Skocz do zawartości
Pajutoja

Wybór refraktometru

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Chciałbym zakupić refraktometr ale zastanawiam się jakie wybrać czy no-name z ATC za jakieś 120zł czy lepiej dołożyć do tych z 200zł i kupić jakiejś porządnej firmy. Jeśli mógłbym prosić to przedstawcie różnice pomiędzy tymi towarami i czego mogę się po nich spodziewać oraz jaki konkretny byście polecali z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay'a kupisz za 7 dyszek jak dobrze poszukasz. Niczym sie nie różnią poza ceną ;)

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ebay'a kupisz za 7 dyszek jak dobrze poszukasz. Niczym sie nie różnią poza ceną ;)

Tapnięte mobilnie

Będzie równie dokładny, równie dokładna skala itp. jak firmowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki od roku i nie narzekam, nie mam porównania z "firmowymi" ale wg testów pokazuje prawidłowo. Skala jest taka sama i raczej dokładność zależy od twojego oka niż od wykonania.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki od roku i nie narzekam, nie mam porównania z "firmowymi" ale wg testów pokazuje prawidłowo. Skala jest taka sama i raczej dokładność zależy od twojego oka niż od wykonania.

Tapnięte mobilnie

Okej dzięki :)

Jeśli ktoś miałby porównanie pomiędzy firmowym a no-name to niech napiszę też swoją opinie czy są jakieś różnice poza logiem i ceną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niektóre mają bardziej czytelną skalę

ja też zamówiłem z ebaya - 2 czy 3 tyg czekania - sprawdzenie na RO + i płynie saliferta - wyskalowany - cacy

ale ktoś tu na forum pisał że .. nie mógł dać rady wyskalować bo mu się coś rozjeżdżało

o tym że firmowy kłamał - też było na forum :p

różnica

big_Red-Sea-Refratometer.jpg

Aqua%20Medic%20Refractometer%202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli waszym zdaniem jaki lepiej kupić?

Jeżeli jest to rzeczywiście zbędne dokładanie pieniędzy do firmowego to wolę kupić no-name i dokupić za różnice coś innego. Ale jeżeli jednak byłaby spora różnica to wolę już dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

te ATC co są na allegro po 120 czy 140 + wysyłka to na ebayu kosztują koło 70 (zależy od kursu $) z wysyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pomiaru zasolenia w takim małym akwarium starczy spławik, który sprawdzisz w jakimś sklepie lub u zaprzyjaźnionego akwarysty. Nie będziesz tam chyba trzymał wymagających korali? Masz też przykład kolegi r_33, który nie mierzy zasolenia w swoim baniaku systematycznie, bo nie ma przyżądu do pomiaru. Pomiary robi tylko od czasu do czasu u kolegi i jakoś mu to funkcjonuje i ma korale SPS. Mam pytanie nie związane z tym tematem założyłeś już te akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z spławikami jest tak że możesz mieć najbardziej precyzyjny i co z tego skoro i tak się rozbije prędzej czy później. lepiej kup refraktometr atc za parę złotych


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... tani refraktometr sobie odpuść.

silvia dobrze radzi ..

Moim zdaniem - lepszy markowy spławik lub hydrometr uchylny niż tani badziewny refraktometr.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zakupie nie kieruję się tym że kupić coś jak najtaniej. Wolę dołożyć więcej i żeby było porządne. Zdecydowałem się na refraktometr bo uważam że będzie to lepsze wyjście a pytam jaki lepiej kupić ponieważ widzę że trochę osób używało tego ATC i chciałbym wiedzieć czym się one różnią i czy lepiej dopłacić do firmowego czy to zwykłe przepłacanie. Jeśli warto wziąść firmowy to taki wolę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam http://archiwumalle.pl/portable+refractometer+refraktometr+przeno%C5%9Bny-2_3980377435.html

nie narzekam coś tam pokazuje, wydaje mi się że wartość pokazywana jest z powtarzalnością więc nie szukam droższej, tańszej alternatywny.

Drogie, tanie ważne by wynik był powtarzalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spławiku nawt najtańszym wyniki też są powtarzalne, tylko mało precyzyjne w odczycie. Małe wachania zasolenia nie mają wpływu na funkcjonowanie zbiornika, bo nie jest to z dnia na dzień. Takie jest moje zdanie. Ja używam spławika "grotech" bardzo rzadko i zasolenie trzymam na zbliżonym poziomnie cały czas 1023,5.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.