Skocz do zawartości
lapsiak84

Przerwy w dostawie prądu

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko zalezy od tego jakiej wielkosci i ile zwierzakow mamy w akwa... U mnie po kwietniowym braku pradu stracilem wszystkie ryby i kilka sps. Pradu nie bylo 16h (niestety mnie tez nie, wiec nie mialem szansy zareagowac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy wymianie głównego przyłącza/rozdzielni w bloku, prądu nie było jakieś 6-7h

niczego nie mieszałem/lałem dzbankiem - zbiornik nawet tego nie zauważył

(przecież jak kupujesz zwierzaka z wysyłką to w małej ilości wody i bez natleniania przetrwa "spokojnie" 12 a nawet 24h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zamierasz porównywać jazdy w woreczku ,w którym jest tylko i wyłącznie woda do całego systemu z piachem i skałą ? :wallbash:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(przecież jak kupujesz zwierzaka z wysyłką to w małej ilości wody i bez natleniania przetrwa "spokojnie" 12 a nawet 24h)

z ta roznica, ze tam jest tylko jeden zwierzak i woda... ktora w transporcie "nie stoi" zazwyczaj w miejscu... w akwa zachodza zupelnie inne reakcje (zwlaszcza w nocy), inna ilosc zycia, wiec to slabe porownanie wedlug mnie.

Tak jak pisalem, przezylem na wlasnej skorze strate zwierzakow po 16h bez pradu, przy mocno zarosnietym akwa, wiec nie do konca mozna powiedziec "nie martw sie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem ryby słodkowodne to sprzedawca pompowal do woreczka tlen z butli. W sklepach morskich się z tym nie spotkałem, sprzedawca po prostu dmuchał do wora i zamykał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem ryby słodkowodne to sprzedawca pompowal do woreczka tlen z butli. W sklepach morskich się z tym nie spotkałem, sprzedawca po prostu dmuchał do wora i zamykał

A mi za kazdym razem pompuja. Ostatnio jak kupowalem zwierzaki we Wloszech, to przeszli samych siebie. Procz duzej ilosci tlenu dodatkowo nalali tyle wody do workow, ze spokojnie moglbym zrobic nimi podmiane w akwa. Podobnie w erybce czy w sklepach w Niemczech. Jedynie z zaznaczeniem, ze wszyscy wiedza, ze droga przed nami daleka. Ale i tu na miejscu pompuja tlen do workow, choc wiedza ze do domu mam 1h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba nie zamierasz porównywać jazdy w woreczku ,w którym jest tylko i wyłącznie woda do całego systemu z piachem i skałą ? :wallbash:

jeżeli zwierzak/i przestanie oddychać i wydalać na cza transportu ... to nie zamierzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erybce zawsze dają tlen, choć mam tylko że 20 minut drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.