Skocz do zawartości
cezarycezary

Morski Black Friday

Rekomendowane odpowiedzi

Aha dzieki za info no w wiadomosciach kiedys mowili :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tradycja, która przyszła z USA :) W piątek po Święcie Dziękczynienia uroczyście rozpoczyna się okres zakupów świątecznych i wiele sklepów daje na ten weekend spore rabaty.

I tu jest sedno blach friday spore rabaty,Polska chce być na równo z innymi krajami narmalnymi,ale niestety nie dokonca jej to wychodzi,w Stanach jest to promocja która nigdy więcej w ciągu roku się nie zdążą,np gdy tv kosztuje 1500dolcow a w BF kosztuje 20dplcow to to jest okazja i promocja,polskie firemki nie dokonca zrozumiały idee,w Stanach jest wyprzedaż nie nastawiona na zysk,u nas ciągle jednak w ten dzień chodzi tylko o zysk.

Z całym szacunkiem do procentów ale tyle samo można utargowac w każdy inny dzień przy większy h zakupach.

Nie dajmy sie zwariować,promocja 10/20% to żadna promocja,raczej reklamą bym to nazwał.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol zobacz sile nabywcza euro/dolara vs zlotowka.

Dobre i 10-20% nie byloby upustow tez byc kupil :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol zobacz sile nabywcza euro/dolara vs zlotowka.

Dobre i 10-20% nie byloby upustow tez byc kupil :)

Pewnie że bym kupił,jakos w końcu żyć trzeba...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wspomniałeś o jednym. Że w takiej Jadwidze Morskiej np., jest to rabat na całe stany magazynowe towarów nie rabatowanych inaczej (uszkodzone opakowania czy towar używany), dodatkowo - sumują się z rabatem indywidualnym. A w "takich stanach", według informacji uzyskanych od byłego szefa jednej z większych sieciówek tamtejszych, rabatem objętym zwykle w tej sieci były jedynie przedmioty realnie wystawione na półce. Czyli np. jeden telewizor, pięć odtwarzaczy itp... I sklepy często wcześniej odpowiedni towar wystawiają.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wspomniałeś o jednym. Że w takiej Jadwidze Morskiej np., jest to rabat na całe stany magazynowe towarów nie rabatowanych inaczej (uszkodzone opakowania czy towar używany), dodatkowo - sumują się z rabatem indywidualnym. A w "takich stanach", według informacji uzyskanych od byłego szefa jednej z większych sieciówek tamtejszych, rabatem objętym zwykle w tej sieci były jedynie przedmioty realnie wystawione na półce. Czyli np. jeden telewizor, pięć odtwarzaczy itp... I sklepy często wcześniej odpowiedni towar wystawiają.

Dale ale to właśnie na tym polega,u nas BF ma juz często przedłużenie do niedzieli sam wiesz czemu.W Stanach chodzilo o to żeby Wywalic z półek Stary zegajacy towar,zeby później naa jego miejsce po czarnym piątku można było położyć nowy towar już na święta.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wspomniałeś o jednym. Że w takiej Jadwidze Morskiej np., jest to rabat na całe stany magazynowe towarów nie rabatowanych inaczej (uszkodzone opakowania czy towar używany), dodatkowo - sumują się z rabatem indywidualnym. A w "takich stanach", według informacji uzyskanych od byłego szefa jednej z większych sieciówek tamtejszych, rabatem objętym zwykle w tej sieci były jedynie przedmioty realnie wystawione na półce. Czyli np. jeden telewizor, pięć odtwarzaczy itp... I sklepy często wcześniej odpowiedni towar wystawiają.

Nie sumuje sie z rabatem indywidualnym, sprawdzone.....


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, czyli i tak źle i tak niedobrze :) U nas to jedynie "dajta za darmo" to wtedy każdy będzie się cieszył. A najlepiej jeszcze jak można opakowanie zwrócić jak niedawno w Lidlu, czy jakiś tam innych Tescach :)


Keep calm and keep swimming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jojczycie jak stare baby...." cytując klasyka... :)

Nie sumuje sie z rabatem indywidualnym, sprawdzone.....

Prawdę mówiąc ja nie ogarniam tych rabatów, coś mi podliczyło, wpisałem kod, kliknąłem, dostałem rachunek, wydawało mi się że mniejszy.

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rabaty sie nie sumuja, uzywany jest najwiekszy :)

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez BF nie motywuje do zakupow. Czemu? Bo te 20% to jest NIC. To nie jest okazja, tylko reklama i wabik do wydania pieniedzy na rzeczy ktore nie do konca sa nam potzrebne.

Przyklad? Ostatnio kupilem borsuka, za 100, z paragonem. Wielkosc ~7cm. Najtaniej jak widzialem ma je erybka, po 140. Nawte z 20% rabatem to i tak jest 112pln. To co? Ktos mi sprzedal ze strata? Charytatywnie zoologiczny prowadza? Sprzedali za 100 i nawet sie nie targowalem, a tez na tym musza zarobic.

