Skocz do zawartości
jackami

euphylia i zoa zanikają

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Wy macie true blue, czyli w białym świetle niebieskie, czy takie, które tylko pod aktyniką są niebieskie?

Są bardzo ładne, ale pod niebieskim światłem nie jest łatwo kolor rozpoznać. Mam też takie, które wyglądają identycznie jak niebieskie, ale tylko przy niebieskim świetle - stąd pytanie.

Może w nowym akwarium uda mi się je okiełznać. Być może kwestia źródła, albo światła właśnie. W poprzednich zbiornikach miałem tylko LEDy i dosyć mocno niebieskim świeciłem, ale z drugiej strony próbowałem w różnych miejscach i ciągle był problem.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W białym świetle są chyba bardziej niebieskie, niż pod niebieskim :) Wydaje mi się że lubią konkretną cyrkulację a poza tym, jak reszta zoa... Mam je w jednym akwarium pod Radionami, rosną dość słabo ale coś tam rosną. W drugim miałem pod hybrydą samoróbką ponad rok i rosły znakomicie, teraz mam pod hybrydą ATI i też dobrze rosną, oprócz tej kolonii co to ją spaliłem... Stawiam je w różnych miejscach, zresztą z każdą kolonią tak robię, że jak się namnoży to ją dzielę na kilka szczepek i stawiam w różnych miejscach.

Tu zdjęcie pod T5 3x AB Special i 3x AB+, wprawdzie inna kolonia ale to jest od tego samego eksportera ta sama odmiana co moja. W naturze niebieski jest jeszcze bardziej intensywny:


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prześlij proszę przy okazji jakieś zdjęcie spod białego światła, albo zrobione z flashem. Chciałbym na przyszłość zobaczyć jak wyglądają te sprawdzone w hodowli. Trzeba będzie je wziąć na tapetę znów, bo to już kwestia ambicji :)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weekend miałem właśnie porobić trochę zdjęć, ale powiem Ci, że wyglądają właśnie tak jak na tym zdjęciu powyżej, może zielony jest trochę bardziej nasycony. Ogólnie to próbuj, nie wiem, może miałeś pecha, może chora kolonia, może jakiś mały pasożyt którego nie przyuważyłeś, może za mała cyrkulacja... Ale to ciekawe, bo teraz sobie przypominam że kolega z pracy też sie uskarżał, że tej odminany nie mógł nigdy dłużej utrzymać... To ten od zatrucia palitoksyną :) ogólnie też zoathusowiec, który ma piękne akwarium i wszystko mu rośnie, a nie dawał sobie z tą odmianą rady... ciekawe...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samej cyrkulacji to mam mieszane odczucia:)

Jechałem a z rok na pompce aquael circulator 500l/h - i kilka osób mnie się pytało czy nie za słaba cyrkulacja...a zoaski mi rosną nadzwyczaj dobrze:)

Od ok 2-3 tygodni mam dodatkową cyrkulacje - wiec póki co za wcześnie na wydawanie sądów hehe

ale na pewno podzielę się spostrzeżeniami.

ale zoaski u mnie przy małej cyrkulacji rosły - dobrze.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do póki jest czysto to cyrkulacja moim zdaniem może być słaba. Im więcej detrytusu tym większa. Ja wieczorem dodatkowo pipetą dmucham w zoa żeby je oczyscic.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ustawiasz jakoś specjalnie cyrkulację na zoa czy raczej wystarczy zwiększenie cyrkulacji "globalnie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zoasy karmie fito i zoo na przemian, a codziennie dostaja sponge power - rosna jak szalone, wszystkie gatunki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat zoa sie rozwinal. a co powiecie o euphylii? jakie moga byc powody?


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz fote jak stoi, w jakim strumieniu wody i oswietleniu , dokarmiasz?

euphylie nie lubia za mocnej cyrkujacji, szczegolnie wycelowanej w nie same, najlepiej jakis falownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie 2 sztuki jedna wyżej 2ga niżej i ta niżej zdecydowanie bardziej zadowolona, wczoraj przestawiłem tak aby obie były nisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie stoi w miejscu gdzie nią nie miota i z 2 główek mam już 3.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim euphyliom jak nie pasowało sasiedztwo to poparzyly w jedna noc kolegów :) a myslalem ze sa w odpowiedniej odleglosci i nie sadzilem ze az tak potrafia wyciagnac polipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazić nie mam jak zrobić foto. U mnie te główki co były duże zanikają ale poniżej są dwie lub 3 malutkie i Narazić wyglądają ok.


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.