Skocz do zawartości
lukasz04555

Proszę o pomoc w spr. parametrów wody

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dzisiaj testy na Ca, Mg Saliferta, zrobiłem pomiary i u sumie jestem głupi z odczytu

Ca - 240

Mg - 720

KH -7,0 to sprawdzone !!!!

Czy możecie pomóc w sprawie Ca i Mg -720; czy się to mnoży raz 2 , czy coś - ogłupiałem

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na teście saliferta masz takie wyniki to jednoznacznie oznacza - że masz zarówno niedobór wapnia jak i magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj testy na Ca, Mg Saliferta, zrobiłem pomiary i u sumie jestem głupi z odczytu

Ca - 240

Mg - 720

KH -7,0 to sprawdzone !!!!

Czy możecie pomóc w sprawie Ca i Mg -720; czy się to mnoży raz 2 , czy coś - ogłupiałem

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!!!!

a dobrze zrobiłeś ? bo może źle odczytałeś zapis w instrukcji co do tłoczka - tak bywa i tak wygląda - obejrzyj na youtube jak to powinno być


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest właśnie błąd - pytanie co autor tłumaczenia miał na myśli dolny tłoczek? a co producent - w strzykawce ma być dokładnie 1 ml płynu Ca-3 więc łatwo sobie odpowiedzieć na pytanie gdzie ma być tłoczek - https://www.youtube.com/watch?v=5iYdbEB_vr8.

Poduszka powietrzna może być bo nie ma wpływu na odczyt - problem jest tylko wtedy gdy masz wysokie stężenie i zabraknie Ci płynu to wstrzyknięcia - wtedy poduszka powietrzna jest problemem :) - da się zrobić tak aby jej nie było


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1ml plynu? Moja instrukcja mowi ze tloczek ma wskazywac 1ml(jego koncowka) a wtedy plyn mi sie konczy na 0.81ml

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu ma być 1ml a nie 0,81


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na yt co innego widzialem w filmiku:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja dotychczas robiłem źle pomiary ale strzykawka saliferta i nasadka/lejkowe zakończenie Tworzy całość... Wg instrukcji to chyba właśnie dół tłoczka ma wskazywać 1ml nie ważna jest ta poduszka powietrzna. pojemność poduszki odpowiada pojemności lejka/nasadki... Zatem dla prawidłowości pomiaru wg mnie powinno się naciągnąć strzykawkę aż dół tłoczka znajdzie się na poziomie 1ml. Nie przejmując się poduszką bo dokładnie 1ml wstrzykniemy do próbki.

Jeżeli skończy nam się skala to wg mnie powinniśmy nabrać drugą porcję roztworu i przystąpić do dalszego zakraplania wynik raczej daje się zsumować i to dotyczy chyba wszystkich testów saliferta.

Jeżeli jako dość początkujący użytkownik plotę bzdury to proszę o sprostowanie mojego toku rozumowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robić testy by Adam_Sikora "Solniczka w baniaku"

test Ca

test Mg

test kH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu ma być 1ml a nie 0,81

I jest 1, jeżeli wliczasz to objętość tej plastikowej "igły". Koniec tłoczka pokazuje wtedy prawidłowo, tak jakby poduszka nie istniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem ze reszta plynu jest w rozowej koncowce. Ale poziom plynu patrzac na skale strzykawki konczy sie na 0.81 a reszta to powietrze.

Wspominam o tym bo widzialem ze niektorzy nabieraja samego plynu na 1mln

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed strzykawka to może sobie być i litr w rurce - ważne jest aby tłoczek zaczął iść od 1 na skali i nie ważne czy jest tam poduszka czy nie bo czytamy do jakiej wartości doszedł tłoczek i na podstawie tego wiemy jaki jest wynik - zaczynasz od 1 i kiedy skończysz (zmieni kolor na pożądany) wiesz jaki masz wynik a czy przed strzykawka jest ta końcówka czy jej nie ma to bez różnicy - z różowa końcówka jest dokładniej i tyle - oczywiście w niej musi płyn tak jak w strzykawce na początku pomiaru a nie powietrze.

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed strzykawka to może sobie być i litr w rurce - ważne jest aby tłoczek zaczął iść od 1 na skali i nie ważne czy jest tam poduszka czy nie bo czytamy do jakiej wartości doszedł tłoczek i na podstawie tego wiemy jaki jest wynik - zaczynasz od 1 i kiedy skończysz (zmieni kolor na pożądany) wiesz jaki masz wynik a czy przed strzykawka jest ta końcówka czy jej nie ma to bez różnicy - z różowa końcówka jest dokładniej i tyle - oczywiście w niej musi płyn tak jak w strzykawce na początku pomiaru a nie powietrze.

Chyba nie do końca. Nie uzyskasz dokładnych kropel bez końcówki.

Ale racja, nie jest ważne ile jest powietrza, tłoczek ma wskazywać 1ml i tyle.

Wysłane z galaktyki S4

Edytowane przez big daddy (wyświetl historię edycji)

7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca. Nie uzyskasz dokładnych kropel bez końcówki.

(...)

Wysłane z galaktyki S4

uzyskasz tylko większe i dlatego jest tak jak napisałem, że z końcówką jest dokładniej bo jest mniejszy skok nie 3 kreski a 1 jedna


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.