Skocz do zawartości
Manticorepl

Maxspect Gyre XF-130 - moja niemiła przygoda.

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna dawka marketingu, co nie zmienia faktu, że pierwsza wersja wirników jest do bani a dystrybutor nic z tym nie robi...


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam wątkowi i jestem nieco zdziwiony tym co się dzieje. Tak... jestem fanem Maxspecta ponieważ jestem użytkownikiem kolejnych sprzętów tej firmy. Mam też na stanie Gyro... co prawda 150 ale wirniki poza wielkością raczej konstrukcją nie odbiegają od 130-tki, używałem też Razorów a teraz Ethernala.

Napiszę tak... używając zgodnie z instrukcją możemy uniknąć wielu problemów i być bardziej zadowoleni z użytkowanego sprzętu który naprawdę jest świetny jeżeli tylko używa się go z głową. Też miałem jakiś tam problem z lampą ale rozumiem że dystrybutor nie jest producenem. Jednak zgłosiłem się do gwaranta i rzetelnie naświetliłem mój problem po czym na drugi dzień (lub dwa.. nie pamiętam) miałem znowu w pełni sprawny sprzęt. Sprzęt to tylko sprzęt.... ma prawo się popsuć jednak na pewno nie jest to wina dystrybutora który to akurat jest w moich oczach najbardziej rzetelną osobą z którą miałem kontakt w temacie serwisów gwarancyjnych. poza tym sprzęt jest naprawdę porządnie wykonany.

Jeżeli już mam psioczyć na serwis to znajdzie się kilka serwisów firm dość znanych i lubianych na forum których sprzęty po prostu wywaliłem do śmietnika ponieważ w kwestii gwarancji bariera była nie do przebicia i nie obsmarowałem osławionych i drogich firm ponieważ wiem że to wina serwisu a nie firmy.

Zastanawia mnie też fakt że wypowiadają się w tej sprawie też ludzie którzy nie byli w posiadaniu w/w sprzętu z góry skazując je na straty.

Piękna dawka marketingu, co nie zmienia faktu, że pierwsza wersja wirników jest do bani a dystrybutor nic z tym nie robi...

Czy widziałeś na oczy pierwszą wersję wirników ? a widziałeś te tytanowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna dawka marketingu, co nie zmienia faktu, że pierwsza wersja wirników jest do bani a dystrybutor nic z tym nie robi...

Widocznie mój angielski pozostawia wiele do życzenia, ponieważ ja w cytowanym fragmencie znalazłem jedynie informacje że nowe wirniki są mocniejsze, nie zaś że stare są słabe. Ale jak to mówią, złej baletnicy to i pompa się sypie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna dawka marketingu, co nie zmienia faktu, że pierwsza wersja wirników jest do bani a dystrybutor nic z tym nie robi...

Co do wirników hmmm... mam gyre od czasu kiedy pojawiła się w sklepach, w baniaku stada ślimaków, brak magicznych gąbek, wirników, sprzątam kiedy zaczyna głośno chodzić i głupio wyglądać bo zapomina się o pompie.. To sprzęt który jest dobrze wykonany ale może się zepsuć jak wszystko...

Co do serwisu nie wypowiem się bo nie wiem.

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mój angielski pozostawia wiele do życzenia, ponieważ ja w cytowanym fragmencie znalazłem jedynie informacje że nowe wirniki są mocniejsze, nie zaś że stare są słabe. Ale jak to mówią, złej baletnicy to i pompa się sypie :)

Oczywiście, producent wyprodukował nowe mocniejsze wirniki zupełnie bez powodu... naprawdę, weź do ręki obie wersje i sam zobaczysz o czym mówię z własnego doświadczenia a nie z internetu.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukował, bo rozwija produkt. Czy fakt że kolejny model danej marki jest wprowadzany, oznacza że w starym odpadają koła?

Kolego gąbek nie używam, ślimaków mam sporo, pompę myję raz na parę miesięcy. Łącznie z dojrzewaniem akwarium - a wiesz jak wtedy glony rosną...

I działa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rozwija - czytaj poprawia niedopracowane/niedokładnie przetestowane ... DIY :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dale i silva.

W kolejnym temacie zaczynacie pyskówkę.

