Skocz do zawartości
Gość Paragon

Podejście drugie 100l + 50l [Sump] - Zamość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Wiesz wstawię jak mi się uda oś zrobić muszę chyba zainwestować w lepszy aparat aktualny sobie nie radzi z akwarium :/, co do glonów to na wapienne nie za wcześnie?, akwarium ruszyłem jakieś dwa tygodnie temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Cyjano albo inne dino. Łatwo się odrywają? Jak nie mają bąbelkow na sobie to chyba dino jak dobrze pamietam.odsysaj rurka wodę razem z nimi filtruj przez włóknine i z powrotem do zbiornika.albo nie ruszać i czekać aż samo przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wstawiles zdjecia tego czerwonego glonu,wiec trudno powiedziec,byc moze sa to czerwone glony wapienne,ktore zarastaja skale i swiadcza tylko o dobrych parametrach i o tym ze akwarium idzie w dobrym kierunku...

U mnie w 17-dniowym, nowym zbiorniku też mam czerwony nalot w kropki i na 200% nie jest to ani dino, ani cyjano. Na razie jest na jednej pompie i na przyssawce od drugiej oraz kablu. Wygląda na glon wapienny.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Pewnie Cyjano albo inne dino. Łatwo się odrywają? Jak nie mają bąbelkow na sobie to chyba dino jak dobrze pamietam.odsysaj rurka wodę razem z nimi filtruj przez włóknine i z powrotem do zbiornika.albo nie ruszać i czekać aż samo przejdzie

a więc tak naloty czerwone są punktowo na całej skale tej najbardziej naświetlonej, ogólnie miałem bardzo duży wysyp brązowych okrzemek wata codziennie cala brązowa, ale już odpuściły, widzę że ich miejsce zajęły zielone glony takie co maja liście jakby piórka :), jest ich teraz na potęgę hehe, woda jakby troszkę zmętniała ale domyślam się że to okrzemki bo wata filtracyjna co 2-3 di jak wymieniam jest brązowa, no i te wspomniane czerwone nie puszczają bąbli (nie gazują) ich kolorek przechodzi jakby z czerwonego w róż, tylko skala piasek czysty dodaje zdjęcia ale tak jak pisałem mam slabiaszczy aparat :/

U mnie w 17-dniowym, nowym zbiorniku też mam czerwony nalot w kropki i na 200% nie jest to ani dino, ani cyjano. Na razie jest na jednej pompie i na przyssawce od drugiej oraz kablu. Wygląda na glon wapienny.

No nie wiem tak szybko by się pojawiły?, u mnie wszystko jeszcze na mase dojrzewa :)

post-25099-0-22416600-1481381535_thumb.jpg

post-25099-0-39996900-1481381549_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij ten kawałek skały i wyszczotkuj w wodzie z podmianki. troszku pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj woda się wyklarowala jest lepiej, nie bede nic wyciągał takie dojrzewanie też ma swój urok nigdy nie widziałem to chyba warto popatrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Woda już jest jak kryształ, glony urosły momentalnie w oczach hehe, ale bieleją to chyba oznacza że się rozpuszczają czyli to dobrze?

Udało mi się jeszcze załapać na burzę w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że glony są raczej niepożądane w akwarium, to bym powiedział, że takie falujące glonowisko ma swój urok ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No właśnie tak z żona czasami się wpatrujemy bo to tak hipnotyzuje hehe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie pokolce by miały jedzenia na jakiś czas ale w tym zbiorniku to utopia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nom chętnie bym coś już wpuścił, ale się jakoś powstrzymam :),

Dzisiaj dokończyłem pewien projekt który przyda się szczególnie w lecie chociaż i zimą potrafię przesadzić z grzaniem w domu :), a więc dokupiłem sterownik do chłodzenia, zrobiłem mocowania na wentylatory 120mm, docelowo ma załączać się przy 27 stopniach i chłodzić do 26 stopni, wentylator jest w obudowie sumpa, w sumpie i jeszcze jeden w akwarium tak żeby jak najefektywniej wspomóc odparowanie wody :)

post-25099-0-40618000-1481825125_thumb.jpg

post-25099-0-23383600-1481825129_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A wiec ze względu na dobre parametry wody zdecydowaliśmy się na wpuszczenie ekipy sprzątającej zwierzątka z JM bardzo mi się podoba wysyłka w podgrzewanej beczce :), nowi lokatorzy po aklimatyzacji już brykają po akwarium na początek:

- Ślimaki Tectus fenestratus (2szt)

- Ślimaki Babylonia formosa (2szt)

