Skocz do zawartości
afgi

Listwa zasialająca

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

Mam pytanie dotyczące zasilania, a konkretnie listwy zasilającej. Plan jest taki, abym miał możliwość dowolnie wyłaczać każde urządzenie osobno. Nie jestem orłem z elektroniki, wiec nie chcę sie bawić w montaż gniazdek, skrzynek, itp.

Pozostaje mi w takim razie listwa zasilająca. Nie wiem na co zwrócić uwagę, gdyż rozpiętość cenowa jest tutaj kilkudziesięciokrotna. Najtańszą opcją jest chyba listwa Clarus, około 30 zł.

Na drugim krańcu mamy listwy nawet po 1 000 zł. Ciekawą opcją jest także, to co znalazłem na forum: tutaj.

Wiem, że te najtańsze sprawdzają sie dobrze, ale nie chce liczyć na łut szczęścia. Dlatego proszę o pomoc w doborze odpowiedniej listwy i o ewentualnie wskazówki na co zwracać uwagę.

dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia, proponuje listwę z wyłącznikiem przy każdym gniazdku. Wyciąganie i wkładanie wtyczek doprowadza mnie do wściekłośći.

edyt. właśnie taką jak poniżej

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam taką listwę z biedronki od 3 lat

732288_0_f.jpeg

jedna kontrolka w włączniku przestała świecić (włącznik działa normalnie)

ps. a nawet jakbym miał wymieniać co 2 lata - to warto

na allegro z dostawą poniżej 30zł a możliwość "pstryknięcia" zamiast szarpania się z wtyczką - bezcenna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam listew zasilających firmy Brennenstuhl, zarówno w urządzeniach domowych, jak i akwarystycznych. W firmie także używamy ww. listew i nigdy nas nie zawiodły. Najtańsze nie są, ale do najdroższych im jeszcze daleko.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia, kontrolke szlak trafił bo nie jest to sprzęt renomowanego producenta akcesoriów akwarystycznych. Pewnie jakis jego przedstawiciel zaraz ci o tym przypomni , na profity trzeba jakos zapracować . :rofl:

edyt. AquaManiak nie tyczyło się toTwojej szanownej osoby, mój post wskoczył za późno :)

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no raczej nie jest przeznaczony do "pracy pod wodą"

nowy włącznik z podświetleniem kosztuje z .. nie wiem 3-5zł

ale wymieniać włącznik tylko dlatego że go po ciemku nie widać ? :) - za leniwy jestem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od lat używam listew zasilających firmy Brennenstuhl, zarówno w urządzeniach domowych, jak i akwarystycznych. W firmie także używamy ww. listew i nigdy nas nie zawiodły. Najtańsze nie są, ale do najdroższych im jeszcze daleko.

Właśnie tez sie nad nimi zastanawiałem. Tylko właśnie szukam usprawiedliwienia większego wydatku, niż np w przypadku tzw listwy z biedronki, o której mówi Silvia.

Czy mają one jakieś konkretne zalety nad listwa biedronkową?

Podejrzewam, ze różnica tkwi tu w zabezpieczeniach przepięciowych lub coś w tym stylu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rozglądam się nie znalazłem Brennenstuhl z możliwością wyłączenia pojedynczego gniazda - a tylko całą listwę

pokażcie linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się nie znalazłem Brennenstuhl z możliwością wyłączenia pojedynczego gniazda - a tylko całą listwę

pokażcie linka

ja znalazłem, ale tylko na 4 gniazda [action]=details&index[products][category]=1515&index[products][data][products_id]=14175〈=pl&country=pl&set=TRUE"]tutaj

jeszcze cos takiego znalazłem, także w niskich cenach:

- Esperanza - to jest chyba ta sama co z Biedry i wpomniany przeze mnie Clarus

- Hama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, lipa, nie ma włączników ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, lipa, nie ma włączników ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam

Popatrz uważnie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tez sie nad nimi zastanawiałem. Tylko właśnie szukam usprawiedliwienia większego wydatku, niż np w przypadku tzw listwy z biedronki, o której mówi Silvia.

Czy mają one jakieś konkretne zalety nad listwa biedronkową?

Podejrzewam, ze różnica tkwi tu w zabezpieczeniach przepięciowych lub coś w tym stylu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, chodzi o zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Poza tym, sprzęt podłączony poprzez niektóre listwy automatycznie jest ubezpieczony, na bodaj 5000 Euro, w przypadku kiedy zabezpieczenie jednak by nie zadziałało. Nie wiem tylko, czy dotyczy to także listw sprzedawanych w Polsce. Co do wyłączników, to jest co najmniej jedna listwa z 5 wyłącznikami: http://picclick.de/Premium-Line-Technik-Steckdosenleiste-5-fach-schwarz-lichtgrau-3m-291874021529.html


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Poza tym, sprzęt podłączony poprzez niektóre listwy automatycznie jest ubezpieczony, na bodaj 5000 Euro, w przypadku kiedy zabezpieczenie jednak by nie zadziałało. Nie wiem tylko, czy dotyczy to także listw sprzedawanych w Polsce. Co do wyłączników, to jest co najmniej jedna listwa z 5 wyłącznikami: http://picclick.de/Premium-Line-Technik-Steckdosenleiste-5-fach-schwarz-lichtgrau-3m-291874021529.html

Na polskiej stronie ich nie znalazłem. Nawet niezła cena 34 euro.

Na tej stronce tak na szybko znalazłem zewnętrznie wyglądająca tak samo listwę, ale o 10euro tańszą. Czy wiesz może jaka jest różnica? http://picclick.de/Premium-Line-Technik-Steckdosenleiste-5-fach-schwarz-lichtgrau-3m-H05VV-F-3G15-221952339600.html

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten producent ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, dlatego też jest zdecydowanym liderem na rynku niemieckim. Co do tych listew, to mają to samo oznaczenie, więc wychodzi na to, że to jest to samo :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z natyry jestem leniwy zeby wyciagac wtyczki wiec znalazłem i używam takich przedłużaczy. Podobne do tych z biedronki tylko moga wytrzymać większe obciążenie do 3600 W i mają bezpiecznik. Cena poniżej 40 zł.

2a9f9288d6d5b335ddd1bcea11bbf19e.jpg

0af731ad7139d63a5b58a159bc234895.jpg

Dariusz Barcikowski

Wysłane ze Samsung Galaxy S 6 edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.