Załóżcie sobie temat na offtopic i tam się boksujcie na argumenty


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie miałem zamiaru zaczynać żadnej pyskówki

zauważyłem tylko że jak chodzi o DIY to jest to tracenie czasu, kasy na poprawianie błędów czegoś co i tak pewnie nie będzie działać

a jeśli jest to firmowy produkt ... to już się nazywa "rozwój" (tylko czy na pewno był planowany?)

ale i tak sory za OffTopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użytkownikiem kolejnych sprzętów tej firmy. Mam też na stanie Gyro... co prawda 150 ale wirniki poza wielkością raczej konstrukcją nie odbiegają od 130-tki, używałem też Razorów a teraz Ethernala.

Ja opisuje tylko swoje doświadczenia ze 130'tką, mogę tylko podejrzewać, że z racji większych wymiarów 150'ka wirnik jest masywniejszy i jej problem nie dotyczy. Zresztą dystrybutor napisał o nowej serii pompek i tylko XF 230 - czyli ta najmniejsza, będzie miała nowy typ wirników, co potwierdza moja wersje.


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co pisze szanowny dystrybutor i powiem szczerze az nie dowierzam jak można olewać klienta, traktować go jak debila.

Przetłumaczę ta korespondencje i wyślę do producenta. Zobaczymy co on na to .

Edytowane przez Manticorepl (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co pisze szanowny dystrybutor i powiem szczerze az nie dowierzam jak można olewać klijenta, traktować go jak debila.

Przetłumaczę ta korespondencje i wyślę do producenta. Zobaczymy co on na to .

Wiesz... myślę że producent nie zrozumie z tego ani słowa :)

Wydaje mi się również że gdybyś wykazał więcej ogłady i nie stał twardo na pozycji wrednego konsumenta ugrałbyś z naszym rodzimym dystrybutorem niejedno :)

Tymczasem jednak pokazujesz że jednak będziesz grał twardo, będziesz pisał i odwoływał się do różnych instytucji, w końcu kupisz sprzęt innej firmy który ci się zepsuje przez niedbalstwo i znowu pojedziesz po innej firmie aż w końcu zostanie tylko DIY które też będzie do d...

Ja też pracuję w usługach i takim pieniaczom stanowczo mówię nie!

Ja swoje akwarium traktuję jako moje hobby i cieszę się z niego jak dziecko chociaż jestem już w zaawansowanym wieku. O sprzęty które mam wewnątrz dbam należycie i odpukać dobrałem je w końcu tak że są bezawaryjne. Pewnie się kiedyś zepsują ale nie będę z tego robił wielkiego halo. Masz napisane w stopce że to Twoje prywatne zdanie... czemu takie nie pozostało ?

Zycie w zgodzie z ludźmi wymaga ogłady, ucz się jej a na pewno lepiej się będzie żyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opisuje tylko swoje doświadczenia ze 130'tką, mogę tylko podejrzewać, że z racji większych wymiarów 150'ka wirnik jest masywniejszy i jej problem nie dotyczy. Zresztą dystrybutor napisał o nowej serii pompek i tylko XF 230 - czyli ta najmniejsza, będzie miała nowy typ wirników, co potwierdza moja wersje.

Powiedz w takim razie dlaczego cała reszta klientów nie ma problemów? Może przyczyna tkwi w niestarannym złożeniu pompy?

Zauważ też że wielkość, czyli mówiąc kolokwialnie moc silnika, wymusza zmiany konstrukcyjne. A nie tylko skalowanie produktu.

Poza tym, jesteś pewien że sklep w którym kupiłeś pompę miał ją z polskiej dystrybucji a nie od chińczyka? Ja ostatnio, przypadkowo, nabyłem nożyk za kilka $$$. Okazało się że to microtech z wszelkimi certyfikatami i gwarancjami. Wiem jak dystrybutor takie karty oznacza, więc jest możliwość skorzystania z ich serwisu. A teraz wyobraź sobie że jestem hurtownikiem i interesuje mnie bardziej zysk niż papierologia. A sklep wcale nie musi mieć świadomości że kupuje towar niepełnowartościowy.

ps. dlatego też np. nożyki do maszynki do golenia kupuję tylko w jednej sieciówce.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kończąc ten temat, z akwarystyka jestem od 7 roku życia, akwarystyka morska od paru lat i nigdy sie nie spotkałem z takim potraktowaniem przez serwis. Piszecie o ogładzie, a ja jako konsument życzę sobie by urządzenia, które kupuje nie były obciążone wada fabryczna naprawiana na moj koszt.

