Skocz do zawartości
Manticorepl

Maxspect Gyre XF-130 - moja niemiła przygoda.

Rekomendowane odpowiedzi

A już mam dość was płaczków.... widzę że Masz problem i chcesz żeby cała Polska łączyła się z Tobą w bólu.

koniec OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mocowania - poprawiane

wirniki - delikatne

zabezpieczenia ? chyba nie bardzo działają skoro ..

jakie znowu gąbki ? bo "żeberka osłaniające" są do czego ?

"głupi" kabel/przedłużka ponad 60zł :clap:

i to jest (super dopracowany) produkt z górnej półki

(zapomniałem o czymś ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha... chyba się zapętliłaś... wątek jest o sprzęcie i gwarancji i czyjejś niemiłej przygodzie z konkretnym przypadkiem. Nie ma tu mowy o rybkach czy koralach.

hehe o zapętleniu pisze ten który napisał 2 posty o aucie nie odnosząc się do wątku i uważa że akwarystyka morska to tylko rybki i korale.

Nagle pojawia się wątek o problemach i złym serwisie/przedstawicielu...

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze albo o duże pieniądze....

Tak już całkiem spekulując... Może ktoś ma ochotę na przejęcie przedstawicielstwa na Polskę? Wszak maxpect wypuścił teraz bezkonkurencyjne lampy (seria ethernal), ciągle rozwija pompy. Zaś cena wyrobów jest konkurencyjna nawet w stosunku do marek z ugruntowaną (wydawało by się) renomą.

.

Porównujesz uszkodzenie mechaniczne produktu do wady ukrytej - śmiała teoria ale niestety nie spełnia definicji... Skoro wiesz o czym piszesz, powiedz mi proszę, ile pomp miało uszkodzenia w związku z tą "wadą ukrytą", a potem odniesiemy to do liczby używanych pomp - ot choćby na forum...

masz rację - chodzi o bardzo duże pieniądze - 1500 zł za pompę :)

i jutro zainteresuję się tematem przejęcia przedstawicielstwa na Polskę....

Ja nic nie porównuję i nie jestem od prowadzenia statystyk.


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację - chodzi o bardzo duże pieniądze - 1500 zł za pompę :)

i jutro zainteresuję się tematem przejęcia przedstawicielstwa na Polskę....

Ale ja nigdzie nie pisałem o tobie...

Ja nic nie porównuję i nie jestem od prowadzenia statystyk.

Może od tego należało by zacząć w sytuacji kiedy pisze się o wadzie ukrytej. Mieć coś na poparcie.

Poza tym jest taka prawidłowość w przyrodzie, jeśli coś działa poprawnie, napisze o tym co tysięczny użytkownik. Jeśli coś się psuje, pisze co drugi, co trzeci, A jeśli ktoś już napisze, dołączy się kolejnych czterech na pięciu niezadowolonych. Tak to mniej więcej wygląda statystycznie (wyglądało jakieś 3 lata temu).

Ot prawo internetu.

Drugie prawo mówi że łatwiej szuka się wymówek i winny u innych, niż u siebie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli producent sam z siebie wpadł na pomysł wymiany mocowań, zapasowych wirników i dodatkowych gąbek ?

bo raczej wyszło "w praniu" że nie do końca działa jak powinno

jedyny plus że próbują poprawiać ... coś co powinno być przetestowane nim weszło do sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od tego należało by zacząć w sytuacji kiedy pisze się o wadzie ukrytej. Mieć coś na poparcie.

Czy na poparcie nie jest fakt że pompa na reklamacje trafia 2 razy w przeciągu 3 tygodni z tą samą wadą i za pierwszym razem gwarancja jest uznana a za drugim nie?

I to że bardzo szybko producent zmienia w nowych pompach własnie te części które się popsuły w rzeczonej pompie, o której mowa w powyższym wątku?

Co do dowodów masz powyżej zdjęcia jak różnią się pompy tego samego modelu.


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na poparcie nie jest fakt że pompa na reklamacje trafia 2 razy w przeciągu 3 tygodni z tą samą wadą i za pierwszym razem gwarancja jest uznana a za drugim nie?

