Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji przesiadki na nieco większy litraż postanowiłem się zmobilizować i założyć wątek opisujący perypetie (oby jak najmniejsze).

Obecnie stoi akwarium 150x60x60 i jest już bardzo ciasno. Trwa proces przesiadki na 175x75x60h

Stary baniak z grubsza wygląda tak:

post-22698-0-42045600-1477047865_thumb.jpg

Prowadzony na soli AF probiotic i reaktorze wapnia. Światło 8x80W w tym 3 rury wstawione E5 BluePop.

Nowy już ustawiony na miejscu, dzisiaj zaczynam kleić skałę.

post-22698-0-61049300-1477048029_thumb.jpg

post-22698-0-72456900-1477048046_thumb.jpg

post-22698-0-12818200-1477048056_thumb.jpg

Pojemność testowała ekipa czyszcząca ;-)

post-22698-0-48185100-1477048848_thumb.jpg

Kilka słów o setupie:

Szkło 175x75x60h + stelaż aluminiowy

Sump 110x60x40h

Całość robiona przez erybkę - jestem bardzo zadowolony zarówno z obsługi jak i jakości wykonania. Dzięki.

Światło: będzie 10x80W w tym 3 rury to będzie E5 (nad obecnym baniakiem świeci 8x80W w tym 3 rury E5 BluePop)

Pienidło: BK 250

Obieg: Aquabee 8000

Cyrkulacja: Maxpect 150, RW-15 i RW-8. Do maxpecta i RW-15 z fish-street własnie przyszły mi sterowniki Aqlink - wstępne testy wypadły bardzo fajnie. Dużo większa sterowalność i możliwość ustawienia harmonogramu dobowego.

Nowy baniak będzie bez piasku, skała będzie syntetyk (40 kg od AF) i trochę ze starego baniaka.

System będzie pod SPS-y, może uchowam ze 2-3 eupchylie. Obecnie mocno się zastanawiam, czy przekładać ricordee których trochę się uzbierało. Chyba będę im szukał nowych właścicieli.

W obecnym systemie od 3 tygodni dojrzewa 10l siporaxu i to tez pójdzie na start.

Plan odpalenia następujący:

- poklejenie skały

- przepłukanie układu ro

- zalanie ro + zasolenie (sól AF probiotic, nie zmieniam)

- odpalam nowy baniak

- wkładam siporax, leje/kropie bakterie, odpalam refugium (spagetti jak w obecnym systemie)

- poczekam do okrzemek, jak zejdą to codzienne podmiany między systemami (50-100 l)

- na koniec przekładam życie i reaktor wapnia

Plan zakłada zalanie i zasolenie w ciągu najbliższych 5-6 dni a przekładkę życia na początku grudnia.

Wszelkie uwagi, szczególnie dotyczące procesu przenoszenia życia mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj baniak udało się zalać do końca, odpalić obieg i posolić. Przesoliło mi się przez pomyłkę przy odważaniu soli i dzisiaj będę musiał rozcieńczyć aby zejść na 1,027, ale to już z górki.

Lampa AF wczoraj zawisła, na start wsadziłem jakieś przechodzone 4 rury (3 x Ati B+ i 1 Coral +).

Dzisiaj wyrównam zasolenie + przerzucenie siporaxu i zaczynamy dojrzewanie.

post-22698-0-28679600-1477470946_thumb.jpg

Przy okazji pierwsze wrażenia z lampy Aquaforest 10x80W

1. Estetycznie wykonane

2. Zaskoczony jestem pozytywnie sztywnością konstrukcji, miałem tu pewne obawy ale niepotrzebnie

3. O świeceniu wypowiem się jak po przekładce będzie obsadzona docelowymi rurami

4. Głośna, i to bardzo. Wentylatory zasilane są 12V i dmuchają jak szalone. Jak dla mnie to przydałoby się aby w zestawie był zasilacz z możliwością zmiany napięcia. W giessmanie jaki obecnie mi świeci nad baniakiem jest zasilacz gdzie mam możliwość ustawiania napięcia w zakresie bodaj 5-12V.

Dzisiaj sprawdzę jak wentylatory dmuchają na 9V, może taka wydajność będzie wystarczająca i hałas powinien się znacznie zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć czy w bloku mieszkasz czy domu jednorodzinnym ? Moje szkło które chce założyć 180x75x60 sump 150x60x45 Tak się zastanawiam jak strop to zniesie xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sąsiad ;-) proszę proszę :-D jeszcze trochę i będę miał też taki:-) gratulujemy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć czy w bloku mieszkasz czy domu jednorodzinnym ? Moje szkło które chce założyć 180x75x60 sump 150x60x45 Tak się zastanawiam jak strop to zniesie xd

Na szczęście dom (parter) i o stropy się nie martwię :-)

Edytowane przez JarekSle (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień z serca :) nic tylko zakładać xd

Nie spytałem, szkło parter czy piętro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć czy w bloku mieszkasz czy domu jednorodzinnym ? Moje szkło które chce założyć 180x75x60 sump 150x60x45 Tak się zastanawiam jak strop to zniesie xd

Wszystko zależy od stropu (rodzaj zbrojenia, betonu, podpór)

Takie akwarium to obciążenie ok 1.5 tony na niecałe 2 m2.

Ja bym nie ryzykował w bloku.

Jeśli się zdecydujesz to polecam grubo się ubezpieczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wiedzieć czy w bloku mieszkasz czy domu jednorodzinnym ? Moje szkło które chce założyć 180x75x60 sump 150x60x45 Tak się zastanawiam jak strop to zniesie xd

Wystarczy udać się do zarządcy budynku (wspólnota, spółdzielnia) i poprosić o informacje na temat nośności stropu ewentualnie zlecić to jakiemuś szpecowi budowlanemu (kierownik,inspektor). Wtedy można spać spokojnie.

Ewentualnie napisz do użytkownika Pirotechnic który też stawiał na 4 pietrze ponad 700l i w podobny sposób dowiadywal się czy syrop da rade.

Edytowane przez kanio10 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam baniak 170x80x60 + sump 100x50x50 na 2 piętrze w bloku.

Wszystko póki co jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze, mieszkam w domu i chce na piętrze ustawić zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze, mieszkam w domu i chce na piętrze ustawić zbiornik.

To nie wiesz jaki masz strop? Ja mam takie zbrojenie, że mógłbym uszczelnić balkon i okna, ściany i podłogę pomalować płynnym szkłem i cały pokój zalać wodą :)

A co do 1,5 tony na 2m2 - to mniej więcej tak jakby 16 dorosłych facetów stało w 2 rzędzach po 8 bardzo blisko siebie - strop się zawali?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.