Ps pompe nie ja skladalem, wyjąłem ja z pudełka przy pierwszym problemie.

Ciekawe, czy jakbyście kupili drogi samochód, któryby prawie działał zwalilibyscie winę na jakoś kierowcy.

Pompa jest wyprodukowana z przeznaczeniem dla akwarium morskiego, jak i inne moje urządzenia, tak wiec powinna w nim działać bez zarzutu.


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od prawie dnia premiery XF-150. Startowało to w moim akwarium, przeszło ciężkie glony w tym bryopsis. Były tygodnie że co drugi dzień myłem i czyściłem z tych gloniszczy.

Mam małe i średniej wielkości ślimaki, nie mam żadnych gąbek ochronnych i innych cudów, bo to było niedokładane.

Pompa działa nadal. Fakt, sam wirnik jest mocno delikatny, sam wyłamałem jedną łopatkę. Czytając instrukcję widziałem i były opisane jako wrażliwy element. Z możliwością dokupienia (nie naprawy) - dziwne.

Lekko pilniczkiem podpiłowałem miejsce ułamania i małą kropelką "kropelki w żelu" podkleiłem i dalej hula :)

W razie czego na szczęście do Xf-150 był drugi komplet wirników - więc można sobie wymienić.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszni jesteście z tymi dywagacjami czy to z winy złożenia czy brudu w akwarium. Sprzęt, który twierdzi cię, należy do klasy premium i trzeba chuchać-dmuchać żeby czasem coś nie uszkodzić? Trzymać z daleka od ciał obcych w akwarium? To lepiej nie wyciągać z pudełka, tam się nic nie stanie. A w tym czasie wsadzić do akwa 2 "jebałki".


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ten wątek i mam wrażenie że niektórzy probują zrobić z innych debili

Zgodnie z tym co napisał dystrybutor:

pomijając fakt czas dlugosci rozwiazania problemu przez sklep (sprzet Maxspect przyslany bezposrednio na serwis staramy sie utrzymać naszeg priotyt "do 3 dni roboczych naprawiony sprzet") stwierdzić uczciwie należy, że pompa Gyre XF 130 była użytkowana niezgodnie z instrukcją:

- pompa o duzym stopniu zabrudzenia

- awaria pompy spowodowana dostaniem sie do niej ciala obcego. System zabezpieczajacy silnik pompy przez spaleniem w momencie blokady urządzenia przez ciala obce uruchamial sie wielokrotnie co swiadczy o wielokrotnej blokadzie pompy przez cialo obce lub dlugotrwaly przewlekly czas reakcji uzytkownika na zaistniałą sytuację.

Rozwiązanie problemu:

wystarczyło nałożyć na Gyre gąbki ochronne (zmniejsza do minimum ryzyko dostania sie do klatek wirowych ciala obcego)

przeczytałam instrukcję, w szczególności dział dot. czyszczenia i zgodnie z zaleceniami producenta:

"Cleaning the Gyre Pump

1. It is recommended that you should clean the Gyre pump thoroughly every 3 months to ensure its optimal performance. Proper maintenance of the Gyre pump will also increase its overall lifespan and minimize the chance of mechanical failure due to debris and algae building up within the pump."

więc jakim cudem pompa która trafiła na gwarancji do naprawy przez serwis po 3 tygodniach sie psuje, skoro sprzęt do naprawy powinien być przez serwis wyczyszczony w celu usunięcia usterki?

A może nie był? Hmmm ja jestem nauczona że jak oddaje auto do ASO to wraca czyste....

Po drugie nigdzie w instrukcji nie znalazłam zapisu mówiącego o tym, że w akwarium nie może być skorupiaków a jak są żeby używać gąbek (o nich też nie ma mowy).

W wątków powyżej widać że pompa jest cały czas udoskonalana w działaniu (chwała za to producentowi), ale wynika z tego że pierwsza wersja pompy była niedopracowana. Poniżej przykłady jak różnią się wersje pompy od siebie:

aaaaaaaaaa

aaaaaaaa

Z praktyki jestem nauczona że jak nie działał mi przycisk w telefonie i okazało sie że jest to wada fabryczna to producent dał możliwość sprawdzenia po IMEI czy mój telefon jest obarczony taką wadą i jeżeli tak to mogę go dać do serwisu i zamontują poprawiony przycisk ZA DARMO.

