Skocz do zawartości
MaciejK

Acropory nie rosną w górę

Rekomendowane odpowiedzi

Od czego zależy wzrost Acropor w góre.

Mam kilka Acropor i kilka z nich rośnie na boki a u niektóre zamiast rosnąc oblewają tkanką skałę.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 128l Oświetlenie 6x24W świetlówki wymieniane co około 8-9 miesięcy. W tej chwili świecą Pacyffic Sun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka lampa?

Debora zaraz się spytasz jakie odłyśniki :)

A tak poważnie to ewentualnie można by zobaczyć jakie konkretnie te świetlówki białe/aktyniczne/niebieskie?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

jak sobie wybuduja "stope" to rusza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka lampa?

Czy to faktycznie ma znaczenie.

Śwetlówki to 4 miebieskie 1 biała i 1 różowa. Nie znam dokładnych nazw.

Maciek,

jak sobie wybuduja "stope" to rusza.

Ale one ruszyły tylko że na boki a nie w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałam na jednym obiegu Lampe ATI i Lampe Chińczyk - wiem jak wyglądają koralowce pod jedną i drugą dlatego pytam i uważam, że to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lampy ATI.

Aha prowadzę zbiornik na Aquaforest żeby później było zwalania na to co leje do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myslałem że jak postawie opakowania z AF obok baniaka to nawet przy zgaszonym świetle wszytko będzie na mega pompie.

Ale jak zmienie lampe na ATI to muszę ją włączać żeby o korale rosły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie i otrzymałeś odpowiedź. Więc po co te zgryźliwości.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zadałeś pytanie i otrzymałeś odpowiedź. Więc po co te zgryźliwości.

tylko którą odp. ?

bo na 128l 6x24W (czyli 1.125 W/l) Pacyffic Sun to chyba nie tak źle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy wzrost Acropor w góre.

Mam kilka Acropor i kilka z nich rośnie na boki a u niektóre zamiast rosnąc oblewają tkanką skałę.

Ja tez tak mialem. Niektore moje acro zanim zaczely rosnac w gore oblewaly boki, i dopiero ok roku od wsadzenia ich do akwa ruszyly do gory (a lampa byla wciaz ta sama...), teraz ida juz tylko do gory. Tak jak Stani pisze, mysle, ze musza zrobic sobie dobra podstawe by ruszyc, zwalszcza jesli sa to naprawde male szczepki. Zalezy to tez na pewno od odmiany acro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecież z wszystkimi SPSami i tymi prostymi jest tak że najpierw oblewają podstawę a później idą w górę i nie od dziś to wiadomo :p

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego bym dodał nie tylko światło ale ...

Może za dużo np. jak masz mg,ca

Jest coś takiego jak kalcyfikacja będą rosły ale rozleją stopy do góry mniej walisz bardziej niebieski czy białym światłem

Nie wszystkie korale lubią być u góry lub na dole

?????

Możesz to rozwinąć ?

Jakaś nowość - nowy trend,czy jeszcze co innego ?

Wystarczy zmienic lampe i wtedy mozna lac wszystko :)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszasz lampe AF i akry na klodawiance rosną. Nowy produkt to i nowa odpowiedź, teraz zawsze lampa będzie winna ;)

@autor

Wyślij wodę RO na tritona, ona też często jest winna.

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wieszasz lampe AF i akry na klodawiance rosną. Nowy produkt to i nowa odpowiedź, teraz zawsze lampa będzie winna ;)

@autor

Wyślij wodę RO na tritona, ona też często jest winna.

Wysłane z Tapatalka

Przeczytaj czasem co jest napisane wyżej zamiast klepać bez zastanowienia posta.

Nikt nie pisał o lampie AF.

Wg mnie jeśli chodzi o sps to PODSTAWOWĄ sprawą jest światło do wybarwienia i wzrostu. Miałam ATI i noname-wiem jaka jest różnica i każdy kto miał obie doskonale wie jaka jest różnica.

Na tej lampie nigdy nie bedziesz miał ani ładnych kolorów ani oszałamiającego przyrostu.

Oczywiscie są tacy, których wygląd korali satysfakcjonuje... mnie jednak nie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora podpisalas kontrakt sponsorski z ATI.

Kiedys mówilas ze tylko na AF wszystko rosnie a teraz ze tylko ATI. Rozumiem ze jak mam lampę PS to jestem skazany na niepowodzenie.

Rozumiem ze nawet jak mam parametry do d*py a lampę ATI to i tak będę miał piękne kolrale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora podpisalas kontrakt sponsorski z ATI.

Kiedys mówilas ze tylko na AF wszystko rosnie a teraz ze tylko ATI. Rozumiem ze jak mam lampę PS to jestem skazany na niepowodzenie.

Rozumiem ze nawet jak mam parametry do d*py a lampę ATI to i tak będę miał piękne kolrale?

Chciałeś się dowiedzieć dlaczego ci acropory rosną tak czy inaczej to ci Debora pisze że światło jest bardzo ważnym czynnikiem we wzroście i wybarwieniu .Że nie uzyskasz takich efektów jak w przypadku jakieś (chińskiej) lampy .A ty ją atakujesz, nie warto sobie marnować czasu na takie posty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że odpowiedź jest wszystkim znana i prosta skoro po jej uzyskaniu od razu jest negacja i atak z tekstami sponsorskimi. Panowie naprawdę jest to żałosne ,szczególnie widzę że kolega z Wrocławia nosi jakiś uraz bo w każdym wątku próbuje być mądrzejszy. i dopisuje coś o AF,może napisu made in Germany brakuje ?. Dlatego zamiast za każdym razem atakować polecam udzielić merytorycznej odpowiedzi pytającemu . Na forum doceniani są eksperci jednak tylko wtedy kiedy coś w temacie napiszą .

Co do samego problemu to za sposób wzrostu akropor odpowiada oświetlenie praktycznie w 90% , dawno już wykazano ,że nie ilość vat z rur jest ważne ,a w jakiej lampie świecą i ile godzin . Równie dobrze problemem może być lampa AF czy ATI jeżeli jest źle dobrana do zbiornika i gatunków w nim rosnących . To samo miejsce usadowienia danego korala , światło z lamy to nie słońce i tu różnica 10cm jest olbrzymia.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem pewną prawidłowość jeśli chodzi o akry,

Szczególnie jeśli chodzi o bardzo małej szczepki albo jakieś dzikusy, że w najpierw lubią oblać sobie tkanką podstawę i i dopiero z tej oblanej podstawy wypuszczają w górę patyki.

Oczywiście jeśli chodzi o akry swiatlo ma tu ważna rolę.

Nie zapomniałem jednak o środowisku w którym żyją czyli wodzie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora podpisalas kontrakt sponsorski z ATI.

O, to zdanie twierdzące nawet! Skąd masz taką wiedzę?:)

OD ZAWSZE mówiłam, że jeśli chodzi o lampę dla SPS to tylko ATI.

Wiem jak świeci lampa AF ale nie mam jej nad swoimi koralowcami (jeszcze) więc jak mogę napisać cokolwiek?:)

Staram się odzywać w temacie w którym mam jakieś małe chociaż doświadczenie.

A doświadczenie zrobiłam mając 2 lampy na 1 obiegu więc myślę, że mogę się odezwać.

Ale widocznie nie warto - bo jak zwykle jest niczym nie podparty atak:) Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, jak nie Waty z rur to co? Czy świetlówka przełożona z Ati do chinczyka będzie inaczej świecić? Pomijam tu właśnie ilość światła z Watów która jest inna w markowej i chińskiej lampie.

Wytłumacz proszę.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.