I to że bardzo szybko producent zmienia w nowych pompach własnie te części które się popsuły w rzeczonej pompie, o której mowa w powyższym wątku?

Co do dowodów masz powyżej zdjęcia jak różnią się pompy tego samego modelu.

Z tych zdjęć akurat nic nie wynika ponieważ pierwsze jest zdjęciem całej pompy a drugie to renderowana grafika i w dodatku przedstawia sam silnik oraz ilustruje jak zamontowana jest w nim oś z magnesem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na poparcie nie jest fakt że pompa na reklamacje trafia 2 razy w przeciągu 3 tygodni z tą samą wadą i za pierwszym razem gwarancja jest uznana a za drugim nie?

Nie jest to dowód na poparcie tezy o wadzie ukrytej w danym modelu. Może natomiast być dowodem na poparcie że albo dany egzemplarz ma wadę, albo właścicel popełnia ten sam błąd.

Rozumiem że "przez grzeczność" mam przyznać że pompa jest wadliwa? No nie wiem, moja działa....

I to że bardzo szybko producent zmienia w nowych pompach własnie te części które się popsuły w rzeczonej pompie, o której mowa w powyższym wątku?

Producent zmienił, jak byś przeanalizowała problem dokładniej, części ze względu na wydajność - po prostu przeprojektował je inaczej, nie ze względu na delikatność.

Co do dowodów masz powyżej zdjęcia jak różnią się pompy tego samego modelu.

Ale ty wiesz o czym piszesz? Czy tak sobie zdjęcia znalazłaś? Bo wiesz, tutaj na forum wypadało by pisać konkretnie :)

W każdym razie, również łączę się w bólu z oszukanymi i poszkodowanymi klientami Maxpecta....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wysłałem pismo do producenta. Poczekajmy co on na to czy oleje mnie, czy odpisze .


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dowód na poparcie tezy o wadzie ukrytej w danym modelu. Może natomiast być dowodem na poparcie że albo dany egzemplarz ma wadę, albo właścicel popełnia ten sam błąd.

Rozumiem że "przez grzeczność" mam przyznać że pompa jest wadliwa? No nie wiem, moja działa....

Producent zmienił, jak byś przeanalizowała problem dokładniej, części ze względu na wydajność - po prostu przeprojektował je inaczej, nie ze względu na delikatność.

Ale ty wiesz o czym piszesz? Czy tak sobie zdjęcia znalazłaś? Bo wiesz, tutaj na forum wypadało by pisać konkretnie :)

W każdym razie, również łączę się w bólu z oszukanymi i poszkodowanymi klientami Maxpecta....

OK, nie zamierzam dłużej się przepychać na argumenty, bo zawsze znajdzie się kontrargument.

Życzę Ci żebyś zawsze miał produkty, które nie wymagają oddawania na gwarancji, lub miał zawsze uznawane swoje reklamacje.

powodzenia


Różnica między posiadaniem a życiem jest taka, że życie jest jedyną rzeczą, której nie możesz kupić za pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym przetłumaczyć cały wątek z z forum, będzie to niewątpliwie podstawą do zmiany dystrybutora. Tylko, by uniknąć błędów na przekładzie, przetłumacz na chiński od razu :).

ps. producent ma po to przedstawiciela żeby nie zajmować się takimi sprawami, prawdopodobnie, jeśli coś zrobi, to podziękuje za uwagi i odeśle do przedstawiciela - piszę poważnie - w oparciu o własne doświadczenia

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent zmienił, jak byś przeanalizowała problem dokładniej, części ze względu na wydajność - po prostu przeprojektował je inaczej, nie ze względu na delikatność.

