Skocz do zawartości
p_szubert

Nowe akwa - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymienić akwarium na nowe, wymiary pozostają te same tylko chce teraz zrobić komin zewnętrzny. I mam kilka pytań.

1. Obecnie mam tył lacobel czarny teraz chciałbym zmienić tło na niebieskie i wybór padł na

Lacobel niebieski RAL 5002 http://lacobel.eu/fi...bel-wzornik.pdf

Czy ktoś ma z tego materiału tył akwarium. Czy nie jest za ciemny?

2. Wymiana akwarium będzie będzie dość szybka (spuszczenie wody z starego, postawienie nowego, i zalanie nowego).

Tyle że dopiero po ustawieniu na miejscu mogę zacząć kleić hydraulikę na nowo i teraz pytanie. Ile czasu musi schnąć, po jakim czasie można puścić nią wodę?

Zastanawiam się jeszcze nad wymianą skały i piachu w nowym ale narazie nad tym myśle.

3. Wymiary komina. Obecnie mam komin wewnątrz teraz idzie na zewnątrz.

Planuje go zrobić na tylej szybie, 13 cm od prawej krawędzi. I jakie wymiaru mu dać, chodzi o długość i głębokość?

Otwory to od lewej, 32 mm powrót, i 2 x 25 rewizja i obieg.

Pozdrawiam

Przemek

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wklejenie komina nie wystarczy,

- musisz dokleić paski szkła na boki i przód akwarium aby woda przelewała się do komina a nie po za akwarium.

- musisz zaślepić otwory w starym kominie.

Lakobel niebieski RAL 5002 jest dobry! - miałem pierwsze akwarium z takim odcieniem i było super. Teraz mam czarny lakobel i nie jestem zadowolony. W nowym akwarium będzie znowu niebieski lakobel.

Co do klejenia to rury można skleić na szybkoschnącym kleju i po godzinie puścić wodę ja używam niemiecki Tangit szybko działa i jest przeznaczony do spożywki czyli teoretycznie nic nie powinien uwalniać do wody.

Gorzej z doklejaniem kawałków szyb bo to trzeba zrobić silikonem i po sklejeniu nie napełnisz nowego akwarium do końca czyli woda nie będzie krążyła do sumpa.jakąć dobę też zależy od silikonu.

Co do piasku to Twój stary piasek jest zanieczyszczony Detrytusem i jak go ruszysz - przełożysz możesz zaszkodzić koralom czyli podnieść NO3, PO4 w akwarium.

Moim zdaniem lepiej stary piasek dobrze przepłukać w wodzie RO/DI lub morskiej przed przełożeniem.

Wymiana piasku na nowy i wymiana skały moim zdaniem nie ma sensu.

Dwie rewizje są nie potrzebne - wystarczą trzy otwory

32 zrzut

25 rewizja

20 -25 zasilanie z pompy


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wklejenie komina nie wystarczy,

- musisz dokleić paski szkła na boki i przód akwarium aby woda przelewała się do komina a nie po za akwarium.

- musisz zaślepić otwory w starym kominie.

Jeśli dobrze zrozumiałem kolegę to akwarium będzie wymienione na nowe więc klejenia szkła do ominięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok źle zrozumiałem Jeżeli całe nowe akwarium to dasz radę w ciągu dnia zrobić przekładkę

Tak wyglądał lakobel w moim pierwszym akwarium:

6491470_20150119_094035.jpg

6491488_20150203_071932.jpg

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie zauważyłem że ktoś odpisał.

Tak akwarium wymieniam na nowe.

Czy wymiary komina będą ok?

Szerokość 28 cm

Wysokość 20 cm

Głębokość 10 cm

Przeglądając jeden wątek na RC spodobało mi się tło w jednym z akwariów.

I teraz pytanie czy w Polsce jest szansa na takie?

post-23044-0-74237500-1478433495_thumb.jpg


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.