Skocz do zawartości
demono1

Deltec SC 1351 Ustawienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie temat kieruję do tych co uzywaja ten odpieniacz :-)

Jak macie go u siebie ustawionego :-)

1.Jak jest zanuzony odpieniacz?

2.Jaka moc na pompie ustawiona wiadomo kazde akwarium jest inne?

3.Te pokrętło co poziom wody sie ustawia zeby piana była mokra lub sucha jak jest u was ?

Prosba w rzucie zdjęcia :-)

Pozdrawiam

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20f62dd537ca8b83gen.jpg

Ustawiony na przedostatni stopień na sterowniku.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20f62dd537ca8b83gen.jpg

Ustawiony na przedostatni stopień na sterowniku.

Dzieki wielkie widzę ze ta regulacja plziomu wody co sie kreci z lewej strony woda nie jest po samo rurkę tylko nizej ? A odpieniacz zanuzony jest na ile cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 21 cm.

Ja ma wode w sumpie tam gdzie odpieniacz 22cm pamietam na początku chodz go skrecałem ta dysza to mi przelewal teraz położone mam pod niego plexi i jest na 16 cm i próbuje go dobrze ustawic żeby piana posrednia byla mokra sucha.A musiał bym sprawdzic jak by reagowal na 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie - mikołaj ;) przyniósł mi ten odpieniacz ale mam problem z ustawieniem - jak już ustawiłem jaką ma robić pianę, to po tym jak uruchomił się po pauzie na czas karmienia to normalnie oszalał - woda poszła do samej góry i przelewała się do kubka.

U mnie poziom wody w tej rurce od regulacji jest dużo niżej niż na załączonym zdjęciu.

Jak to u was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody mam na 16cm, wcześniej pieniak chodził na 4 biegu, ale odkąd mam wysokie no3 chodzi na 7 lub 8, gdy używałem soli AF odpieniacz pracował stabilnie przy wysokim poziomie wody w rurce, praktycznie raz ustawiony i zbytnio nie musiałem się go tykać, po przesiadce na sól RS coral pro ( z której zresztą jestem bardzo zadowolony ) odpieniacz szaleje, poziom w rurce musi być nisko aby nie przelewał, mimo to po podmianie odpieniacz zawsze szaleje i przelewa, konieczna jest redukcja pompy do 4 - 5 biegu im dalej od podmiany tym większy bieg pompy i poziom wody ??????

Mam do was pytanie - mikołaj ;) przyniósł mi ten odpieniacz ale mam problem z ustawieniem - jak już ustawiłem jaką ma robić pianę, to po tym jak uruchomił się po pauzie na czas karmienia to normalnie oszalał - woda poszła do samej góry i przelewała się do kubka.

U mnie poziom wody w tej rurce od regulacji jest dużo niżej niż na załączonym zdjęciu.

Jak to u was wygląda?

u mnie odwrotnie po pauzie na karmienie nie pieni przez jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego ustawiłem udało sie :-) ale opisze wszystko jak w domu bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Daj mu czas (pare dni). Przedmiotowy model po czyszczeniu, także robi takie numery (nie wiem, czy nie każdy odpieniacz). Musi się osadzić na nim trochę filmu i wówczas można go swobodnie regulować, a póki co, musisz się z nim obchodzić jak z jajkiem.

Teraz zmniejsz moc pompy do poziomu 4 (jak zaleca producent w instrukcji) i skręć do niższego poziomu wody w rurce (ok. 4-5 cm poniżej pokrętła) i cierpliwości :-)

Później będziesz tym pokrętłem regulował (powoli podnosił poziom wody), czy ma być sucha czy mokra piana. Dojdziesz do takiej wprawy, ze nawet 1,5 czy 2 obroty pokrętła będą o tym decydowały ;-)

Z czasem, gdy będzie spadała wydajność odpieniacza z powodu osadzającej się gruber warstwy filmu (coraz niżej będą pękały pęcherzyki powietrza i kubek będzie pusty), zauważysz, że poziom w rurce trzeba na okrągło podwyższać, aż po samo pokrętło. Wówczas przychodzi czas na podniesienie mocy pompy o jeden poziom, z jednoczesnym obniżeniem poziomu wody w rurce. Gdy tego nie zrobisz, woda będzie się przelewała przez pokrętło.

