Skocz do zawartości
dale

zebrosoma veriferum - zadziorna czy spokojna?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki charakter ma zwykle w/w ryba? To że jest pokolcem, to wiem :) Ale jak byście ją oceniali np. w porównaniu do "żółtka" czy innych pokolców? Pytam, bo jedną z ryb, na jakich mi bardzo zależy jest chelmon, a mój żółtek te ryby potrafił pogonić - nie wiem czy wynikało to z pokroju ciała i koloru, czy ogólnie z charakteru. Nie chciał bym ponownie popełnić błędu, dlatego pytam :)

Jakie macie doświadczenia z tą "rybką", oraz jak szybko u Was rośnie?

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze każdy pokolec ma podobne usposobienie, a żeby je pogodzić z helmonem to mega dużo skały i zakamarków oczywiscie ustawić tak żeby świnki pokolce miały gdzie sie rozpędzić bo w przeciwnym razie rozpierac bedzie je energia i dostają szału :cat:

no i do chelmona skala musi byc stara z robalami i aiptasiami bo mój zaczął jeść mrożonki po trzech tygodniach po tym jak wycioł wszystko co sie rusza i podchodzi jego jadłospisowi (majano nie rusza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była bardzo spokojna. W akwarium były jeszcze Zebrasoma scopas i Acanthurus olivaceus. Veliferum rządziła w akwarium, ale nie było żadnych walk. Wszystkie razem, zgodnie pływały. Przez rok urosła z 4-5 do ok 8 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziorna bardziej niż żółtek pierwsza do bójki a pływały żółtek, veriferum i hepatus zwłaszcza dla nowych mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kurcze, fajna perspektywa (parafrazując klasyka...) :)

Dzięki że uprzedziliście...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak pisalem pokolec to pokolec ogolnie wariaty wszystkie tylko trza miec minimum dwa zeby sie soba zajely . Ja przez pierwsze dwa dni gasilem nocne swiatlo bo zoltek dostawal bialej jak widzial helmona mimo ze wczesniej w nocy spal w jednym miejscu. Po dwoch dniach mozna powiedziec ze sie ustabilizowalo chyba ze helmutowi zachce sie podplywac do skaly przy ktorej spi zoltek to zaczyna sie ogień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie są 4 pokolce oraz helmon i chyba vileferum najspokojniejsza chociaż w kasze sobie jak trzeba nie da dmuchać wszystkie wpuszczane osobno

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veriferum u mnie tylko zadymia z hepciem reszcie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie veli spokojna, od czasu do czasu pogoni się z zoltkiem.

rośnie dużo szybciej niż inne z rodziny zebrasom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja super spokojna . Je z reki a skale skubie lepiej niz zoltek


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie veli spokojna, od czasu do czasu pogoni się z zoltkiem.

rośnie dużo szybciej niż inne z rodziny zebrasom

W sklepie Aquario jak bylam pare dni temu to z dostawy z 16.11 w jednym akwarium plywal Chelmon i ww. Zebrasoma i chelmon próbował sie schować przytulając do komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej kupuje sie takiego zestresowanego helmuta i "sukces" murowany :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chelmony bywają różne. Są odważne, ale i są bojaźliwe. Jak będzie nieśmiały, z czasem padnie :( To ryba, która musi aktywnie żerować przez cały czas...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie velifurium nastrasza pletwy na hepcia i odwrotnie ale nie gonia sie nic sobie nie robia reszte pokolcy ma gdzies

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie odnoszę wrażenie że pokolce to twarde zawodniki i byle co ich nie rusza, ale delikatniejsze ryby mogą nie wytrzymać tych "przyjacielskich" przepychanek.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale a skad ja mam mix ryb i nikt nikomu nic nie robi pogonia sie przez dzien lub 2 i spokoj funfle i tyle

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.