Skocz do zawartości
Maslak_serock

Dobór nowego akwarium co polecicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąc jestem szczęśliwym posiadaczem małej kostki mam już korale i 4 ryby... Ale jak mówią głód rośnie w miarę jedzenia, mam zamiar kupić większe akwarium i tu potrzebuje bardziej doświadczonych osob. Moje propozycje

Reefmax

red sea max 250

Ofertę z tej aukcji

http://www.allegro.p...item=6578234567

Lub ofertę z erybki?

Wymiary zbiornika to 62x34x45 szkło 8 mm szkło OW, tył czarny, komin zewnętrzny czarny, centralny, 2 otwory 1x20 mm 1x 25 mm sump 35x14x35 3 przegrody szafka - do dorobienia przez nas drzwi z lacobelu-koszt + 200 zł

Sprzęt Lampa LED Blau Lumina 40 komplet hydrauliki do podłączenia pompa obiegowa Newa NJ 1200 Cyrkulacja Newa NWA 2,7 odpieniacz TMC Reef Skim 120 Woda na zalanie zbiornika

Do dokupienia pozostaje Skała Piasek i później życie

Koszt zestawu 2000 zł + 200 zł za szafkę

Co polecicie? Bo powiem szczerze że ja już sam nie wiem:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj akwa tylko z sump-em. ReefMax-a odradzam sam od niego zaczynałem i moim zdaniem więcej minusów niż plusów. Zamów sobie zbiornik na wymiar najlepiej 100x50x50 +stelaż +sump nawet w eRybce zapłacisz ok. 1700 zł + led "chinka" 600 + odpieniacz dyi i masz za ok 2500 zł nowy zestaw który przez następne 3-4 lata wystarczy do większości korali i ryb.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupuj akwa tylko z sump-em. ReefMax-a odradzam sam od niego zaczynałem i moim zdaniem więcej minusów niż plusów. Zamów sobie zbiornik na wymiar najlepiej 100x50x50 +stelaż +sump nawet w eRybce zapłacisz ok. 1700 zł + led "chinka" 600 + odpieniacz dyi i masz za ok 2500 zł nowy zestaw który przez następne 3-4 lata wystarczy do większości korali i ryb.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie koniecznie tylko akwarium z sumpem z panelem jak masz miejsce też jest spoko bo masz dostęp do wszystkiego


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax nie proponuję ci tego kup akwarium z erybki z sumpem. Na chwilę obecną mają dobre ceny akwariów nie odebranych przez klientów oczywiście dodam że nowych akwariów.I powodzenia życzę.Trzymam kciuki za dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mają wystawione te akwaria ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax nie proponuję ci tego kup akwarium z erybki z sumpem. Na chwilę obecną mają dobre ceny akwariów nie odebranych przez klientów oczywiście dodam że nowych akwariów.I powodzenia życzę.Trzymam kciuki za dobry wybór.

Przychylam się do wypowiedzi kolegi .

Kup sobie nowe akwarium ( szkło) urządzisz i wyposażysz po swojemu.

Z drugiej ręki kup urządzenia , lampę , falowniki itp.

Daleko nie masz wpadnij na kafę do Ledżionowa :) coraz wiecej morszczaków w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast Red Sea Max 250 to Red Sea Reefer 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje nie ma to jak robić pod siebie

ja np bym zrobił 60x60x30

sumpa 55x55x30

i pod fragi 50x50x25

coś w ten deseń

DSC00355.jpg


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dla Jarka35 w erybce w Markach przed sklepem na podwórku kilka stoi można sobie wybrać i dogadać co do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w erybce i zarezerowalem w/w zbiornik:)) będę składał relacje na bieżąco:)

Mam pytanie techniczne mam kostkę newa 30 od ok miesiaca, 7kg żywej skały i kilka korali i oczywiście życie, jak mogę bezpiecznie to przenieść do nowego zbiornika?

W nowym zbiorniku będzie sucha Skala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że trochę nie na temat ale jak są połączone te akwaria akwa + szczepkarium+ sump. Spływ z akwa do szczepkarium a z szczepkarium do sumpa ? Przyznam że o takim czymś myślałem ale nie wiem jak się do tego zabrać.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w erybce i zarezerowalem w/w zbiornik:)) będę składał relacje na bieżąco:)

Mam pytanie techniczne mam kostkę newa 30 od ok miesiaca, 7kg żywej skały i kilka korali i oczywiście życie, jak mogę bezpiecznie to przenieść do nowego zbiornika?

W nowym zbiorniku będzie sucha Skala..

Skoro już kupiłeś to nie ma co dyskutować :)

Co do przenoszenia. To postaw nowy zbiornik uruchom , zalej najlepiej 50% świeżej solanki i 50% żywej wody od siebie ze zbiornika lub zaprzyjaźnionego akwarysty . Odczekaj aż nowy zbiornik trochę ruszy.

Wtedy będziesz mógł przenieś wszystko z żyjącego zbiornika do - żyjącego zbiornika.

Oba zbiorniki bedą świeże także proces dojżewania jeszcze przed tobą.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest zarezerowane, tak jak pisałem w pw z rafikem czy ktoś miał styczons z tym osprzętem? Czy lepiej zrezygnować z lampy LED kupić leprzy odpieniacz a lampę zrobić na sterowniku maga z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.