Skocz do zawartości
Juby

Woda RO a woda demineralizowana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pytanie odnośnie zakupu filtra RO do akwarium.

Niestety właściciel mieszkania nie zgodził się na montaż filtra.

W związku z tym czy ktoś słyszał, widział albo używa filtr RO który nie jest podłączany do instalacji hydraulicznej (Na zasadzie wiadro pompka wiadro)?

W alternatywie mam Allegro gdzie woda RO DI kosztuje 9zł plus wysyłka za 5 litrów albo woda demineralizowana (tak przynajmniej jest na niej napisane) z leroy o nazwie "Dragon" 5zł - 5l.

Dodam jeszcze ze najbliższy sklep gdzie mogę zakupić wodę do akwarium jest w odległości 80km:(

Dziękuje za pomoc

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w auchan kupowałem wodę demi - TDS pokazywał 2-3

dla miękkich korali może się nadawać - pytanie tylko czy do jej produkcji nie są używane miedziane elementy

a "montaż" filtra polega na podłączeniu trójnika do sieci (np. przy spłuczce w łazience) i tyle

odciek można puścić do byle spływu - nie trzeba nic "rozwalać" więc właściciel chyba nie wie o co Ci chodziło - albo jest strasznie złośliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auchan, 5L za 2,49, i tak już od dwóch lat. Żadnych plag.

Co do montażu filtra rodi to pewnie się da zrobić przejściówkę i wkręcać w wylewkę kranu zamiast sitka.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze jedno i drugie:)

Czyli mając test choćby jbl na cu można by było stosować?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i masz wyżej odp. :) sam użyłem kilka razy do podmian jak mi żywica "wyszła" i też nic nie wyskoczyło

Kup baniak i podjedz z nim do kogoś kto ma testy (znajomy / sklep)

albo kup testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pomyśle. Może u rodziców.

Zawsze to przy okazji dobry obiad zjem:)

Panowie polećcie coś kompaktowego, mobilnego nie koniecznie super wydajnego no i najlepiej taniego:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup normalny filtr RO i podłącz go sobie pod np. Umywalka. Nie wiem jak to u ciebie wygląda,ale chyba nie odwiedza cie właściciel 2 razy w tygodniu w celu zrobienia obchodu po całym mieszkaniu. Taki filtr można zdemontować w 5 minut jeżeli to potrzebne i nie ma żadnej ingerencji w hydraulike. Kupowanie wody jest bezsensowne

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź to tylko jeden z niechcianych pierwiastków. Jest ich więcej.

Co do podłączenia, to możesz to zrobić bezinwazyjnie. Dajesz trójnik przy dopływie wody do pralki, drugi wężyk do odpływu pralki, a trzeci z zaworkiem tam gdzie chcesz napełniać naczynia np do wanny. Instalacja i dezinstalacja praktycznie bez narzedzi do zrobienia dosłownie w 5 minut i nie zostawia za sobą śladów.

Co do pytania z wiaderkiem, to droższe jednostki RO z pompą boostującą powinny podołać takiemu zadaniu, ale to droga naobkoło i bezsensowna raczej.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do montażu filtra rodi to pewnie się da zrobić przejściówkę i wkręcać w wylewkę kranu zamiast sitka.

P.

jak się naprawdę chce to się wszystko da :D

pod wodą spawają ... to co w porównaniu z tym jakaś przejściówka :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdziesz coś kompaktowego ale za dwieście złotych kupisz normalny już. Co do montażu to ja na samym początku wkręcałem do węża od prysznica. W zestawie masz zawsze nakrętekę, mufę, czy jak to się nazywa, wystarczy, że dokupisz do niej w pierwszym lepszym hydraulicznym zaślepkę za ,,złoty pisiąt'' i masz łatwo montowany filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakie 200 ?

stówkę kosztuje nowy filtr RO w sklepie ("normalnym" a nie morskim) i do tego zasobnik z żywicą

edit --//--

linki pierwsze z brzegu

http://allegro.pl/filtry-osmoza-puszka-na-zasyp-media-liniowa-demi-i6157444805.html

http://allegro.pl/filtr-ro3-osmoza-akwarystyczna-75-gpd-gratis-a1-i6408082861.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez dłuższy czas podłączony do słuchawki prysznicowej w łazience, jak potrzebowałem wodę RODI to podłączałem filtr; po napełnieniu baniaka filtr odłączałem. Szybko i bezproblemowo a co najważniejsze bezinwazyjnie, także nie ma sensu kupowania wody ani pytać właściciela o zgodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenne rady.

Nie widziałem takiego filtra na żywo i jego elementów składowych a jedynie filmiki na youtube.

A co z wysychaniem membrany.

Jak tak będę wpinał i wypinał raz na tydzień nie zepsuje nic?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zaślepisz wężyki i tyle albo zaworki albo .. guma do żucia :) (żartuję)

przez tydzień nie wyschnie jak będzie trochę wody w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdementowałem kiedyś mój stary filtr i korpus z membraną w środku leżał ponad rok w piwnicy. Żadne otworki nie zaślepione. Po ponad roku membrana w środku wciąż mokra. Tylko zapach nie ten :-) Kupuj śmiało RO3 + DI i podłączaj pod węża od słuchawki.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą. Na końcu każdego wężyka miałbyś zawór i przed odłączeniem zamykałbyś wodę w jednostce. Powietrze nie powinno się wtedy dostać do systemu. Ja tak zrobiłem przerwę na 3 miesiące i po minucie miałem na TDS znowu 0.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.