Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jakaś sinularia.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda akwarium. Jakbyś robił szczepke tego korala z kulkami to chętnie przygarnę;)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzony jestem, dopiero co się chwaliłem że w końcu babki mi spasowaly i pupa blada. Wczoraj rano kot się zabawiał z sexgutatą, normalnie szok jeszcze wilgotna była. Akwarium obklejone siatką a skubana i tak wyskoczyła. Byłem w markecie kupiłem listwy i robię koronę, może chociaż druga się uchowa bo widzę że też ją ciągnie do powierzchni.  Koral jak tylko dojdzie do siebie  to oczywiście kawałek odstąpię, narazie pospinany gumkami do skały wygląda marnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak na szybko mała aktualizacja po półrocznej nieobecności w domu. Akwarium zostawiłem pod opieką córki, jedyne co w tym czasie było robione to codzienne dolewanie wody. Jako że rodi nigdy nie używałem więc woda oczywiście z marketu lub z filtra kuchennego. Oczywiście przed pozostawieniem akwarium na pastwę domownika  trochę się przygotowałem, pozbyłem się panelu,pompy obiegowej i piasku z dna.Filtracje oparłem na filtrze gąbkowym. Pozbyłem się też cenniejszych korali tzn.euphylii. Teraz myślę że pozostawienie ich w akwa raczej by im nie zaszkodziło. Akwarium w tym czasie rozkwitło,z pozostawionych dwóch ukwiałów zrobiło się pięć a pozostałe korale znacznie podrosły. Jedynie co mnie zmartwiło to atak aiptazji,które w większości osiadły w zoa skutecznie je drażniąc.         

 

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeni to się trochę namnożyło. Sarco masz piękne duże, dorodne okazy. Jak na pół roku tylko na dolewce to nieźle wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20171126_122811.jpg.8f5f90e60b35e0579207f9d0ce6f1cda.jpg20171126_122823.jpg.5528f263eb7fdfad07cf6491895d1220.jpgTak xenia jest nieprzewidywalna,jak mi przez dwa lata nie rosła to teraz ruszyła ostro z kopyta.

 


 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę da się prowadzić piękne akwarium w prosty sposób bez wypasionej techniki. Ja kiedyś wyłączyłęm na 2 mc odpieniacz i nie widziałem różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie znów na niebiesko wiec wywaliłem białe diody.

 

20171218_195348.jpg

 

20171218_195331.jpg

 

20171222_182747.jpg

20171218_195418.jpg

20171222_182803.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że nikt nie przyklaśnie :) Choć zdjęcia marnej jakości nie oddają pięknych kolorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium żyje własnym życiem bez żadnej ingerencji z mojej strony i bez żadnych plag ze swojej.

Wszystko zarosło istna dżungla czyli tak jak lubię.

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=6pLDtYic-II

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Jest moc B)

Tam jest jeden cyrkulator 2000l/h? Dalej bez glonów w panelu?
Światło 60w na samych royalach czy dołożyłeś mocy? Jaką Ty masz tam obsadę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ensso, cyrkulacja po staremu rw4 na lekkim falowaniu i głowica z gąbką. Glonów nie ma bo i panelu nie ma, dawno zlikwidowałem bo zajmuje tylko miejsce a pożytku żadnego. Światło też po staremu 60w rb plus dołożyłem ostatnio 6w białego bo jakoś przytłaczająco było. Wymienię jeszcze dwie diody rb na uv, żeby trochę "przyciemnić" zbiornik bo zoasy zamiast iść w wielkość łba to plenią się po dnie jak pajęczyna. Kolega jeden zasugerował za dużą ilość światła więc muszę to sprawdzić. A obsada bez zmian, dwa błazny, krewetka i jezowiec. 

A w ogóle to jedyne co robię przy akwa to zajrzę przed snem, wymienię co niedzielę wode i zmienię nową  butle na dolewke co trzy dni. Zero plag, żyć nie umierać :)

20180129_175207.jpg

20180129_175552.jpg

20180129_175447.jpg

20180129_175256.jpg

20180129_175616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na akwarium, które żyje własnym życiem to bardzo ładnie to wygląda. Coś co lubię, miękkie korale i gęsto zarośnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Ci zazdroszczę takiego pięknego, bezobsługowego tanka! Zawsze o takim marzyłam. Gąszcz miękasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety z braku czasu na zajmowanie się akwarium jestem zmuszony je zlikwidować. W wolnej chwili wystawie całość na targowisku.

Między innymi,  cztery ukwiały, dwa duże zielone sarco, wielka różowa sinularia, trzy duże drzewa capneli, zielona trawa super fluo, osiem rhodaktisy zielonych fluo, kilka fioletowych, rozne grzyby i to  wszystko porośnięte na dwóch foremnych okrągłych skalach, jest też kilka skałek z różnymi zoa, para pięknych błaznów, krewetka,jezowiec i ogrom ślimaków. 

edyt. Akwarium sprzedane, do zobaczenia w listopadzie 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.