- Wężowidło Ophiocomina scolopendrina (1szt)

post-25099-0-25023500-1482229992_thumb.jpg

post-25099-0-95829500-1482229995_thumb.jpg

post-25099-0-27280200-1482229999_thumb.jpg

post-25099-0-48667900-1482230005_thumb.jpg

post-25099-0-00859500-1482230011_thumb.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj rano patrzę, a tu jeden ze ślimakow wyszedł sobie z akwarium i zszedł po szybie na biurko, szybka akcja i wylądował znowu w zbiorniku zrobił rundkę i sie załapał w piasku. Czy to normalne u tych ślimaków chodzi o Babylonia Formosa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No tak średnio chyba będę musiał pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem nie chcę rano zdrapywać go z podłogi :/

Wszystkie morskie ślimaki tak maja, czy ten konkretny lubi wypady poza akwarium?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

aha spoko :), a przy jakim świetle obserwujecie żyjątka z akwarium?, pytam bo mam ustawione oświetlenie nocne na delikatne niebieskie i raczej wtedy wężowidło mi się chowa lub jest mocno nieśmiałe, ale podczas imitacji zachodu słońca świecą się same czerwone i wtedy wychodzi i hasa po akwarium jakby było ciemno zastanawia mnie jak to jest czy czerwone jest obojętne dla życia morskiego, może to lepsza alternatywa do obserwacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie i Panie mam pytanie: ), moje akwarium ma 5 tygodni, od tygodnia (po zrobieniu testów oczywiście) pływa w nim wężowidło oraz 4 ślimaki taki wstęp do ekipy czyszczącej zastanawiam się kiedy zacząć podmieniać wodę, glony nowe się nie pojawiają, stare bledną i znikają wszystkie Parametry:

- NO2, NO3, PO4, NH4 = 0,

- Mg = 1360,

- Ca = 340,

- Kh = 9,

- Ph = 8,

Odpieniacz od prawie tygodnia nic nie wyrzuca do kubełka, tu moje pytanie czy wszystko jest ok, martwi mnie niski poziom wapnia i brak produkcji przez odpieniacz :/, czy mam już podmieniać wodę czy jeszcze nie? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody jeszcze nie podmieniaj ,wapń niski ale nie ma go co zjadać sprawdz testy lub powtórz badania, jakie testy? , odpieniaczowi daj na razie spokój nie ma co odpieniać :). sół IO ma dośc dobry wapń ,sprawdz zasolenie .porównaj z jakimś pewnym lub refraktometrem. .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Testy Zoolek, powtarzałem wychodzą takie same, właśnie wychodzi niski wapń i podwyższony magnez, z odpieniaczem tak sie domyslalem że nie ma już co wyrzucać, ale od tygodnia są jacys mieszkańcy to chyba cos tam oddaja do wody :), zasolenia nie mam z kim porownać mieszkam w rejonie w ktorym mało ludzi się interesuje morszczyzną, w sklepie w Zamosciu dowiedzialem sie ze nawet nie mysla o morszczyźnie hehe, tak więc zostaje mi wysłanie gdzieś próbki według tego który mam czyli sera jest 1.025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie testy Saliferta jedne z najbardziej miarodajnych ,ja mam spławik JBL i zawyżał mi zasolenie po porównaniu ze sklepem , i teraz wiem że 1022na moim spławiku to jest ( mam)1.024 .Ja jak startowałem na IO . MG miałem 1350 CA 420,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiesz pójdę za twoja radą jak będę robił następne zakupy u JM w styczniu to z powrotną paczką wyślę próbkę wody i poproszę o sprawdzenie zasolenia wtedy będzie jasne czy i o ile przekłamuje mój salimetr, o testach trochę poczytałem Zooleka nie maja złej opinii, nie widzę powodu ich zmiany używam ich od lat, głównie w słodkowodnym, chyba ze masz jakiś temat/info w którym jest napisane że przekłamują to pomyśle nad ich wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to był artykoół na reefhubie o testach .co do zooleka to może do slodkiego ok a do slonej wody nie za bardzo (opinie bardzo doswiadczonych ludzi tu na forum ) . Jak podeślesz wodę będziesz mial wyniki to porównasz . W/G ReefHUUB testy Colombo za nim Salifert wypadły najlepiej , .osobiście nie używałem Colombo . Szkoda ze nie masz blisko do kogoś kto zrobiłby ci testy salifertem miałbyś porównanie.

http://nano-reef.pl/topic/55435-testy-wody-zoolek/page__st__60 poczytaj trochę na tej stronie .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj przy przeglądzie sumpa znalazłem coś ciekawego a mianowicie w refugium hasa sobie wężowidło jeszcze bardzo male około 10mm, w środku wydaje się szare z 5-ciomia białymi ramionami niżej zdjęcia może ktoś podpowie co to za typek?

post-25099-0-14777300-1483380964_thumb.jpg

post-25099-0-44302100-1483380970_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.