Skocz do zawartości
Pablo120288

wysoki wapń soli AF reef salt

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że się nakręciliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wadliwej partii to nie ma tu o takiej mowy. Jest to po prostu jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności , każda partia jest testowana -przypominam każda partia ,nie każde wiadro. Tu prawdopodobnie było wiadro z niedomieszaną solą co się zdarza i nie jest do uniknięcia ,ale powtarzam nie wadliwą.

Już dawno pisałem, że Mirek źle betoniarą zakręcił...

I po co to całe "halo" i hejty??

A może zainteresowany dosypał chlorku wapnia do soli co by użyte wiadro wymienić na całe? Czy komisja śledcza AF zbadała ten wątek? Może się okazać, że filtry RO, testy(zachodnie) i lampy(chinskie) są niczemu winne, a wszystkie domniemane problemy z AF to efekt spisku!

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF nie ma betoniarki ,sól łopatami jest mieszana więc wciąż nie rozumiem o co Ci chodzi ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AF nie ma betoniarki ,sól łopatami jest mieszana więc wciąż nie rozumiem o co Ci chodzi ?

W takim razie przypilnować Mirka co by dobrze szuflą mieszał !

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF nie ma betoniarki ,sól łopatami jest mieszana więc wciąż nie rozumiem o co Ci chodzi ?

To może pora takową zainstalować, żeby dokładniej sól była wymieszana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Damian07 żenująco ocenia moje zażenowanie produktami AF? :)

Mam do tego prawo bo 800 zeta poszło się ....

Hejt za Hejtem? Za drogi ten hejt nie uważasz?

Napisałem o swoich problemach jakie miałem podczas używania prodkutów AF po to są fora na ten temat a sprawy mieszania, testów, kotroli partii soli czy inne techniczne duperele to są sprawy AF. Towar został wypuszczony i sprzedany a co klient o tym sądzi to jego sprawa? Takie odnoszę wrażenie po wpisie Damiana07. Ciekawe dlaczego po trzech tygodniach używania innej soli i balinga z PL produktów wszystko się ustatkowało i parametry są takie jakie powinne, czary czy inny pewniejszy produkt?

Trochę więcej szacunku dla klientów którzy wydają kaskę i to nie małą na produkty z AF da wiecej niż tłumaczenie że nie jest się garbatym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do wadliwej partii to nie ma tu o takiej mowy. Jest to po prostu jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności , każda partia jest testowana -przypominam każda partia ,nie każde wiadro. Tu prawdopodobnie było wiadro z niedomieszaną solą co się zdarza i nie jest do uniknięcia ,ale powtarzam nie wadliwą .

może ja omijałem w tej "dyskusji" chejt ale właśnie chodzi chyba o powtarzalność - jeśli takowa nie jest - jest to wada wg mnie

Taka sól jest nie szkodliwa w jakimkolwiek systemie i nie ma wpływu na zdrowie koralowców przy 10-15% podmianie .

gorzej jak ktoś jest np. po chemicleanie i robi 20-25% lub jak niektórzy raz na jakiś czas 50%...

Oczywiście jest nie zgodna z deklarowanym opisem i jako producent nie dyskutujemy w takim przypadku, a ją wymieniamy ,

i to bardzo dobrze świadczy o firmie

(...)

Wszystkie inne reklamacje są bezwzględnie uznawane , tak jak było ze zbrylającą się solą ,która była przegrzana w hali firmy spedycyjnej .

hmmmm, ciekawe

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zmniejszyc produkcję i zacząć ta sól dobrze mieszać. Albo zmienić maszynę która jest za to odpowiedzialna.

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno był zamach na polską firmę...

