Skocz do zawartości
mateusz86

Co się dzieje z akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od przełożenia do większego akwarium zaczęła się plaga (dino,cyjano) no i te zielone falujące glony,które nie znikają i są około 6 miesięcy.Padły mi prawie wszystkie korale.Podmian wody nie robię około 4 tygodni.Co mam zrobić,ponieważ nie mam już sił.

Akwarium:

60x40x40+sump 50x30x30

Obieg: Eihem 1000

Odpieniacz: Deltec 1350

Cyrkulacja: RW 4+Koralia Nano 900

Żywa skała:5 kg

Sucha:8 kg

Ca-425

Kh-6,7

Mg-1320

No2-0

NO3-2

Po4-0

PH-8,2

Pozdrawiam

Mateusz

post-9888-0-80948800-1480879026_thumb.jpg


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli minęło 6 miesięcy od przesiadki na większy zbiornik tak ?

Co robiłeś w temacie ?

Dozowałeś bakterie ?

Jakiej wody używasz do dolewek?

Opisz coś więcej, a łatwiej będzie Ci pomóc.

Edytowane przez MaciekZ (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt rzadko robisz podmiany wody.

Robiłem co tydzień na soli Preis.

Czyli minęło 6 miesięcy od przesiadki na większy zbiornik tak ?

Tak

Edytowane przez mateusz86 (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz tutaj chyba jakiś grubszy problem. Podmian nie rób jeszcze jakiś czas, musisz wyjałowić wodę, zagłodzić te gloniska. Myślę, że na początek dobrze byłoby również podnieść Kh powyżej 12- tylko powoli, skrócić czas świecenia, ręcznie usuwać glony.

No i cierpliwości bo one nie znikną z dnia na dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz zaciemnij zbiornik całkowicie na 2 doby.

Dodawaj bakterie.

Odessij syf.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj również węgla i może byłoby dobrze zacząć dozować wódeczki

Jeszcze pytanko- używasz wody RODI?

Oczywiście,że tak :) Podwójny filtr DI.

Edytowane przez mateusz86 (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam dlaczego dobre parametry a taki armagedon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam dlaczego dobre parametry a taki armagedon?

Przed pisaniem posta zrobiłem testy.

Ta wartość PO4 może być niewykrywalna bo glony wszystko konsumują a w rzeczywistości coś oddaje duże ilości fosforanów. Ta skała to jest ta ze wcześniejszego zbiornika czy dokładałeś?

Sucha skała z wcześniejszego. W starym akwarium męczyłem się z dino prawie od początku.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle to zabrzmialo to raczej moje dopytanie do tych doradzajacych bo na forum mowia i pisza zeby dbac o wode i bedzie ok dlatego moje pyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry mają być dobre zanim nastąpi taki armagedon. Teraz może być tak jak pisze Przemek78 niby dobrze, a jest lipa.

Nie wiem czy w obecnej sytuacji lepiej nie zrobić restartu. To co zostało z życia dać komuś na przechowanie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle to zabrzmialo to raczej moje dopytanie do tych doradzajacych bo na forum mowia i pisza zeby dbac o wode i bedzie ok dlatego moje pyt.

Cyjano czy dino może pojawić się nawet przy dobrych parametrach, ważna jest proporcja pomiędzy PO4 i NO3. Poczytaj na Reefhub.pl o współczynniku Radclifa. Czasem wystarczy ruszyć skały i już wyskakuje cyjano mimo, że parametry są ok.. Z resztą jak napisałem wcześniej wynik testu nie pokazuje fosforanów być może dlatego, że gloniska je absorbują.

Także rozważyłbym restart, tym bardziej, że masz tam niewiele życia

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz robić pełnego restartu to przynajmniej odessij cały syf, nawet z piaskiem potem przedmuchaj porządnie skałę. Ogranicz światło.

Dodawaj bakterie. Ja od chwili wystartowania zbiornika daję codziennie (dawkę tygodniową podzieliłem na 7 dni- na razie ręcznie potem pompkę dozującą dam).

W tym czasie nie rób podmianek. Odpieniacz na mokro i powinno być dobrze. Dino i cyjano powinno szybko zniknąć.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Redfielda ;)

http://reefhub.pl/wspolczynnik-redfielda-zegnaj-cyjano/

Skała byla używana i wysuszona?

No dobra dobra... Radklif cze Radfield prawie to samo ;). Ale dzieki za linka bo nie chcialo mi sie szukać

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Jesli wczesniej caly czas walczył z dino i teraz jest jeszcze gorzej, skala ta sama to możnaby wnioskowac ze tutaj leży problem.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mu da zaciemnienie ???

Pomoże mu się pozbyć Dino.

U mnie pomaga .

Oczywiście jest to leczenie objawowe i trzeba wyeliminować przyczynę.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra... Radklif cze Radfield prawie to samo ;). Ale dzieki za linka bo nie chcialo mi sie szukać

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Jesli wczesniej caly czas walczył z dino i teraz jest jeszcze gorzej, skala ta sama to możnaby wnioskowac ze tutaj leży problem.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Też właśnie zastanawiam się nad restartem. :(


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy przed przesiadką był też problem.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pytam, czy skała byla przeniesiona żywa, czy wysuszona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podejrzewam skałę, jako przyczynę tej katastrofy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.