Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Jak się tego pozbyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna zarastać cały zbiornik, praktycznie pokazało się na każdym kawałku skały i nawet sprzęt zarasta. Wycinanie lub wyrywanie tylko pogarsza bo się roznosi mimo wyławiania wszystkiego.

Zbiornik 112l, oświetlenie około 10h na dobę, Ledy Zetlight 2421 oraz 2x 24W T5 niebieskie.

Kupiłem Kraba Mitraxa ale wyskubał wszystko tylko nie to...

Dwa tygodnie temu jeden mniejszy kawałek przełożyłem do miski, odlałem wody z akwa i wyszorowałem aż do białości... Nic nie dało, to ten kawałek z tymi zielonymi...

Proszę o porady.

6526901_20161101_091846[1].jpg

6526906_20161101_091854[1].jpg

6526910_20161101_091906[1].jpg


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam to samo ale nie ruszam na razie puki nie dowiem się jak to skutecznie zwalczyć jak coś będziesz wiedział daj znać koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj Salariasa jak miałem fioletowe glony to je wykosił w mik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli takie jak ja mam? Z tego co czytam lubi glony nitkowate a to jest całkiem co innego. Zresztą zbiornik ma 112l a one powinny mieć około 400l.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi akwarystę który ma odpowiednią ilość ryb i całego życia co do litrażu akwarium.Na Palcach jednej ręki można policzyć tak naprawdę, a jak chodzi o salariasa to je prawie wszystko zależy od ryby jak nie spróbujesz to się nie dowiesz u mnie czyścił ze wszystkiego zbiornik.W razie czego to go odsprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przysmak Borsuka. U mnie wszystko wyjadl w bardzo krotkim czasie. Tyle, ze ja jako plagi tego nie uwazalem, bo nawet ladne te glony byly ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi akwarystę który ma odpowiednią ilość ryb i całego życia co do litrażu akwarium.Na Palcach jednej ręki można policzyć tak naprawdę, a jak chodzi o salariasa to je prawie wszystko zależy od ryby jak nie spróbujesz to się nie dowiesz u mnie czyścił ze wszystkiego zbiornik.W razie czego to go odsprzedaż.

Masz rację ale można przegiąć o 100 litrów lecz nie o 300.

To jest przysmak Borsuka. U mnie wszystko wyjadl w bardzo krotkim czasie. Tyle, ze ja jako plagi tego nie uwazalem, bo nawet ladne te glony byly ;-)

I co teraz....

Mam kupić Salariasa który potrzebuje około 400 litrów, czy Borsuka który ma podobne upodobania co do wielkości zbiornika?


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias spokojnie da radę u Ciebie nie wiem skąd te 400litrów, borsuk to duża ryba i pewnie te 400 na niego to mało. W każdym razie jest kilka gatunków salariasa więc coś wybierzesz, fasciatus będzie ok.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ktoregos w rozmiarze S, zawsze go pozniej sprzedasz badz zamienisz w sklepie na inna rybe ;-)

Ja tylko nie jestem przekonany, ze Salarias to ruszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem pewien że to ruszy, u mnie żółtek się tym zajmował.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a jak duze robisz podmiany i jak czesto? Co dozujesz do akwa?

Takie glony to przysmak wiekszych ryb, typu pokolce czy wlasnie wspomiany borsuk. Ale nie czytalem jeszcze o akwa, w ktorym bylyby plaga. Gdzie one u Ciebie rosna? Tam gdzie mniejsza cyrkulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to tylko punktowe skupiska spróbuj zasłonić im dostęp światła np stawiając inny kawałek skały, szczepkę na obszarze porośniętym... Te fioletowe bajeczne :) z nimi chyba bym nie walczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosną wszędzie. Nic nie leje do akwarium. Ostatnio zakładałem temat bo miałem problemy z koralami ale okazało się iż wystarczyło wymienić jakieś 20% wody i już się podniosły. Prawdopodobnie brakowało potasu. Sump był cały zarośnięty spaghetti którego jakieś 70% wywaliłem. A te glony mam od dłuższego czasu. Większość nimi się zachwyca i mówiło aby nie ruszać bo ładne tylko problem w tym iż zaczyna ich być za dużo i są już wszędzie. Jeśli nic nie zrobię to w ciągu 2-3 miesięcy zarośnie mi cała skała.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosną wszędzie. Nic nie leje do akwarium. Ostatnio zakładałem temat bo miałem problemy z koralami ale okazało się iż wystarczyło wymienić jakieś 20% wody i już się podniosły. Prawdopodobnie brakowało potasu. Sump był cały zarośnięty spaghetti którego jakieś 70% wywaliłem. A te glony mam od dłuższego czasu. Większość nimi się zachwyca i mówiło aby nie ruszać bo ładne tylko problem w tym iż zaczyna ich być za dużo i są już wszędzie. Jeśli nic nie zrobię to w ciągu 2-3 miesięcy zarośnie mi cała skała.

Salarias tego nie je na pewno. Dolabella je, ale powoli (i robi potrm flu pomarańczowe kupki :)

Te glony łatwo oberwać jak urosną i tworzą zbita poduszkę.

Zwykle nie są plagą, może młode akwarium? U mnie było ich dużo kiedyś, a teraz tylko na dwóch skałkach.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z warszawy, to z chęcią przyjmę trochę tych glonów bo mi osobiście się podobają. Proszę o info na priv.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.