Skocz do zawartości
pecetowiec

Za membraną 007 ppm a po (nowej) żywicy 017 ppm wtf?!

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem że lejąc wodę zanieczyszczoną narażamy się na zakwity bakterii i glonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli rozumiem że lejąc wodę zanieczyszczoną narażamy się na zakwity bakterii i glonów?

Prawda jest taka, że chyba nikt ci dokładnie nie powie co w takiej "zanieczyszczonej" jak ją nazywasz wodzie może być. Ponoć membrana 50GPD nie puszcza krzemianów. Ot, tyle jest wiadome. Reszta- trzeba by było robić badania.

Woda do zbiornika powinna iść 000 i tyle. Żeby było śmiesznie większość osób nigdy nie wlewa już 001, a plagi... ich nie ominęły. Mnie z resztą też i też nie leję 001, tylko wymieniam żywicę. Także 000 nie będzie gwarancją ich braku.

P.S. A jak masz 007 po samej membranie to doskonały wynik. Zamontuj świeżutką żywicę MB20 i nie ma bata by nie było 000. U mnie z 016-018 żywica MB20 bezproblemowo robi 000, choć nie wiem jak długo pociągnie przy takim wysokim wyniku RO. Póki co- 200 litrów na liczniku i dalej zbija do zera.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w marcu wymieniam wkłady i wtedy też wymienię membrane. Żywicę kupię przed zalaniem bo po co ma teraz się moczyc.

Aż dziw że ludzie prowadzą zbiorniki na kranówce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ano dziw bo sole są przeznaczone do mieszania w wodzie RO/DI

i ktoś się może zdziwić że ma np. za dużo tego czy tamtego (magnez potas fosforany itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj wzialem sie troche za mierzeniu parametrow RODI i tak woda w kranie 222,po membranie i 10-ciu minutach lania 004 po RODI i wlaniu dopiero pare litrow w kanal 000...Tak ze plukajac sama membrane czy tez z zywica wlasciwie na jedno wychodzi...Ciekawostka jest ze woda RODI 000 do dolewki automatycznej po tygodniu ma juz 007,czyli cos ciagnie z powietrza a wiadomo ze woda osmotyczna jest bardzo chlonna...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - CO2 z powietrza się rozpuszcza doskonale w wodzie RO

Dodam jeszcze link to opracowania na temat działania miernika TDS:

http://reefhub.pl/tds-klamie/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Bartek o CO2 nawet nie pomyslalem a juz napewno nie o tym ze moze ono miec wplyw na wynik RODI,dzieki za link i pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja w marcu wymieniam wkłady i wtedy też wymienię membrane. Żywicę kupię przed zalaniem bo po co ma teraz się moczyc.

Aż dziw że ludzie prowadzą zbiorniki na kranówce...

Po co wymieniasz membranę, skoro ma doskonały wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pod moją nieobecność podłoczono mi mój filtr pod sieć z ominięciem węgla i przynajmniej 40l membrana była katowana chlorkami co w konsekwencji dało 017...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuściłem dziś 20l bez żywicy i wynik mnie zaskoczył... 011. Czyżby woda z sieci nie uszkodziła membrany? Czy to dopiero będzie widoczne za kilkadziesiąt litrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Miałem podobna sytuację z żywicą kupiłem złą, moja wina nie doczytałem za szybko bez myślenia :/, na szczęście zostalem wyprowadzony z błędu za co dziękuje :), co do miernika TDS u mnie pokazywał przed DI 2ppm a po DI 16ppm, co ciekawe po wyjęciu żywicy zrobiłem dodatkowy test jałowy i przed pojemnikiem z DI było 2ppm a po (pustym pojemniku) 12ppm hehe okazało się dodatkowo że źle umiejscowiłem czujniki tzn., byly tak ulożone że mialy tendencje do zapowietrzania się, po zmianie ułożenia wężykow z osmozy i samych czujników TDS zaczął pokazywac poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem wykorzystać sedymentacje i węgiel który mam na stałe w domu i na początku podłączyłem przed nimi bo źle spojrzałem na układ:) błędy się zdarzają wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.