Ikea czy Toyota jak wykryły usterki to prosiły o przyjeżdzanie i zwracanie wadliwych produktów i albo oddawały pieniądze albo wymieniały na poprawiony produkt.

Ale może nie ma co porównywać pompy za 1500 zł, która nie grozi śmiercią użytkownika do auta które mogło zabić i z takiego założenia wychodzi Maxspect.

Koszt wirnika nie jest duży i myślę że na rynek polski nie trafiło milion egzemplarzy a wymiana i zadowolenie obecnego i przyszłego klienta jest ważniejsze niż wciskanie że to wina użytkownika i zrażanie do siebie kolejnych osób.

Mając ludzi za debili piszcie na opakowaniach jak na kubku od kawy z McDonalda "UWAGA GORĄCE", wtedy jeżeli ktoś się oparzy będziecie mogli z czystym sumieniem zwalać winę na osobę która źle ją użytkowała. A tak nie róbcie z ludzi głupków....


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co oddajesz to auto do ASO... czyżby się psuło ?

Żadnych pieniążków w tym ASO nie zostawiasz ? Przegląd też robią za darmo ? Przecież auto na gwarancji więc powinno być gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co oddajesz to auto do ASO... czyżby się psuło ?

Żadnych pieniążków w tym ASO nie zostawiasz ? Przegląd też robią za darmo ? Przecież auto na gwarancji więc powinno być gratis :)

Patrz, nie do wiary! Jak masz auto na gwarancji to usterki naprawiają za darmo i gratis myją auta.

Jako użytkownik maxspecta co widać w stopce rozumiem ze liczysz na dodatkowe rabaty.

Przeczytaj najpierw pierwszy post czego sprawa dotyczy a później wyrażaj swoje zdanie.


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, nie do wiary! Jak masz auto na gwarancji to usterki naprawiają za darmo i gratis myją auta.

Jako użytkownik maxspecta co widać w stopce rozumiem ze liczysz na dodatkowe rabaty.

Przeczytaj najpierw pierwszy post czego sprawa dotyczy a później wyrażaj swoje zdanie.

Nie po to siedzę na forum żeby wypracowywać rabaty.

A skoro pani mądra auto się psuje to jest niedopracowane albo używane niezgodnie z instrukcją.... a swoje zdanie będę wyrażał z własnej woli a nie z twojej.

Każdy kiedyś zaczyna, każdy ma jakiś pomysł (niekoniecznie dobry), ale pozwólcie spróbować, wspierać, a nie krytykować.

Forum ma chyba pomagać wszystkim, a nie szkodzić i odwodzić od prowadzenia swojego hobby.

Ps. Liczę się z tym że mój post nie zostanie dobrze odebrany, zostanie skasowany/zablokowany/dostane bana (do wyboru) i wiem, że nie muszę czytać tego forum i nikt mnie do tego nie zmusza.

Czyżby cynizm czy wyrachowanie ?

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to siedzę na forum żeby wypracowywać rabaty.

A skoro pani mądra auto się psuje to jest niedopracowane albo używane niezgodnie z instrukcją.... a swoje zdanie będę wyrażał z własnej woli a nie z twojej.

Chyba nie masz pojęcia co to jest gwarancja. Gwarancja jest stworzona po to, żeby konsument miał prawo do reklamowania wadliwego produktu, który miał ukryte wady fabryczne.

Nikt nie jest nieomylny, zdarzają się przypadki że produkt ma jakieś wady. I wtedy możesz go oddać do reklamacji i dostajesz naprawiony lub nowy.

Próby zwalania winy na konsumenta że użytkował go niezgodnie z przeznaczeniem są sprytną wymówką serwisu.

Przecież producent w instrukcji napisał żeby ją czyścić co 3 miesiące, to jakim cudem po 3 tygodniach mogła się tak ubrudzić tak, że jest nieuznana gwarancja. Przecież za pierwszym razem uznał gwarancję czyli była użytkowana poprawnie ;)

I chyba naprawdę zapominasz się o czym jest wątek i całe forum. Napisałeś 2 posty, które nie mają nic wspólnego z głównym wątkiem, jak i z akwarystyką morską.


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DoK, piszesz że ktoś robi z kogoś debila. piszesz o tym w konretnym kontekscie i sytuacji. Że masz takie wrażenie....

