Skocz do zawartości
-OSA-

Pytanie do użytkowników lampy maxspec RAZOR 180W !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich których mają lub mieli do czynienia z lampą ledową maxspect Razor, głównie modelem 180w.

Zadałem pytanie ze względu na to ze zakupiłem parę tygodni temu taką lampę i nie miałem czasu się nią dobrze pobawić,bo byłem bardziej zajęty robienie hydrauliki i przygotowaniem do startu nowego zbiornika.

Więc do meritum... Jakoś w sobotę zalałem zbiornik i ułożyłem skałę więc czas na uruchomienie lampy...

Wybrałem jedną z opcji ustawień lampy nadanej przez producenta (Preset1) w którym lampa uruchamia się od god 10:00 a a świeci pełną mocą (100%) od god 12:00 do 16:00 potem maleje moc aż do 0% tak jest w ustawieniach producenta (instrukcji).

I tutaj się zdziwiłem bo lampa w tych tych god co powinna świecić pełną mocą czyli 100% świeci tylko 80% co jest grane ? nie wiem i co jeszcze zauważyłem to to że lampa powinna pokazywać na wyświetlaczu aktualne punkty czasowe na jakich się znajduje w danym momencie ale ona tego nie pokazuje, więc moje pytanie czy to jest normalne akurat w tym modelu 180w bo winnych modelach wiem ze jest tak jak w instrukcji podane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam na Presecie 1 (chociaż mam inny trochę model) - 80%B i 20%A o godz. 10:00.

Polecam Ci załączyć tryb automatyczny “A” i samemu ustawić każdy z 6 punktów dowolnie.


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie chce tak zrobić samemu ustawić po swojemu ale chciałem zobaczyć jak w tym trybie producenta będą korale reagowały..

a pytanie mam a w trybie preset 1 o godzinie 13:00 ile masz procent na kanale AiB 100% czy 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świeć na 100%, daj max. na 90%, oszczędzasz wtedy LEDy co przedłuża ich żywotność i zmniejsza prawdopodobieństwo ich przepalenia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świeć na 100%, daj max. na 90%, oszczędzasz wtedy LEDy co przedłuża ich żywotność i zmniejsza prawdopodobieństwo ich przepalenia.

Dzięki za podpowiedz AquaManiac też tak uczynię bo lampa w tych ustawieniach daje na 80% ale czy to jest normalne skoro w instrukcji jest podane że powinna pracować do 100% a nie pracuje ? i tu jest pytanie czy tak byc powinno i to ze nie pokazuje punktów czasowych na których sie znajduje a powinna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci w nowym zbiorniku taka moc?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci w nowym zbiorniku taka moc?

Chce sprawdzić czy lampa jest sprawna skoro w ustawieniach jest inaczej a w praktyce jeszcze inaczej

Czy ktoś ma taką lampę i może mi powiedzieć czy to jest w tym trybie normalne ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na manualu ustawione presetu nie daje bo jest za mocno a dwa ze za zolto.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ustawienia fabryczne są za mocne i na pewno ustawie je według dużo słabiej, ale tutaj chodzi mi o sprawdzenie sprawności lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co mają presety do sprawności lampy, skoro obydwa kanały działają w pełnym zakresie to jest sprawna. Użytkowałem kilka lat obydwa modele 160 i 180W ale ani razu nie użyłem fabrycznych nastaw ponieważ po prostu nie nadają się. To czy masz o jakiejś godzinie takie czy inne ustawienia wynika pewnie z błędów program - instrukcja.

Edytowane przez Flasher (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... nie chodzi mi tu o konkretnie o ustawienie tej lampy w tym trybie preset1 że ja chce w tym trybie prowadzić zbiornik , chodzi mi tylko że jeżeli instrukcja podaje że w tym trybie od godziny 12;00 do god 16;00 powinna lampa dojść do 100% na obu kanałach to tak powinno chyba być... A ona dochodzi do 80% a w trybie Preset2 dochodzi do 70%

wiec się pytam w czym jest konkretnie błąd czy w instrukcji bo na przykład dostałem starą instrukcje i producent w tym trybie zmienił ustawienia w lampie na tym trybie czy też po prostu jest coś nie tak?.

Bo na przykład też nie wyświetla mi się aktualny czas punktów czasowych na którym się znajduje a powinno , więc nie wiem w czym ty jest błąd może w starej instrukcji której dostałem czy też błąd wprowadzeń producenta do lampy i tu chce się dowiedzieć? od ludzi co mają ten model 180w czy to jest normalne czy nie pozdrawiam.

a jak masz ustawione kanały jeśli można spytać? Bo powoli zastanawiam się jak ustawić lampę w trybie auto.

october_rust W tej chwili świece w trybie auto 5h dziennie maksymalnie 75% na obu kanałach, ze względu na to że zbiornik dojrzewa i nie chce mieć plagi glonów ale pewnie i tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to była prośba do kolegi Flashera:)

Ja mam wrażenie, że coś pozmieniali w ustawianiach tych lamp - a napewno jest niezgonść między instrukcją a rzeczywistością. W poprzedniej lapmpie na którymś z presetów działało oświetlanie nocne - 1 procent na kanale niebieskim. W nowej - kupionej w czerwcu - tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem... nigdy nie używałem fabrycznych presetów, teraz już mam inne lampy więc nawet nie jestem w stanie sprawdzić. Instrukce natomiast są dostępne na stronie maxspect'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką instrukcje jak na stronie Maxspect Razora własnie mam i się nie sprawdza w realu do lampy, i to mnie właśnie zaciekawiło..

Może ktoś tu z forum mam taką lampę i może napisze jak to u niego wygląda bo jestem ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałes do salarias.pl lub lufta moderatora, bo to jest dystrybutor maxspect Polska? Od kąd pojawiły się te nowe lampy, to na stronie wszystkie dane i tak są od starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem do salariasa - wprawdzie w innej sprawie ale nie dostałem odpowiedzi. Pewnie jutro zadzwonię to i podpytam co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem się pierw zapytać tu na forum użytkowników tej lampy zanim będę dzwonił do serwisu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.