Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Lada chwila, zamierzam składać zamówienie na żywą skałę, około 20 kg. Dla mnie jest to bardzo duża cena tej całej 'imprezy'. Nie mogę lub jak ktoś złośliwy napisze - nie potrafię znaleźć odpowiedzi na najprostsze wydawałoby się pytania. Liczę na pomoc osób, które znają się na rzeczy.

1. Ile czasu taka skała może pozostać poza wodą? Każdy napiszę, że jak najkrócej. Dla mnie jest to mało precyzyjna odpowiedź. Chciałbym dokonać na tej skale jakiegoś "aquascapingu" bo znając moje podejście to za chiny lodowe nic mi się nie będzie podobać. Zatem jak długo można "męczyć" taką skałę w rękach i ewentualnie ją tam kruszyć/łupać...

2. Przeczytałem (na internetach, niestety) że Ceresit X5 nadaje się do spajania skał. Pisali nawet o tym, że nie ma on żadnego wpływu na parametry wody. Ile w tym prawdy?

3. Czy kupowanie skały w odstępach czasowych i dokładanie nowych kawałków do akwarium nie zniszczy wszystkiego? Tzn, chodzi o dokupowanie po kilka kg co miesiąc...

Eh, chyba nie potrafię sformułować tych pytań. Chodzi mi o stronę "logistyczną". Kurier zostawi karton żonie pod nogami, ja wrócę wieczorem do domu, i co dalej? Muszę wiedzieć, czy prosto z kartonu mam wkładać skałę do akwarium? Może brać dzień wolny w pracy i oczekiwać kuriera? Jak to rozegrać, by zachować tą skałę w jak najlepszej formie. Oglądam każdą wydaną złotówkę, skoro to tyle kosztuje i nazywa się żywo skałą, to nie chciałbym jej "zasuszyć" przez zabawę w "rzeźbiarza"

Bardzo proszę o "wyczucie" o co mi się rozchodzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Przygotuj sobie spryskiwacz z RO i trzymaj ją wilgotną. To tak jak z sadzeniem roślin w słodkich.

2. Tak to prawda, można z wykorzystaniem gruzu budować swoje "skały"

3. Przeciąganie dojrzewania

Ja bym wziął wolne, ona przyjeździe w styroboxie owinięta prawdopodobnie w papier. Niektórzy na początku odgazowują skałe mocząc ją najpierw ale to raczej przy świeżych dostawach. Zwykle sklep ma to już wymoczone.

Nie wiem co chcesz tworzyć za aranżację ale zwykle skała bardzo dobrze się "składa" trochę jak lego.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pecetowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

dobrze było by taką skałę najpierw wsadzić "do beczki" z solanką i cyrkulacją - żeby "wydmuchać" śmieci (a potrafi być tego sporo)

a potem dopiero pokleić i pakować do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie można zrobić po ustawieniu już w zbiorniku, niektórzy się jarają bonusami wychodzącymi ze skały po zmroku. Tak czy siak zawsze też wydmucha trochę martwej materii, więc trzeba i tak.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pecetowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

oczywiście - tylko że tą wodę "z beczki" potem do ścieku ... po prostu szkoda brudzić zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Przygotuj sobie spryskiwacz z RO i trzymaj ją wilgotną. To tak jak z sadzeniem roślin w słodkich.

Czemu RO? Wszak to żywa skała. Nie ma sensu jej dodatkowo dobijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.