Ze względu na małą obsadę, w moim przypadku, ta czynność powoduje zwiększenie wydajności odpieniacza do tego stopnia, że korale bieleją, wiec przychodzi czas na kompleksowe czyszczenie body octem (średnio co 3 - 4 miesiące) i powrotu do poziomu 4.

Przepraszam, za język łopatologiczny :-)

Pozdrawiam

Edytowane przez Mozart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :)

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega mozart był szybszy :-) jak kazdy odpieniacz musi sie dotrzeć a potem to juz z górki ustawianie czy piana sucha czy mokra :-) ja mam poziom wody koło 22cm w sumpie a odpieniacz stoi na podstawach plastikowych i jest zanurzony na 18cm z początku chodził na 4 biegu a regulacja poziomu wody od rurki gornej była (1-1.5 cm) teraz chodzi na 6 biegu i poziom rurki jest (4cm).Przy podmianie wody albo go wyłączam albo ustawiam a 1 bieg ,a przy karmieniu jak kazdy chyba woda opada po jakims czasie zaczyna znów pienic.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Daj mu czas (pare dni). Przedmiotowy model po czyszczeniu, także robi takie numery (nie wiem, czy nie każdy odpieniacz). Musi się osadzić na nim trochę filmu i wówczas można go swobodnie regulować, a póki co, musisz się z nim obchodzić jak z jajkiem.

Teraz zmniejsz moc pompy do poziomu 4 (jak zaleca producent w instrukcji) i skręć do niższego poziomu wody w rurce (ok. 4-5 cm poniżej pokrętła) i cierpliwości :-)

Później będziesz tym pokrętłem regulował (powoli podnosił poziom wody), czy ma być sucha czy mokra piana. Dojdziesz do takiej wprawy, ze nawet 1,5 czy 2 obroty pokrętła będą o tym decydowały ;-)

Z czasem, gdy będzie spadała wydajność odpieniacza z powodu osadzającej się gruber warstwy filmu (coraz niżej będą pękały pęcherzyki powietrza i kubek będzie pusty), zauważysz, że poziom w rurce trzeba na okrągło podwyższać, aż po samo pokrętło. Wówczas przychodzi czas na podniesienie mocy pompy o jeden poziom, z jednoczesnym obniżeniem poziomu wody w rurce. Gdy tego nie zrobisz, woda będzie się przelewała przez pokrętło.

Ze względu na małą obsadę, w moim przypadku, ta czynność powoduje zwiększenie wydajności odpieniacza do tego stopnia, że korale bieleją, wiec przychodzi czas na kompleksowe czyszczenie body octem (średnio co 3 - 4 miesiące) i powrotu do poziomu 4.

Przepraszam, za język łopatologiczny :-)

Pozdrawiam

Wielkie dzięki. Wiem już czemu ta woda non stop mi sika przez pokrętło ;)

W święta spróbuję u siebie, zobaczymy czy metoda działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :)

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

I jak tam udało ci sie z odpieniaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa na 4 i ładnie pieni, wyrzuca mnóstwo syfu, za jakiś czas przełączę na kolejny bieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nienawidzę tego odpieniacza! :(

na 4 biegu pieni ładnie, tak że piana czasami chce z kubka wyskoczyć. Jak tylko zmienię bieg na większy przestaje pienić, piany wychodzi może 10% tego co na 4 biegu. I tak już kolejny miesiąc się męczę...o co chodzi?! help...

nienawidzę tego odpieniacza! :(

na 4 biegu pieni ładnie, tak że piana czasami chce z kubka wyskoczyć. Jak tylko zmienię bieg na większy przestaje pienić, piany wychodzi może 10% tego co na 4 biegu. I tak już kolejny miesiąc się męczę...o co chodzi?! help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.