Skocz do zawartości
Pablo120288

wysoki wapń soli AF reef salt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy test ca swiezej solanki przeszedł najsmiejsze oczekiwania.Miesiac temu zakupiłem wiadro soli reef salt.Jak zawsze solanka przygotowywana, zasolenie 1.024 siup do wody.Juz po jednej podmianie zauwazyłem ze ca idzie do góry wiec zmniejszyłem dozowanie ballinga.Za tydz kolejna podmiana ponownie do gory i kolejna korekta dozownika.Pomyslalem ze cos jest nie tak z woda.Czemu korale nie pobieraja ca tyle co wczesniej.Refraktometr skalibrowany i dalej pokazuje w akwarium 1.024.NO3-5, PO4-0.00.W ta sobote kolejna podmiana i kolejne testy.Ca 480, kh 7.Pomyslalem ze zrobie dzisiaj kolejna podmiane na mniejszym zasoleniu zeby zmniejszyc troche wapń.Zasolenie 1.022.Przed podmiana cos mnie tkneło zeby sprawdzic ca swiezej solanki.Wynik 500 i woda dalej rozowa.Niemozliwe!kolejne 2 testy i to samo.Test ca swiezutki w sobote otwarte pudełko.Kalibracja refraktometru x2.Pomiar wody z akwarium 1.024.Nie wiem czy to jakas wadliwa partia soli.Co lepsze pomiar u kolegi jego refraktometrem pokazuje dalej 1.024.Jak to wytłumaczyc?Od bardzo długiego czasu uzywałem tej soli wszystko było ok.Skad taki wynik?Moze ktos mi to wytłumaczy?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Sól kupiona z miesiąc temu.Jednoczesnie kupiłem nowy test Saliferta na wapń i on był podejrzany że fałszuje wynik.Pokazywał zawsze ponad 500 przy pomiarze wody z baniaka.Ostatnio pomierzyłem swieżo przygotowaną solanke do podmiany i to samo.Wynik ponad 500mg/l.Przeprosiłem test i i podejrzenie padło na sól AF.W najbliższym czasie spróbuję zmierzyć tym testem wodę w innym baniaku i być w całkowitym przekonaniu ze trafiła mi się partia wadliwej soli.Moja sól ma nr partii 000447 a data produkcji 30 sierpień 2016.Jak a u Ciebie data produkcji i nr partii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie teraz w w domu i nie mogę sprawdzić. Dziwny zbieg okoliczności? Ponad 7kg soli do kosza...bo chyba uratować się raczej tego nie da.Dobrze ze nie kupilem największego wiaderka.Dla mnie to jest niedopuszczalne.Tyle kg juz przesypalem soli AF i nigdy nic się nie działo...do czasu

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz i tak wyjdzie ze nie potrafimy robić testów i to nasza wina...sól nie jest zbrylona wiec na oko nie widać czy coś z nią nie tak.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum przecież jakiś wielki przedstawiciel AF to niech coś zaradzi. Ja bym i tak udał, lub zadzwonił do sklepu i próbował to reklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym reklamował.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze trzeba spróbować. Tylko czy zrazony klient kupi kolejne wiaderko?Ponoć co chwile badają swoje produkty i jakim cudem takie coś wyszło na rynek?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum przecież jakiś wielki przedstawiciel AF to niech coś zaradzi. Ja bym i tak udał, lub zadzwonił do sklepu i próbował to reklamować.

Niestety firma jak również "wielki przedstawiciel AF " nie posiada na dzień dzisiejszy sprzętu do pomiaru problemu na odległość. Każdy ale to każdy klient który stwierdzi niezgodność produktu z opisem jest zobowiązany produkt reklamować w sklepie w którym dokonał zakupu lub w szczególnych przypadkach u producenta . Można produkt wysłać do firmy AF .

Przypominam dane firmy :

Aquaforest Sp.Z.O.O

ul. Magazynowa 1

33-300 Nowy Sącz

Przesyłka powinna zawierać produkt który reklamujemy , w przypadku soli wystarczy ilość potrzebna do zasolenia 10l RO . Dodatkowo opis problemu i partię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wysyłaniem próbek soli do producenta i ewentualne reklamowanie to daremny futer.

Miałem problem z solą reef salt, pisałem z producentem, wysyłałem próbki i d*pa.

Dostałem z powrotem wyniki z AF.

To tak jakby Adrian Zieliński (sztangista IO) sam sobie badał mocz na dopalacze.

Poniżej masz mój wątek o problemie z solą AF.

Zmieniłem sól i teraz idzie jak ta lala.

http://nano-reef.pl/topic/86975-wysokie-mg-w-soli-reef-salt/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja mam zamiar stosować sól AF kupiłem 25kg a widzę że tutaj problemy na forum. Ufff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek może z twoja będzie wszystko ok.Jak pisałem do tej pory problemów nie miałem.Może AF zeszło z jakości swoich produktów na poczet ilości? Paweł jakiej soli aktualnie używasz? Jeśli to trefna partia to...ile wiaderek/ton ma "partia"?reklamacja u sprzedawcy raczej odpada bo co?wymieni mi wiaderko na inne z tej samej partii?zastanawiam się czym spowodowana jest zmiana składu?chyba że ręcznie mieszają ja różne osoby.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wychodzi ze partia to 1 tona soli

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek może z twoja będzie wszystko ok.Jak pisałem do tej pory problemów nie miałem.Może AF zeszło z jakości swoich produktów na poczet ilości? Paweł jakiej soli aktualnie używasz? Jeśli to trefna partia to...ile wiaderek/ton ma "partia"?reklamacja u sprzedawcy raczej odpada bo co?wymieni mi wiaderko na inne z tej samej partii?

Rozumiem że w życiu zdażyło Ci się coś reklamować , jak wtedy postępujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie w akwarystyce siedze ponad 20 lat i nie raz mialem doczynienia z reklamacja.Grzegorz wytłumacz mi w czym jest problem.Czemu zmienia się skład waszej soli?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu da wymiana worka soli?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywać?zrobilem test kilka razy i cały czas poza skala.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie znasz się :p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem na Red Sea. Kiedyś ją stosowałem i byłem zadowolony ale zacząłem kombinować i zmieniać. Wróciłem do niej ale zaraz po AF kupiłem sól IO aby zbić wysoki magnez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu wysłałem do badania sól do producenta.

Tej soli używam od kilku lat i zawsze było OK.

Ca Mg kH nie zgadzały się z ulotką , i to o dużo, testy wykonane testami saliferta z dwóch różnych pudełek.

Zakupiłem inną sól i testy w normie

Czekam na informacje zwrotne.

sól ma nr partii 000447 a data produkcji 30 sierpień 2016

sól

Edytowane przez Lebcio (wyświetl historię edycji)

 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyrozumiałości, nigdy wam się betoniarka nie zacieła?

Może Mirek źle policzył ile szufel tego wapnia sypnął...

Idz do sklepu, niech zrobią solanki z Twojej soli, niech zrobią testy, weź hajs, kup normalną sól.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba będzie zrobić :) a cała ta partia powinna być niezwłocznie wycofana/wymieniona.Ale może jakoś przejdzie...


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 30% salifert przekłamuje...


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.