W każdym razie, również łączę się w bólu z oszukanymi i poszkodowanymi klientami Maxpecta....

https://reefbuilders...or-foam-guards/ - to piszą, że nowe cztero łopatkowe wirniki :

- są dużo mocniejsze od poprzednich

- mają niemalże identyczną głośność oraz wydajność jak poprzednie

- w przyszłości wszystkie Gyre 130 będą miały nowe wirniki w standardzie

Tak więc wirniki zostały przeprojektowane tylko ze względu na delikatność a nie ze względu na wydajność, jak będziesz w okolicach Warszawy zapraszam na piwko, pogadamy o morszczyźnie i pokaże Ci oba rodzaje wirników i będziesz wiedział więcej, bo na razie większość z Twoich wypowiedzi nie wnosi nic do dyskusji. Mam nadzieję, że dzięki temu wątkowi następna reklamacja u Pana Salariasa nie zostanie odrzucona ze względu na przysłowiowe już "ciało obce" ;)


300l, 3x39+100W LED, bez pienidła, od 2016, re-start 10.2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troszke moze nie na temat.

Ze swojego przykrego doswiadczenia wiem jak sie czuje wlasciciel pompy, mnie tez spotkalo potraktowanie jak smiecia czy to przez sklep czy to przez firme ubezpieczeniowa lub serwis.

Do rzeczy:

1 Zdazenie mialem z firma samsung telefon s5 kupilem go z marketu i wykupilem polise dodatkowa o wartosci paru stowek dokupilem nie ogrinalne etui na wyswietlacz. Jakie moje zdziwienie bylo gdy po paru dniach, nie calym tygodniu mam rysy na wyswietlaczu PRZECIESZ TO GORILA GLASSS 500milionow super testy z yt ze nawet gwozdz nie zrobi ryski a zwykly plastik dal rade ! To bylo etui dobra pal licho moja wina bo to nieorginalne, teraz tu zaczynaja sie schody po paru nastu dniach uzytkowania chcialem zrobic zdjecie akwarium patrze zdjecia brudne no to chcialem przeczec palcem patrze a tam ochronnej szybki nie ma - strzaskana (nie chodze w spodniach typu przylegajace do ciala nie klekam nie schylam sie nie spadl mi prowadze siedzacy tryb zycia) no to jade do serwisu telefon nie ma miesiaca pokazuje im a oni uszkodzenie mechaniczne nie podlega gwarancji to ja pytam ich po co telefon jest zeby trzymac w gablocie i sie na niego patrzec ? Wyszlem zly, dobra dzwonie do firmy ktora mi ubezpieczyla od wszystkiego zalania kradziezy upadku... Mowie nie wiem kiedy to sie stalo i jak, nie nie upadl mi bo po co mam klamac mysle za pare dni pismo ze niestety nie moga tego uznac bo to nie byl jakos tak : (niespodziewany nieszczesliwy wypadek) do tej pory mysle ze zaplacilem ok 800zl tak zeby im podarowac na mikolaja dlatego zegnam sie z dodatkowymi pseudo ubezpieczeniami i firma samsung ktory moim zdaniem to bubel z tych 2 powodow

2 sprawa miala miejsce w "nie dla idiotow" jak kupilem tv za ponad 5 chodz moglem za 3tys ale mowie zadnego samsunga padlo na lg okazalo sie ze po zawieszeniu go na scianie i zobaczeniu BAGATELA 6h tv odmowil posluszenstwa ( kreski pionowe na matrycy w tym ze jak go wylaczylem nie za kazdym razem tak wygladal niekiedy dopiero po czasie tak sie dzialo) pojechalem go zawiesc do marketu z kad pochodzil mowie i opisuje sytuacje on dobra wykladaj pan ten tv patrzy i mowi JA TU NIC NIE WIDZE - chodz wczesniej przed rozpakowaniem go mowie mu ze nie zawsze za kazdym razem to widac... jak grochem o sciane wymiana na ekspozycyjny, lub serwis

Nauczka

Jak chcesz kupic to chodza jak psy za klientami co to za swietne sprzety gwarancje renkojmie i co ino tak samo w necie w firamach jak przychodzi co do czego to jestes sciorany z blotem bo mogles kupic jakiegos dziada za 1000zl i by lepiej wyszles. Gwarancja praktycznie nigdy nic nie obejmuje nie wiem co by sie musialo stac zeby to obejmowala cala instrukcja obslugi jest zawsze po angielsku a z tych nastu stron pare ma warunki gwarancji ze nie obejmuje...

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczerpany, Bardzo proszę o zamkniecie.


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wniosek autora zamykamy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.