I takich przykladow mam wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez BF nie motywuje do zakupow. Czemu? Bo te 20% to jest NIC. To nie jest okazja, tylko reklama i wabik do wydania pieniedzy na rzeczy ktore nie do konca sa nam potzrebne.

Przyklad? Ostatnio kupilem borsuka, za 100, z paragonem. Wielkosc ~7cm. Najtaniej jak widzialem ma je erybka, po 140. Nawte z 20% rabatem to i tak jest 112pln. To co? Ktos mi sprzedal ze strata? Charytatywnie zoologiczny prowadza? Sprzedali za 100 i nawet sie nie targowalem, a tez na tym musza zarobic.

I takich przykladow mam wiecej.

No nie do końca nic. Bo jesli kupiłeś coś i zaoszczędziłeś 40 zł to jest rzeczywiście nic. Ale jeśli chcesz jak np. ja zakupić komplet sprzętu do nowego baniaka to 20% może robić już bardzo dużą różnicę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworc uwage, ze tylko Jadwiga daje 20% na wszystko(teoretycznie). Reefshop daje 12% tylko na lps. Erybka daje 20-25-35% nie wiadomo tak naprawde na co...

Zycze jak najwiekszych oszczednosci przy zakladaniu. I tak na marginesie, reefshop za zakupy powyzej 2K daje 10% rabatu. Skozystalem z tego zakladajac swoje akwa. To co bylo w akceptowalnej cenie (lub podobnej co u konkurencji, kupilem tam) a reszte co bylo tansze ponad 10% gdzie indziej. W sumie dostalem nieco ponad 300pln rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściema i naciągane . Sklep wystawia towar za 2400 , raty 0% . Cena minimalna w kompie kierownika 2100 (Jak zapytasz ) .Nadchodzi super dzień Cena na półce w super promocji 2100 .

Fotel w znanej sieci Y stała "promocja" cena 300 promocja na 170 , "obok "w sklepie od zawsze za 150 .

Super promocja na ręczniki 8 pln /szt , szkoda tylko że dotyczy wymiar 40x60 .

Zarówka LED 10W 27 pln , w super promocji 17 pln ( i to badziwie oj oj ), "Obok" w sklepie od zawsze 10 pln , w dużo lepszej jakości 2 lata gwarancji .

ITP ITD


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy wolny rynek i możesz kupić gdzie tylko chcesz - zastanawia mnie tylko ciągle jedno. Jaki jest sens tego Waszego marudzenia?

Prosta zasada:

Nie jesteś zainteresowany nie kupuj, kup gdzie indziej.

Za darmo (przy odbiorze osobistym) by dawali też byłby powód do marudzenia bo trzeba dojechać.

Ludzie OGARNIJCIE się z lekka bo to już się nudne robi.

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krzysiek przeca marudzenie , narzekanie, targowanie płynie w naszej polskiej krwi :p tak więc popuśćmy i w tym przypadku wodzę fantazji heh

Ja np szukałem fajnych zoa w promocjii ale nie ma nic co by mnie zainteresowało. Sklepy muszą się postarać bo nie jestem zadowolony.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jadwidze mozna sexy shrimp krewety po 20zł kupić. Nie ma co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zbieralem sie do zakupu nowego dozownika bo jebao sie do niczego nie nadaje wiec taki BF nawet i 5prc to lepiej niz zero. Zawsze za reszte jakis koral dojdzie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystkie "za" i"przeciw" maja jakies tam uzasadnienie,skoro takie glosy sie pojawiaja. Ja tam nie narzekam,wlasnie po niedzieli mialem zamowic swietlowki,zrobilem to jednak dzis, za roznice w wysokosci -15% od ceny 8szt. swietlowek T5 24W moze i zycia sobie inaczej nie uloze,ale na kilka dobrych piwek bedzie :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi... dobre "pifko" nie jest złe...


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystkie "za" i"przeciw" maja jakies tam uzasadnienie,skoro takie glosy sie pojawiaja. Ja tam nie narzekam,wlasnie po niedzieli mialem zamowic swietlowki,zrobilem to jednak dzis, za roznice w wysokosci -15% od ceny 8szt. swietlowek T5 24W moze i zycia sobie inaczej nie uloze,ale na kilka dobrych piwek bedzie :).

baszurek nadaje mobilnie...

Gdzie kupowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nasz polski czarny piątek to nie to samo co za wielką wodą ale jednak chyba warto. Nie wszystko da się zrobić z butelki PET (bez urazy silvia) bo takiego bestsellera jak świetlówki chyba się nie uda (o matko a może się da do butelki napuścić gazu itd.).

Więc warto skorzystać z okazji i kupić to co komu niezbędne sporo taniej. To jednak daje jakąś oszczędność jak choćby na piwko.

Do zakupów nikt nikogo nie zmusza więc nie ma co marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze niektorzy maja bardzo mylne pojecie o "Morskim Czarnym Piatku" w Stanach.

Powiem tylko, ze nie macie tak zle z tym 20% rabatem/upustem, jakkolwiek by tego nie nazwac.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowałeś?

W Coralhouse :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.