Skocz do zawartości
Ludek

Hydraulika spływ do kanslizacji

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium prawie 2 lata i co tydzień targami banki z wodą! czas powiedzieć DOŚĆ! Stawiam nowy baniak i chce subiektywne ułatwić życie, wszystko na miejscu i pod ręką, mam podpięty trunki do spływu z łazienki i wymyśliłem sobie, że na spływie z akwarium dam trunki o kształcie " Y " i zawory, ze zakręcie zawór do sumpa a odkrecilem ze strony ściekowej i wszystko gra, ale przecież spłynie mi tylko woda z komina a co z 100l które chce spuścić? POMOCY JAK TO ZMONTOWAĆ, bez konieczności zadysania wody wężem z baniaka i lataniem z wiadrami

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Mam akwarium prawie 2 lata i co tydzień targami banki z wodą! czas powiedzieć DOŚĆ! Stawiam nowy baniak i chce subiektywne ułatwić życie, wszystko na miejscu i pod ręką, mam podpięty trónki do spływu z łazienki i wymyśliłem sobie, że na spływie z akwarium dam trunki o kształcie " Y " i zawory, ze zakręcie zawór do sumpa a odkrecilem ze strony ściekowej i wszystko gra, ale przecież spłynie mi tylko woda z komina a co z 100l które chce spuścić? POMOCY JAK TO ZMONTOWAĆ, bez konieczności zadysania wody wężem z baniaka i lataniem z wiadrami

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam osobną hydrałlike doprowadzoną do kanalizacji zakończoną zaworem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie mi to się kojarzy

trunki do spływu w łazience

A nie prościej podprowadzić kanalizację czymkolwiek w okolice baniaka i np dać dodatkową pompę do komory z odpieniaczem aby wytłoczyła odpowiednią ilość wody do kanalizacji. Wydajność dodatkowej pompy nie musi być wielka. Przy tym rozwiązaniu masz możliwość zassania osadów...

Lub z pompy obiegowej dać dodatkowo trójnik + 2 zawory kulowe.

Lub nawiercić w sumpie otwór pod śrubunek od wewnętrznej strony wpinasz kolanko plus rurkę, od zewnątrz wklejasz kolanko zawór i przejście na wąż...regulując wewnętrznym kolankiem i rurką możesz ustalić odpowiedni poziom wody jaki ma być zaciągnięty. Woda spływa do kanalizacji grawitacyjnie. Dodatkowo możesz zrobić zabezpieczenie przed przelaniem sumpa - odpływ w górnej części. Oraz odpływ odcieku z kubka odpieniacza. Warunek kanalizacja poniżej baniaka.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób spuści wodę tylko z sumpa i to nie całą.

Może potrzebować więcej.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drugi baniak na dolewkę obok sumpa w ktorym zbiera mi się woda ro i przelewa grawitacyjnie do sumpa jak odparuje coś z obiegu. Co 2 tyg sole ją i malutką pompą wypycham wode z sumpa do tego baniaka. I miesza sie przez ok 12 godz potem wylewam z baniaka pompką do kanalizacji. Oczywiście kanalizacja i kran z wodą jest juz w szafce.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy najprościej niebedzie np za kominem, w niewidocznym miejscu, dać pompę tloczacą wodę z głównego baniaka do kanalizacji? Czy nad trojnikiem musze dać zawór, żeby nic nie " wybijalo " z kanalizacji?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium prawie 2 lata i co tydzień targami banki z wodą! czas powiedzieć DOŚĆ! Stawiam nowy baniak i chce subiektywne ułatwić życie, wszystko na miejscu i pod ręką, mam podpięty trunki do spływu z łazienki i wymyśliłem sobie, że na spływie z akwarium dam trunki o kształcie " Y " i zawory, ze zakręcie zawór do sumpa a odkrecilem ze strony ściekowej i wszystko gra, ale przecież spłynie mi tylko woda z komina a co z 100l które chce spuścić? POMOCY JAK TO ZMONTOWAĆ, bez konieczności zadysania wody wężem z baniaka i lataniem z wiadrami

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Jak duże masz akwarium i jak rozplanowany masz sump?

