeśli ktoś używa proszę o opinie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dolewka uzupełnia wodę po odsłonięciu środkowego czujnika ,czy aż odsłoni się dolny.

Może zproponujecie jakiś inny model

Edytowane przez bonio61 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odsłoni się dolny to załącza, a jak dojdzie do środkowego to się wyłącza. Ostatni, trzeci, jest awaryjny jak by środkowy nie zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś inne propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko do tej dolweki słabą pompe kup , ja używam , napoczątku troche problemów z lagowaniem ale gdy doszłem do ładu działa poprawnie i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić zestaw gotowy do podłączenia, razem z pompką

Nie zwróciłem uwagi , że ta dolewka jest bez pompy .Oglądałem filmik z działania tej dolewki ,na filmie była pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje sprzęt od aquatrend http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-shark-evolution-p-28.html

NIestety cena nie zachęca, ale uważam że sprzęt wart ceny. Masz wszystko w zestawie, pływaki montujesz w komorze pompy, dwa wężyki, jeden do sumpa drugi do pojemnika z wodą rodi. Ustawiasz poziom na pływaku, i zapominasz o dolewce (pamiętaj tylko o dolewaniu czystej rodi. Mam ją od początku czyli od końca 2014 roku i jestem mega zadowolony.

NIe słyszę że pracuje, nie miałem żadnych z nią problemów.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cena trochę za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Hydora mam podłączony zawór elektromagnetyczny. Dolewa mi prosto z RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dolewka Hydora często przelewa górny czujnik ponieważ bardzo powoli działają te czujniki i wyje alarm.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mam ją od ponad roku ale drugi raz bym juz jej nie kupił

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co innego (jakiegoś gotowca ) możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Aqua-Trend Levelautomatic Milestone, jestem bardzo zadowolony.

http://www.sklep.aqua-trend.pl/automatyczna-dolewka-levelautomatic-milestone-pompa-dc-p-99.html

Tu jeszcze link do artykułu testera:

http://reefhub.pl/dolewka-automatyczna-milestone-levelautomatic-firmy-aqua-trend/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam u siebie Tunze na dwóch czujnikach jeden pływak drugi optyk. Wszystko fajnie działa tylko ta niebiesko biała pompka do podawania wody mogła by być cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dolewka Hydora często przelewa górny czujnik ponieważ bardzo powoli działają te czujniki i wyje alarm.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mam ją od ponad roku ale drugi raz bym juz jej nie kupił

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Dlatego używa się do nich pomp o bardzo małej przepustowości. Mi wyłącza się gdy woda podejdzie do połowy środkowego czujnika. Polecam pompkę tej samej firmy, Hydor Pico mini pump. Używałem tej dolewki z pompką 200l/h i nigdy nie miałem problemów, żadnych alarmów itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.