Skocz do zawartości
Sebastian Hope

Odpieniacz daje do kubka tylko pianę. Jakieś sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post na tym forum, a mianowicie mam problem z odpieniaczem.

Odpieniacz to Hydor performer chyba 400, Podłączona jest tylko jedna pompa do niego która jest zamontowana na samym dole, reszta otworów została zaślepiona, a pompa to aquabee 3000

I problem polega że pieni dość fajnie, ale do kubka wywala tylko i wyłącznie biała piane, która ma dość średnie bąbelki ale jest bardzo gęsta. próbowałem już zabiegi z przykręcaniem powietrza,ale nic to nie dało.

Ustawiałem wypływ wody i na chwile jest ok, ale rano znów kubek pełen białej piany.

Dodam że akwarium ma ponad rok, więc w miarę dojrzałe.

Się rozpisałem

Edytowane przez Sebastian Hope (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor performer to odpieniacz recyrkulacyjny,powinien chodzić na 2 pompach,jedna tworzy piane druga podaje brudna wodę,kto ci kazała zaślepiać 1 otwór?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ktory to dokladnie gagatek?

hydor%20performer%20chart.jpg

Jest to hydor performer 550

Hydor performer to odpieniacz recyrkulacyjny,powinien chodzić na 2 pompach,jedna tworzy piane druga podaje brudna wodę,kto ci kazała zaślepiać 1 otwór?

Nikt mi nie kazał, to nie ma znaczenia, widziałem tę odpieniaczę które chodzą właśnie w taki sposób jak mój i działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent tak skonstruował odpieniacz by działał na dedykowanej pompie pieniącej i zasilającej,widocznie układ który zrobiłeś się nie sprawdza,bo pompa którą teraz dałeś jest za mocna i odpieniacz nie jest w stanie tworzyć stabilnej piany.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperałem po necie i z tego co widzę to 550-tka jest zasilana 1 pompą. To jakie otwory zaślepiłeś?

Najlepiej daj fotkę pienidła.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.reefstore.co.uk/shop/images/D/hydor%20performer%20chart.jpg

Jeśli wierzyć w charakterystykę z tej grafiki to jednak jest zasilany 1 a druga pompa odpowiada za pianę... To trochę inna konstrukcja. Tak jak opisał kolega wyżej działa w oparciu o recyrkulację... Woda nie jest wtłaczana do body przez pompę "pieniącą" tylko przez drugą pompę zasilającą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent tak skonstruował odpieniacz by działał na dedykowanej pompie pieniącej i zasilającej,widocznie układ który zrobiłeś się nie sprawdza,bo pompa którą teraz dałeś jest za mocna i odpieniacz nie jest w stanie tworzyć stabilnej piany.

Znam zbiornik gdzie taki odpieniacz chodzi na pompie 6000 i pieni bardzo fajnie

https://www.reefstor...ormer chart.jpg

Jeśli wierzyć w charakterystykę z tej grafiki to jednak jest zasilany 1 a druga pompa odpowiada za pianę... To trochę inna konstrukcja. Tak jak opisał kolega wyżej działa w oparciu o recyrkulację... Woda nie jest wtłaczana do body przez pompę "pieniącą" tylko przez drugą pompę zasilającą...

Dokładnie tak jak piszesz, orginalnie jest mała pompa zasilająca wodą z sumpa i druga pompa, która pieni.

Lecz tak jak pisałem znam ten odpieniacz który chodzi na dużo mocniejszej pompie i nie ma takiego problemu jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawianie producentów nie zawsze się udaje. Może właśnie gość który ma ten odpieniacz na mocniejszej pompie miał farta.

A Twoja jest za słaba. Trudno wyczuć.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi przychodzi do głowy ale może się mylę....

Przerobiłeś tak iż dałeś większą pompę. Zamiast recyrkulacji dałeś zasysanie z sumpa wpychanie wody z powietrzem do body. Zakleiłeś górną dziurę od recyrkulacji. A dziurę po zasilaniu?

Wysokość słupa wody w sumpie nie powoduje ciągłego przelewania? Masz regulację na wypływie wody z odpieniacza? - sam sobie odpowiedziałem czytając pierwsze posty TAK...

Daj zdjęcia zapewne to znacznie uprości tok tłumaczenia.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi przychodzi do głowy ale może się mylę....

Przerobiłeś tak iż dałeś większą pompę. Zamiast recyrkulacji dałeś zasysanie z sumpa wpychanie wody z powietrzem do body. Zakleiłeś górną dziurę od recyrkulacji. A dziurę po zasilaniu?

Wysokość słupa wody w sumpie nie powoduje ciągłego przelewania? Masz regulację na wypływie wody z odpieniacza? - sam sobie odpowiedziałem czytając pierwsze posty TAK...

Daj zdjęcia zapewne to znacznie uprości tok tłumaczenia.

Testowo podniosłem odpieniacz do góry o jakieś 8cm, zobaczymy jutro czy to coś pomogło.

Na razie pieni ok, ale to zawsze rano mam tylko białą piane w kubku, więc poczekam do jutra co wyjdzie.

Jak nic to nie da to spróbuję na dniach pstryknąć jakąś fotkę i wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze z latarką czy nic się nie ślini w nocy.

Może polipy któregoś korala zaczęły docierać w niewłaściwe miejsce...

Cyrkulacja nie ma przypadkiem trybu nocnego...

Nie dodałeś do obsady jakiegoś nocnego kopacza...

Gdybanie bez zdjęcia baniaka, odpieniacza, bez wiedzy o obsadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.