Skocz do zawartości
Sqesta45

pomoc odnosnie lampy!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Aktualnie swiece ledami diy ale mam zamiar dodac jedna swietlowke 24W długość 438 mm.Moje pytanie jaka swietlowke kupic ?jaka najlepsza oraz gdzie kupic obudowę do niej to znaczy lampę gdzie będę mugl ja wlozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć . świetlówkę ati moze jakąś ? a obudowę i reszte na alledrogo lub olx

Edytowane przez xEndriu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Marcin sa gotowe zestawy na alledrogo w dobrej cenie np. 2x 24w t5 w okrągłych tubach. Jak nie czujesz sie na siłach sam podłączyć statecznika i oprawek. Co do świetlówek to nie napisałeś jakimi ledami swiecisz cieżko coś doradzić. Możesz zawsze odebrać od kogoś używane świetlówki poszukaj masz tu linka ; http://nano-reef.pl/forum/135-oddam-sprzet/

Wtedy zobaczysz jaki kolor Ci sie podoba i jak się wybarwiaja korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam rade zrobić sobie obudowę tylko co mam kupic?jaki statecznik i jakie te wejscia na swietlowke.SWIECE LEDAMI 3w 16 royal Blue 1 zielona 1 czerwona 4actiniki 4biale 14k.Efekt swiecenia jest ok ale wydaje mu sie ze korale nie rosną wiec chce dodac 1 t5 i sie właśnie zastanawiam jaka kupic.Dlatego chciałbym aby ktos doradzil kto juz swieci T5 i ma pojęcie

tak to wygląda u mnie .Jest Malo białego bo juz zachód sie załączył. Ale tak mniej więcej to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotowy zestaw na świetlówke 24W

http://www.zoolight....-bez-odbl-.html

można kupić taniej na jakimś chińskim stateczniku..ale jak długo podziała tego nikt nie wie :)

świetlówka to już sprawa indywidualna jedni wolą bardziej niebiesko inni mniej..

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie długość świetlówki niema wpływu na Waty? Statecznik do 24wswietlowki i nieważne jaka ona ma długość?ważne Waty?i drugie pytanie czy świetlówki 438mm to najkrotsza opcja czy sa krótsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu.

Jedna świetlówka 24W nic to bie nie zmieni przy ( jak naliczyłem ) 26szt. 3W LED.

Koralowce nie rosną ci zapewne z innego powodu.

Ja mam tylko LEDy i wszystko jest OK.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze nie rosną z innego powodu.Tylko jakiego parametry mam ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napisz coś więcej odnośnie tego co masz w zbiorniku.

Jakie koralowce, od kiedy w zbiorniku, jak długo świecisz, jaki sump i odpieniacz, balling i ile jeśli tak, kroplujesz jakieś dodatki itp.

Przyrostów zero czy po prostu słabo rośną?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale głównie miękkie i lps.Male szczepki oprócz sporej kępy xeni.Jeden quadri.Zoa.Po zoa widzę ze np rosną Jeden lub dwa grzybki na miesiąc.Mam tez szczepke seriatopory czy jakos tak to się nazywa jest w dobrej formie przyrosty minimalne.Mam panel z siporaxem pgosguardem i purigenem.Odpieniacz Tunze 9001.leje takze wódkę 2ml na dzień daje również jod.Korale wyglądają ok .Ryby 2blazny karmie raz dziennie 1/3 kostki.

kh mam 6 .Iostatnio pytałem czy to nie za Malo i czy nie podnieść to większość z forum pisala ze ok żebym nic nie kombinowal.

Swiece od 8 rano do 21 .

Edytowane przez Sqesta45 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to robisz coś nie do końca wiedząc co i dlaczego (chyba, że się mylę).

W dojrzałym akwarium podstawowe parametry , które mierzymy to opócz podanego przez ciebie KH jest jeszcze PO4 i NO3.

Nie mówię o pomiarze Ca ponieważ praktycznie nie masz zwierząt zużywających wapń.

KH staram się trzymać w okolicy 8 ale ludzie mają różnie - przeważnie 7-8. Tutaj ważniejsze jest brak wahań parametru.

Jeśli chodzi o wódkę to jest ona pożywką dla bakterii, które trzeba regularnie dodawać do systemu.

Znowu JOD - propnuję poczytać - jest kilka topików o tym pierwiastku to na forum jak i na stronie Bartka (reefhub.pl)

Jod generalnie potrzebujemy do wybarwiania SPS w kolorze fioletowym i tyle ( no i jeszcze xenia niby lepiej pulsuje jak ma więcej jodu).

Podsumowując - moim zdaniem ze świtłem masz wszystko OK, jeśli stosujesz regularne tygodniowe podmianki w ilości przynajmniej 10% nie musisz nic dozować, nie wiem jak z poziomem PO4 i NO3 jeśli masz za duże możesz lać wódkę w takiej ilości co lejesz ale co 2 tygodnie uzupełniać bakterie (jakiekolwiek - jest tego pełno do wyboru).


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.