miałem podobny problem, kanalizacji nie mam w pobliżu dopiero w kuchni najbliżej więc zastosowałem pompę i mam automatyczną podmianę, podmieniam 50 litrów tygodniowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobie zdjęcia i wstawię za parę min

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tak to rozwiązałem.. sump ma wymiar 120x40x40 udało mi się upłynąć w szafce łącznie ze zbiornikiem na podmiany dzięki temu wciskamy tylko guziki po przygotowaniu wody na podmiane a resztę robią pompy.

fb5387edc167c65dc84a33cd2fc4b0a4.jpg

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku mi bardziej chodzi o spływ pod kanalizację, żeby nie wynisić wiadrami, bo kregoslup mi na to nie pozwala,a nie chce rezygnowac z akwarium.

Kolega doradził mi tak... wyłaczyć obiegówke, woda spływa do sumpa no i poytem pompką do ścieków i chyba tak bedzie najprościej?

Dodam jeszcze, że sumpa mam w piwnicy i tak to u mnie wygląda:

Akwarium: 150 x 55 x 55 woda ro już leci ( muszę jeszcze skończyć hydraulikę, ale zapełnie pod grzebień

, żeby opłukało skałe z syfu)

post-26108-0-01045900-1477822192_thumb.jpg

post-26108-0-69337700-1477822234_thumb.jpg

post-26108-0-76355800-1477822347_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci pompa daj zawór.Chcesz spuścić odkręcasz skończysz zakrecasz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sump ma podobne wymiary co twój. Mam w nim zbiornik na dolewkę i podmiany - 30l raz na miesiąc (częściej nie robie, bo mam reaktor i jak widać po koralach, jest oki). Przed podmianką obnizam poziom locline(2 szt.z doświadczenia wiem, ile ich obniżyć, żeby zebrały do sumpa odpowiednia ilość wody) następnie wyłączam pompę obiegową. Po wyłączeniu pompy woda jest zasysana przez locline dopóki nie załapią powietrza. Zaznaczam sobie poziom wody w sumpie (żeby po odpompowaniu dolać tyle samo) a następnie wkładam węża do komory obiegu i odsysam odpowiednią ilość, po czym uzupełniam świeżą solanką. Ja odsysam wodę do karnisterka i noszę do kibelka (niestety, za daleko, żeby pierniczyc sie z wężami) ale ty możesz tę pompę podłączyc do kanalizacji i po ptokach. Jeśli sump był by za mały (przy tej samej metodzie) to można zastosować trójnik z zaworem na pompie obiegowej oraz na odpływie do kanalizacji. Zaznaczasz sobie wtedy poziom wody w baniaczku, opuszczasz locline (żeby zasysało wodę) wyłączasz pompę, zamykasz jej zawór otwierając jednocześnie zawór odpływu i wtedy woda płynie ci bezpośrednio do kanalizacji. Tyle, że wtedy nie wiedomo dokładnie ile tej wody spadnie do kanału. Trzeba by ją spusczać do beczki - odpowiednią ilosć - a następnie zamknąć zawór. A z beczki wypompować do kanału, albo poprostu zrobić w dolnej części odpływ z zaworem i wypuszczać. Beczka służyła by jako pojemnik i jednocześnie miarka do odessanej wody.

No, ale jak zrobisz to juz twoja broszka.

Pozdrawiam i powodzenia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek o to mi chodziło... zrobię tak,dam zawór nad pompa obiegowa nad nią trojnik a na spływie do kanalizacji zawór zwrotny ( leży mi taki to go wykorzystam ) Locline zasysa wod, zamykam zawór nad obiegowka i spuszczam wody ile ustawie na Locline

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie mam pompkę , wtyk do kontaktu i woda zostaje wypompowana do ścieku .Rura ma 4 metry małej średnicy , pompka 500l/h .Wypompowanie trwa około 5 min (30L), po tym świeża, przygotowana wcześniej woda jest wpompowana do sumpa na miejsce starej taką samą pompą . (Aquael Circiulator 500 )


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie zrobię :) dzięki wszystkim za pomoc

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.