Skocz do zawartości
wichura_79

No3 wyzerowane

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam zbiornik 450l plus sump jakieś 150 l w zbiorniku 6 ryb normalnie karmione ładnie jedzą reszta parametrów ok mam narazie malło korali wakacje remąt domu i licho z kasą

I tak acropora zaczyna ładnie rosnąć ale LPSy licho wyglądają myśle że właśnie powodem jest no3 całkowite zero test wogule nie zmienia barwy

Wlaśnie sump jest powodem mam w nim refugium z glonami i 3 do 4cm piachu kwarcowego najdrobniejszy jaki znalazłem może jest jakiś sposób podbicia NO3 , może jakimś preparatem to podciągnąć albo zacząć karmić korale ...?

A mam jeszcze odpieniacz ale już go włączam co drugi dzień na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee po co podbijać specjalnie, lepiej karmić korale :) i się problem naprawi.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś dobry preparat dobry dla korali i portfela ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem , jak pisałem były wakacje i remąt domu i pusty portfel wiec narazie muszę kupić jakiś preparat ;) nie chce kupować ryb na akord mam jakiś tam plan i chce się go w miarę trzymać ;) a to się wiąże z grubszym portfelem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie qiem czy tak aie robi ale podaje roztwor saletey amonowej. przy ilosciach jaki podaje tzn przeliczeniowo na czysty azot ok 1 mg/l tygodniowo jon amonowy na pewno nie szkodzi koralom miekkim i wieloszczetom, watpie tez zeby zdazyl zaszkodzic innym organizmom ale oczywiscie gwarancji nie dam. mozna tez podbijac no3 saletra potasowa ale tu poza azotanami podbijamy tez potas a nie wiem czy cos go zuzyje czy sie skumuluje.

a tak offtop remont a nie remąt.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że lpsy licho wyglądają ?

Dlaczego twierdzisz, że mając 0 No3 lpsy będą liche i należy koniecznie dźwigać No3.

Jakim test No3 używasz ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś dobry preparat dobry dla korali i portfela ;) ??

Nie wiem czy dobry ale wiem z czego się cieszą korale czyli plankton czerwony+solowiec+ Preis-Coral-V-Power lub Coral-Energizer .. mordki się baaardzo cieszą :) raz na x czasu ostatnio dodaje buteleczki od AF oczywiście proszek CVP nie razem z CE lub buteleczkami.. raz to za 2 dni tamto.. czasem też suche od ML... no3 na testach saliferta i RN nie zabarwiają się, po4 ledwo coś.

Mobilnie...

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test salifert

A jeśli chodzi o korale to eufilia pompuje ale wiem ile może się ten koral pompować a widzę ile się pompuje u mnie to jeden z przykładów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pH i jakie zasolenie ? - tu bym bardziej szukał rozwiązania problemu.

Jeśli masz 0 No3 to tylko się cieszyć, można śmiało dać więcej jedzonka rybą i koralowcą.

Jak nurkowałem w morzu czerwonym, to lpsy nie wyglądały na mizerne przy 0 No3.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W naturalnym środowisku jest ogromna ilość planktonu, który po pierwsze zużywa NO3 [fitoplankton] a po drugie żywią sie nim korale. Z drugiej strony objętość morza jest znacznie większa od objętości akwarium. Jeśli więc stężenie jakiegoś związku [np NO3] jest bardzo niskie to i tak nie zabraknie go koralom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum - lektura, która może się przydać autorowi wątku:

http://reefhub.pl/wspolczynnik-redfielda-zegnaj-cyjano/

Ja stanąłem przed podobnym problemem. Miałem kosmiczne oba parametry - bardzo zarybiony zbiornik. Tak więc postawiłem reaktor do pelletek i po jakimś czasie NO3 praktycznie 0 a PO4 mniejszy ale dalej kosmos. Zacząłem removerem zbijać PO4 ale dojechałem do magicznej bariery 0.2 i byłem w kropce. Co podkarmiłem to oprócz NO3 podbiłem PO4 - i znowu remover i tak w koło. Po lekturze oba parametry sobie mocno powiązałem i wspomagam pellety przy braku NO3.

Pozdrawiam

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli NO3 jest niskie to dobrze. To znak, że zbiornik dojrzał i można mocniej karmić.

Dozowanie NO3, NH4 itp itd - przerobiłem. Nie wyszło z tego nic dobrego i takie postępowanie moim zdaniem nie ma większego sensu. NO3 to końcowy produkt przemiany materii organicznej. Każdy "zbiornik" [ życie w zbiorniku] do pewnego momentu absorbuje duże ilości jonów NO3. Po przekroczeniu pewnej dawki NO3 zaczyna mocno rosnąć. Z drugiej strony do wzrostu korali potrzebna jest cała masa pierwiastków i związków które są zawarte w pokarmie a których nie ma w roztworach zawierających jedynie jony NO3. Dlatego lepiej jest mocniej karmić zbiornik. Można też zwiększyć obsadę zbiornika. Ryby wydzielają duże ilości moczu [ szczególnie dużo sikają morskie ryby, które muszą utrzymać w organizmie niższe stężenie soli niż w środowisku] i kału, które są pokarmem dla korali. W każdym akwarium powinna być zachowana proporcja pomiędzy ilością glonów i koralowców a ilością innych zwierząt [np ryb]. Jeśli ta proporcja nie jest zachowana to trzeba sobie pomagać za pomocą filtracji, podmian, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem wiec zacznę karmić więcej chętnie też zaczął bym karmić korale to też pomoże i dodatkowo odrzywi korale tylko jeszcze nigdy nie miałem żadnych preparatów dla korali i nie wiem jaki kupić a w sklepie wcisną cokolwiek co akurat maja może nie każdy sprzedawca ale już się kilka razy nacołem