Nasz Wielki Śledczy Koronny na pewno by znalazł kilku speców za wielką wodą, którzy by to ponad wszelką wątpliwość udowodnili.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu nie napiszecie o co Wam tak naprawdę chodzi ? Na siłę chcecie nam udowodnić ,że jesteśmy idiotami ,którzy nie mają pojęcia co robią . Nie znamy się na chemii ,na akwarystyce ,na produkcji ,na biznesie . Nasze produkty nic nie są warte ,soli nie potrafimy robić itd , itd . Słyszę takie głupoty czasem ,że mi wstyd za niektórych naprawdę . Najlepsze to teksy o jednej podmianie na innej chemii i korale same wyskakują z baniaków . Głupoty o tym ,że się nie da korali na naszych produktach utrzymać ,że parametry nie stabilne ,że to,że tamto. Na jednej stronie czytam ,że wyższy wapń w soli AF i afera na 10 stron jakoby partia trefna baniaki padają i co tam jeszcze . Natomiast w wątku niżej czytam ,że testy na PO4 wszystkie do d*py jednak do testowania soli AF najlepsze. Potem czytam ,że wyższe parametry w soli X to super sprawa mniej będziemy suplementować ,och jaka oszczędność ,ale w soli AF betoniarka zepsuta. Mamy sprzęt laboratoryjny za setki tysięcy ,zatrudnionych chemików ,biologów jednak to wszystko nic nie warte bo testami kropelkowymi i spławikiem każdy robi to lepiej i dokładniej . Z każdej strony przywalacie nam ile się da tu na forum jednak jak przyjeżdżacie do nas do coralfarm to okazujecie się fajnymi chłopakami z którymi się da rozmawiać . Opinie na temat naszych produktów największe i najciekawsze wyrażają osoby, które maja akwarium trzy miesiące i wiedzą najwięcej ,albo nie mieli nigdy w ręce, jednak nikt nic mądrego nie ma do powiedzenia jak przychodzi co do czego . Zachowujecie się tak jakbyśmy nikogo nie znali, nie opiniowali naszych produktów u akwarystów , jakbyśmy sami nie wiedzieli co produkujemy. Tworzycie regionalne grupy wsparcia, wystarczy na mapie zaznaczyć skąd jesteście i widać dlaczego robicie to co robicie . Mamy też stałych fanów ,o Was też muszę wspomnieć . Czytam tutaj takie rzeczy ,że nie wiem czy to na serio czy sobie jaja robicie ,bo raczej to tak wygląda. Czytam teksy o tym,że dobry produkt się sam obroni i w to wierzę bo sprzedaż AF w PL ciągle rośnie. Czy nie rozsądniej tą całą energię lepiej przeznaczyć dla swojej rodziny czy akwarium niż pluć jadem ciągle na AF. Nawet potraficie z niewinnego zdjęcia z autostrady przywalić, że ktoś sobie z nas gadżety kupuje i wiecie lepiej niż sam właściciel jakim autem jeździ . Czytam o tym jak to nie da się korali z Australii importować z Fiji i mówią to poważne osoby , ja widzę boksy faktury z tych krajów i nie wiem co ma o tym myśleć . Czytam o soli kamiennej używanej do produkcji soli,o chemii nie wiadomo jakiego pochodzenia . Natomiast na co dzień widzę atesty ,certyfikaty, karty charakterystyki , świadectwa jakości czyli żyję w jakimś matrixie chyba. Czytam o betoniarkach i Mirku z łopatą, a dziennie z pod firmy odjeżdżają dwa kontenery soli . Jesteśmy w ponad 50 krajach na pólkach sklepowych ,a tu czytam o nic nie wartych produktach itd.

