Skocz do zawartości
Konradek

Dobór obsady do 180l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w doborze ryb do mojego akwarium.

Obecnie mam:

2x perapogon

2x amphiprion ocellaris

1x gobiodon okinawae

1x cryptocentrus cintrus + alpheus bellutus

1x crysiptera parasema

docelowo chcę jeszcze dołożyć jednego gobiodona okinawae, pytaniem jest to czy w takim litrażu (180l) zaakceptują się 2szt okinaw i 2x gobiodon histrio? Da radę to połączyć?

Chciałbym jeszcze jakąś rybkę jedzącą glony w tym także makroglony a nie chciałbym dużych pokolców, raz, że mi się nie podobają a dwa, że szkoda je męczyć w tak małym akwarium. Czy są jakieś małe rybki, które odwalą robotę za pokolce?

Czy babkę cryptocentrus cintrus da radę połączyć z jakąś babką kopiącą i czy babką kopiąca i rozgwiazda piaskowa nie będą zbyt dużą konkurencją?

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam babkę cintus z Valenciennea sexguttata ta pierwsza mniejsza sporo i nie ma problemow żadnych, na glony może Salarias fasciatus

tak brzydka ryba ze aż ładna :)

I polecam Labroides dimidiatus bardzo fajna ruchliwa ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salariasa też chciałem uniknąć choć jeśli nie będzie lepszych pomysłów to będę musiał go wziąć.

Co sądzicie o babce Signigobius biocellatus do tej ekipy? Czy para tych ryb przeżyje razem z rozgwiazdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze te babki często padają bez przyczyny wyraźnej poszukaj na forum najlepiej. Ja mam v. sexguttata i mimo, ze babka nie jest jakaś super koparka to bał bym sie, że rozgwiazda mogła by głodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x gobiodon okinawae

1x cryptocentrus cintrus + alpheus bellutus

Cześć Konrad, a słuchaj, jak tam u ciebie dogadują się te dwie powyższe?

Planuję obecnie swoją obsadę do 130l, który chciałbym postawić na początku 2k17, ale wyczytałem gdzieś w internetach, że cintrus może być niemiły dla innych "przydennych ryb w podobnych kolorach";

Ja chciałbym cintrusa wraz z Paragobiodon xanthosomus.

Trzymał ktoś je razem?


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiodon okinawae- w opisie tych ryb piszą, żeby docelową ilość wpuszczać razem. Jak będziesz dokładał do tej co masz, to najprawdopodobniej i tak zostanie jedna bo się nie dogadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpuściłem dwie okinawy razem ale obydwa kupiłem zagłodzone i jeden w ogóle nie mógł jeść, co połknął to wypluł aż w końcu padł. Teraz muszę kombinować z dopuszczeniem kolejnego.

Co do cintrusa i okinawy to mają się nawzajem gdzieś, choć może to wynikać z tego, że gobiodon się trafił taki, że ciągle w toni pływa razem z pterapogonami. Na dno się nie zapuszcza w ogóle.

W sumie to ciekawe stadko mi się trafiło bo razem z pterapogonami i gobiodonem wspólnie pływa garbik, nie tyle się tolerują co wszędzie są razem, tylko na noc w innych miejscach śpią.

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.