A odnośnie ortografi nie twierdze że to coś dobrego ale niestety są ludzie którzy nie kontrolują tego ja też niestety ale klawiatura w iPadzie mnie trzyma w rydzach i dlatego uważam ze niema co się unosić i kogoś obrażać , jak jest z błędami to może razi tam kogoś ale da się zrozumieć tekst lepsza taka pomoc niż bezczynność

Einstein tez miał spore problemy z matematyką i jak skończył ?...? W Polsce pewnie by pracował w KFC albo na kopalni

Ja tez chciałem iść w kierunku biologii i miałem spore predyspozycje a przez ortografie skończyłem na kopalni ;( taki kraj i naród nie wykorzystuje się ludzi z pasją i predyspozycjami booo nie wiedza jak się pisze KTÓRY

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Kiedy się rodzimy nie umiemy nic. Potem przez całe życie się uczymy i to od naszej pracowitości zależy ile uda nam się osiągnąć. Szkoła nam jedynie wskazuje drogę - uczymy się sami. Nie znajomość języka ojczystego wynika tylko i wyłącznie z lenistwa. Proszę mi nie robić idioty z Einsteina. Einstein pracował w urzędzie patentowym a nie na uniwersytecie i dzięki temu był z dala od uniwersyteckiej rutyny - a wtedy na uniwersytetach panowała idea że fizyka już wyjaśnia wszystkie zjawiska i nie trzeba prowadzić żadnych badań w tej dziedzinie. Einstein był bardzo pracowitym człowiekiem. Nie miał wcale problemów z matematyką. Oj gdyby tak 10 % społeczeństwa w wieku 50 lat miało taką wiedzę matematyczną jak Einstein w wieku 22 lat... Myślę że 99% społeczeństwa nie jest w stanie rozwiązać prostego równania różniczkowego cząstkowego a on rozwiązywał znacznie trudniejsze problemy i to bez pomocy komputera...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wieku 50 lat to się zgodzę ale ja pisałem o szkole wtedy miał problemy z nauką matematyki i to jest fakt a ja nie miałem na myśli nawet żeby Albertowi cokolwiek ujmować mało jest takich umysłów na ziemi ale to nie zmienia faktu że miał problemy z matmą ;) a to tez nie jest lenistwo że ktoś ma problemy z ortografią tak to sobie tłumacza ci co nie maja z tym problemów jest jeszcze dysleksja i to nie jest wymysl

A odnośnie szkoły to spróbuj dostać się do szkoły jako nauczyciel biologii bez wykształcenia :)

Ja miałem złożone papiery w szkołach o profilu biologicznym w Żywcu i Brynku i nauczyciele oficjalnie mi powiedzieli ze ok mogę zacząć szkołę ale nie przepuszcza mnie właśnie przez ortografie

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z karmieniem tak jak kolega Arturro pisal delikatnie . Nie wiem co kuoisz ale pamietaj trzymaj sie jednej marki w ten sposob dostarczysz wszystkiego w otpowiedniej ilosci , nie kupoj roznych preparatow od roznych producentow . Ja stosoje AF i nic innego jestem bardzo zadowolony i lubie to kropelkowanie . Zacznij Powoli zwiekszajac dawke az sam zauwazysz kiedy bedzie dosyc .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki kupię coś z AF może jutro skocze do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK problem no3 podejrzewam rozwiązał się nie pozytywnie ale jednak , wczoraj w nocy odpieniacz się zachował jakby ktoś wlał płynu do garnków piana była wszędzie pełny sump i nawet zaczynała piana z niego wychodzić ale pozytywnie myśle bo wczoraj i dziś ani ryby ani korale nie pokazały żadnych złych objawów na szczęście a jutro zmierzę no3

Mam nadzieje ze ostatecznie skończy się jedynie na glonach i jakimś cyjano na piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kroki podjąłeś ? Skąd ta piana ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wstałem to i tak musiałem wyjść do pracy miałem 15 min ale zdążyłem zebrać pianę z całego sumpa i tyle zmniejszyłem pobór wody przez odpieniacz i poszedłem do pracy po powrocie wszystko wydladalo jak by nigdy nic , może to się pienikło tak jakiś krutki czas nie wiem nie umiem określić i może wyjąłem wystarczająco dużo piany żeby nic się nie stało :) ale czemu tak zaczął pienić to już dla mnie czarna magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się pewnie dlatego, że podniosłeś poziom wody w odpieniaczu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.