Dajcie sobie z tym już spokój bo to kompletnie nic do akwarystyki nie wnosi i nie pomoże to tym których próbujecie wspierać ,bo my nie jesteśmy Waszymi wrogami ,ani nie jesteśmy wrogami sklepów z którymi nie handlujemy-bo to kiedyś mogą być nasi odbiorcy.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo i tak trzymać dwa lata prowadzę zbiornik na AF i żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze zdjęć tych kontenerów i palet,dziwicie się czemu tak jest?trzeba było mieć trochę pokory jak wchodziliście wielkim bumem z tymi waszymi produktami na rynek i przede wszystkim na to forum.Traktowaliście tych co napisali coś źle o produktach jak powietrze i nawet nigdy nie potraficie przyznać się że coś może być nie tak z którymś z produktów.Pisząc te głupoty wyżej traktujecie tych wszystkich ludzi że się zmówili że nagonka na was he śmiech.Może czas najwyższy pomyśleć o tym że faktycznie jest coś nie tak a nie snuć jakieś teorie spiskowe.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian ja nie rozumiem o co Ci chodzi, chlopak mial powazny problem z sola i nie snul zadnej teori spiskowej zeby przywalic AF tylko opisal swoj problem to raz druga sprawa zbrylona sol to nie problem przegrzania w hali tylko problem wadliwej soli bo za kazdym razem w roznym czasie jak ja kupilem to mialem zbrylona. Prawda jest taka, ze macie dobre produkty ale macie tez kiepskie i niedopracowane tylko nie umiecie sie do tego przyznac bo jakbyscie mieli honor i przyznali sie do bledu to nikt by nie mial pretensji bo kazdemu sie bkedy przytrafiaja.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 ,chłopak miał problem ,ale nie zgłosił go nam tylko napisał na forum ,dopiero po naszej informacji żeby się zgłosił z nim tam gdzie trzeba to,to zrobił . Co do zbrylonej soli był problem i go rozwiązaliśmy jednak nie było większość naszej produkcji ,a zaledwie kilka ton. Sól wymieniliśmy i tyle więc to chyba jasne, że przyznaliśmy się do błędu. Było to dwa lata temu ,a Ty dalej jedno i to samo . Ja też używam tej soli i nigdy nie miałem problemu ze zbryleniem ,nawet w tamtym okresie soli nie zamykałem i nic sypka. W tym wątku dwie osoby używały naszych produktów i miały problem ,reszta nie ,wątek ma 7 stron i jak to wytłumaczysz ? Niektórzy nawet multikonta pozakładali ,żeby pohejtować.

ps. Fajnie ,że jesteś z nami Sylwek bo już się martwiłem ,że się na nas obraziłeś .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr1 ,chłopak miał problem ,ale nie zgłosił go nam tylko napisał na forum ,dopiero po naszej informacji żeby się zgłosił z nim tam gdzie trzeba to,to zrobił . Co do zbrylonej soli był problem i go rozwiązaliśmy jednak nie było większość naszej produkcji ,a zaledwie kilka ton. Sól wymieniliśmy i tyle więc to chyba jasne, że przyznaliśmy się do błędu. Było to dwa lata temu ,a Ty dalej jedno i to samo . Ja też używam tej soli i nigdy nie miałem problemu ze zbryleniem ,nawet w tamtym okresie soli nie zamykałem i nic sypka. W tym wątku dwie osoby używały naszych produktów i miały problem ,reszta nie ,wątek ma 7 stron i jak to wytłumaczysz ? Niektórzy nawet multikonta pozakładali ,żeby pohejtować.

ps. Fajnie ,że jesteś z nami Sylwek bo już się martwiłem ,że się na nas obraziłeś .

jestem jestem i już myślałem że się poprawiliście bo cicho ostatnio było a tu masz,znowu muszę pisać


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian jesli poprawicie jakosc Waszych produktow a zwlaszcza soli i podejscie do klienta w razie problemow, to gwarantuje Ci, ze nie bedzie zadnego hejtu tylko same pochwaly, duzo osob sie zrazilo do AF przez jakisc soli i podejscie do klienta i ciezko to jest odbydowac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oni chyba liczą że na kolanach do nich przyjdziecie z gratisami... Kiepsko się to czyta... ile osób jak kupiło zbryloną sól i ją zareklamowało? Pewnie nikt ale za to siądę do komputera narobię fermentu, odbije sobie te straty... Przecież i tak mi uznają... A tu zonk jednak AF z każdą pozytywnie rozpatrzoną reklamacją w jakiś sposób przyznają się do błędów. Tylko że jak się liczy na transparenty I'M sorry i przeprosiny w lokalnych gazetach to się krzyczy na forum i robi się ferment.

Damian jesli poprawicie jakosc Waszych produktow a zwlaszcza soli i podejscie do klienta w razie problemow, to gwarantuje Ci, ze nie bedzie zadnego hejtu tylko same pochwaly, duzo osob sie zrazilo do AF przez jakisc soli i podejscie do klienta i ciezko to jest odbydowac.

