Skocz do zawartości
ksrekin

sinularia sp marnieje

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sinularia zaczęła od 3 dni marnieje. Przestała się pąpować a polityka otwiera tylko na końcòwkach. Poza tym jakby gubi skòrę jak ją przedmuchałem skóra zaczęła latać po całym akwarium. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Wczoraj musiałem odganiać jeżowca bo zaczął ją pozjadać.

post-26368-0-66850300-1481042651_thumb.jpg


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie to samo kilka tygodni wczesniej nawet szczepke zrobilem a pare dni temu sflaczała. Przesrawiłem ja w inne miejsce zeby na rhodactisie nie leżala. Zaczela zrzucac skore i ramiona juz powoli podnosi do gory polipując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak się nie pompuje od kilku tygodni?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniales w akwa? Parametry stale, cyrkulacja, swiatlo ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od samego początku szczepka stała w tym samym miejscu, ta sama curkulacja i to samo światło. Jedyne co zmieniłem to podałem raz dawkę akwesanu i chyba po nim zamknęła się sinularia i briareum.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Briareum potrafi się foszyć i ze 2 tyg ale sinularia.... ? U mnie wszystko przymarnialo i przestalo polipowac jak kh mi spadlo, sprawdz swoje parametry moze cos ci poleciało

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez alic3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

3 sinularie spuszczają skórę. Kilka dni zajelo najdluzej jedna po 3 dniach zrzucila

post-24066-0-94230100-1481136246_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zielona superfluo - mam ja od kilku mcy - jeszcze ani razu tak nie wygladala. To mozliwe zeby nie zrzucala skory? Dzis mąż przestawil jeden falownik to zaczęła właśnie mega polipować. Okazuje się że lubi duży przepływ wody. Biala zresztą też - wygląda jak futrzak :)

fa489721b77849d26d85f51204d104c6.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez alic3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moja fluo i zwykłe też pierwszybraz zrzucają skórę a mam prawie pół roku. Tydzień temu zacząłem dozować jod i wlałem reefbooster. Fluo kończy zrzucać skórę.

post-24066-0-26253500-1481144311_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica ogromna ;) juz wyglada fajniutko

My ogolnie procz ballinga nic nie wlewamy

Tylko podmianki na w miare bogatej soli i raz na 2-3tyg papu - czerwony plankton dla korali dajemy w obieg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez alic3 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy szczepek nie robić bo mi jeżowiec całą zeżre. Nie wiem co jest.

post-26368-0-63210300-1481225975_thumb.jpg


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche slaba fotka, salarisa tam widze nie jezowca ;)

Czy na skalach nie lezy jakis syfek typu glony/dino?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skałach są tylko glony wapienne. Jeżowca odganiać jak tylko go widzę na sinularii. Na fotce chciałem pokazać jak ma obrzarte ramiona.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Nie odgonisz. Mi jak dorwal sie lobophytona to 6 naciec zrobil nakrywalem kubkiem az oddalem jezowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak ta sinu ksrekin? Zrzuca skorke czy marnieje? Dzis robilam szczepki zoaskow fire&ice (polecam, po 2 dyszki ;) ale zadna sinu sie nie zestresowala, zadna skorki nie zmienia. Tylko Dori cala w kropki od razu, macie doktorka moze bo nie wiem czy sie na niego zdecydowac...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się co jest źle i się zdziwiłem. Moja sinularia dotykała briareum i z tej strony była popalona. Kumpel powiedział mi żebym wyciął to co jest popalone i przeniósł ją w inne miejsce. Z tych części które się nie popaliły zrobiłem czszepki. Sinularia się zaczęła pompować po 30 minutach. I to co było popalone jeżowiec sobie zajadał :)


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ wy macie potwory w akwa... Moje briareum spokojnie faluje nikomu nie wadzi, nikogo nie parzy, ba właśnie oglądałam jak haliotis przelazł po czerwonym ukwiale bubbletip i ten go też nie poparzył, mam same łagodne baranki.

Macie u siebie haliotisa? Moj chyba juz troche głoduje i zaczynam rozważać poszukiwanie mu nowego domu... Żadnych glonów nie chce jeść z klipsa :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jednak mojej sinularii wydziło. Też się zdziwiłem. Ale zabieg pomógł w szybkim tempie.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zabieg nie pomógł. To wygląda jakby się z niej próchno sypało. Część się pompuje, a część się dosłownie sypie. I co dziennie coraz więcej.

Edytowane przez ksrekin (wyświetl historię edycji)

fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie sprawdz parametry, to co sie rozpada przeloz do sumpa jesli chcesz jeszcze dac szanse - masz tam jakies swiatlo? Ledy nocne cokolwiek. Ja czasem zoasy zeby nie fruwaly wkladam w sloiku bez zakretki, na dzien dwa zanim polepię. W akwa syf Ci sie zrobi jak zostawisz a koral umrze. I obserwuj, skoryguj parametry jesli cos Ci polecialo. My nie zauwazylismy ze balling sie skonczyl w butelkach - moze ze 2-3dni sie nie lalo i Kh spadlo na 5.7 pewnie nowa skala z refugium ściągnęła, ale zmierzam do tego że dosłownie moment i patametry lecą

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I dodam jeszcze ze zauwazyliśmy że coś musi być nie tak po sarco i lobo - zacisnęły się i lobo zaczął tracić tkankę, pavona zrobiła się taka jakby chuda a reszta w normie tak więc może sinu chce Ci coś przekazać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zmiany to spadły azotany z 25 na 10 i zmieniłem sól z IO na RedSea.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie wiem - może ktoś bardziej doświadczony Ci pomoże bo mi skończyły się pomysły :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A mam pytanie jak sinularia zrzuciła mi skóre urosła długa świeza noga. Krzywi ja strasznie przy staryej nodze czy mozna uciac przy nowej i przyszpilic jak szczepke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.