No cóż za wrażenia odpowiadasz tylko i wyłącznie ty. Za zwymyślanie od debili też (kwestia kultury i wychowania wyniesiona z domu - nie wystawiasz swoim rodzicom zbyt wysokiego świadectwa - czy może "kultura" nabyta w późniejszym okresie ?).

Ale nie o tym...

Porównujesz samochód ASO, telefon i pompę.

W ASO nawet przeglądy obowiązkowe, od jakich uzależniona jest gwarancja są płatne. Mycie też jest wliczone - tłumaczył mi to jeden znajomy własciciel salonu, jak frajerów się nacina. I są jeszcze zadowoleni.

Telefon jak miał wadę, wymienili mi na nowy, bez wezwania - ot przyszła paczka z nowym i informacja że stary mogę zatrzymać, bądź odesłać do utylizacji na ich koszt. Ale jak mi nawaliła pompa od odpieniacza, z tego tytułu nie robiłem afery żeby mi akwarium nowe przesłali, bo stare się przecież zabrudziło.

Pompy Gyre są produktem mocno charakterystycznym, trudnym do podrobienia (co udowodniła firma jecod wypuszczając tani chłam). W Polsce jest ich przedstawiciel. Mimo to pojawia się import, powiedział bym, nieoficjalny. Widać inne firmy i sklepy są zainteresowane tą marką.

Nagle pojawia się wątek o problemach i złym serwisie/przedstawicielu...

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze albo o duże pieniądze....

Tak już całkiem spekulując... Może ktoś ma ochotę na przejęcie przedstawicielstwa na Polskę? Wszak maxpect wypuścił teraz bezkonkurencyjne lampy (seria ethernal), ciągle rozwija pompy. Zaś cena wyrobów jest konkurencyjna nawet w stosunku do marek z ugruntowaną (wydawało by się) renomą.

DoK, rozumiem że masz jakiś wyrób maxpecta, opisz może swoje odczucia w związku z nim, czy jesteś zadowolona, czy coś byś zmieniła, z tego co wiem, dystrybutor jest w ciągłym kontakcie z producentem i przekazuje wszelkie sensowne uwagi, co owocuje coraz wyższym standardem wyrobów.

ps. nie jestem na prowizji ani Maxpecta, ani innych firm.

..... edycja.....

Producent w instrukcji pisze że pompę należy czyścić w miarę potrzeb, nie rzadziej niż co 3 miesiące. Choć z doświadczenia wiem że można nie czyścić, nawet jak jest tak zagloniona że jej nie widać z glonów - wiesz - dojrzewanie i te sprawy....

Porównujesz uszkodzenie mechaniczne produktu do wady ukrytej - śmiała teoria ale niestety nie spełnia definicji... Skoro wiesz o czym piszesz, powiedz mi proszę, ile pomp miało uszkodzenia w związku z tą "wadą ukrytą", a potem odniesiemy to do liczby używanych pomp - ot choćby na forum...

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupujcie sobie i używajcie. Koniec już tej pyskówki.


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha... chyba się zapętliłaś... wątek jest o sprzęcie i gwarancji i czyjejś niemiłej przygodzie z konkretnym przypadkiem. Nie ma tu mowy o rybkach czy koralach. Starałem się uświadomić różne przypadki losowe i jeszcze raz spróbuję na przykładzie twojego samochodu...

Otóż producent samochodu przewiduje wymianę oleju powiedzmy co 15000km, jednak z różnych przyczyn olej wycieka i zapala się kontrolka ale nic z tym nie robimy ponieważ mamy zrobić z tym porządek dopiero po 15000km. Silnik się zaciera a my jedziemy do serwisu i robią nam to wszystko na gwarancji... tak ?

Wracając do tematu...

Skoro pompa się blokowała i robiła ponowne próby startu (też tak raz miałem) to znaczy że coś jej w pracy przeszkadzało, u mnie winny był ślimaczek ale rozebrałem pompę, umyłem i usunąłem wszelkie przeszkody. Sprawdziłem czy po złożeniu wirnik luźno się obraca i włożyłem do zbiornika...

Wszystko odbyło się gładko i bez wielkiego rozgłosu... nie musiałem tez jechać do ASO

Skoro jednak właściciel pompy oddał do serwisu brudną pompę to na jakiej podstawie mógł stwierdzić czy coś tej pompy nie blokuje ?

Czy takie tłumaczenie jest wystarczające czy trzeba wyciągać książeczkę z obrazkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moj post !!!!! Bo widzę ze masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.