A ile AF odrzucił Tobie konkretnie reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zbrylonej soli, miałem w domu wiadro soli AF zakupionej w kwietniu 2014 roku jeszcze jak była w 25 kg wiadrach białych. Co ciekawe nic się z nią nie stało. Zużyłem ją na zasolenie nowego zbiornika oraz podmianki w starym i nic złego się nie stało. Nowe se dojrzewa, a stare jest w porządku, nie licząc zatrutej miedzią skały z kabla elektryczne z pompy, na którym palił się łuk elektryczny pod wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pecetetowiec nie kpij sobie wiesz jak dwa lata temu wygladala reklamacja soli w AF? Mialem jechac z Tarnowa do Krakowa 140 km w dwie strony do sklepu w ktorym ja kupilem zeby ja reklamowac. To mnie zrazilo do tej firmy wtedy. Po drugie nie po to kupuje sol zeby sie denerwowac i tracic czas na jej reklamcje tylko po to zeby miec piekny zbiornik, zreszta nie tylko o sol chodzi.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie kupuj. Masz prawo mieć złe zdanie o firmie ale czy masz prawo po dwóch latach krytykować firmę przez pryzmat dwuletniej przerwy w korzystaniu z ich produktów?

Bo rozumiem że od tamtej pory nie tykasz AF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krytukuje tylko wyrazam moje prywatne i nie tylko opinie i spostrzeżenia na jej temat.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja mam starego mondeo z 2003 roku z tak fatalną pompą paliwową że odkąd go kupiłem 6lat temu to w sam silnik wpakowałem 10k i mimo że bardzo ucierpiał mój portfel dalej śledzę poczynania forda i wiem że nowe tdci nie są już tak awaryjne jak moja generacja... Zamiast siedzieć na forach i wieszać psy i zrażać ludzi do marki szukam nowego mondeo już z poprawionym układem wtryskowym... i nie oczekuję od forda przeprosin i przyznania się do błędu że wyprodukowali bubel. Nawet pamiętam pana z aso gdy krzyknął mi 700zł z wtryskiwacz a jak spytałem dlaczego do mkIV kosztują 250zł to tylko się uśmiechnął że one się tak nie psują.

Dla mnie żółtodzióba który zaczyn przygodę z tym niesamowitym biotopem siejesz ferment. Próbujesz mnie i innych zrazić do firmy która zalazła ci za skórę setki ton wyprodukowanych soli temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja mam starego mondeo z 2003 roku z tak fatalną pompą paliwową że odkąd go kupiłem 6lat temu to w sam silnik wpakowałem 10k i mimo że bardzo ucierpiał mój portfel dalej śledzę poczynania forda i wiem że nowe tdci nie są już tak awaryjne jak moja generacja... Zamiast siedzieć na forach i wieszać psy i zrażać ludzi do marki szukam nowego mondeo już z poprawionym układem wtryskowym... i nie oczekuję od forda przeprosin i przyznania się do błędu że wyprodukowali bubel. Nawet pamiętam pana z aso gdy krzyknął mi 700zł z wtryskiwacz a jak spytałem dlaczego do mkIV kosztują 250zł to tylko się uśmiechnął że one się tak nie psują.

Dla mnie żółtodzióba który zaczyn przygodę z tym niesamowitym biotopem siejesz ferment. Próbujesz mnie i innych zrazić do firmy która zalazła ci za skórę setki ton wyprodukowanych soli temu...

ciekaw jestem jak wypowiadałbys sie na temat soli gdyby to tobie sie rozjechały parametry i musiałbys zbijac to wszystko podmianami.Powtarzam po raz enty.Do pewnego czasu i tego felernego opakowania nie mogłem złego słowa powiedziec na producenta.

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co powiem bo będę stawiał zbiornik na reef salt, a Wy jako doświadczeni akwaryści powinniście trzymać kciuki żeby komuś równie zafiksowanemu powiodło się w morszczyźnie.

Ja jestem z natury optymistą i obym się nie sparzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a Wy jako doświadczeni akwaryści powinniście trzymać kciuki żeby komuś równie zafiksowanemu powiodło się w morszczyźnie.

Ja jestem z natury optymistą i obym się nie sparzył.

W takich chwilach aż znów chce się włączyć lajkowane na forum ;-)

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.