Skocz do zawartości
Sebastiuan

[Ropczyce] 1080 litrów w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedstawiam wam mój projekt.

Przeprowadziłem morszczaka z Lublina do domu rodzinnego w Ropczycach.

Akwarystyką interesuję się od 7 roku życia, pierwsze morskie akwarium miałem w 2004 roku, kiedy to wyjechałem na studia do Lublina. Niestety projekt w Lublinie nie doszedł do skutku, który miał opierać akwarium o wymiarach 300x60x60, w związku z firmą developerską ktora wykonała tak mieszkanie że przez ostatnie 5 lat nie można użytkować mieszkania ponieważ ciągle zalewa, sprawa w sądzie itp......

W Ropczycach miałem akwarium słodkowodne 200x60x60 które w ostatnich dniach przerobiłem na morskie.

A więc wyposażenie:

Akwarium 200x60x60, sump 160x60x50

oświetlenie: 2x lampa glo

odpieniacz: GroTech HEA 250

Skała : ok 100kg

podłoże: piasek żywy Natures ocean

sól: Aquarium Systems Instant Ocean

pompy cyrkulacyjne: EHEIM

post-10442-0-46034700-1481190615_thumb.jpg

post-10442-0-29129000-1481190623_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar fajny :smiling: Myślałeś nad bardziej przestrzennym ułożeniem skały?- trochę zrobiło się gruzowisko. Zastanawiam się jeszcze nad światłem, po bokach trochę ciemno. Życzę powodzenia i spełnienia akwarystycznych marzeń.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. W chwili obecnej będzie tak wyglądało, z czasem jak będzie przybywać korali i ryb będę musiał ustawiać inaczej skały.

Poranek ;)

post-10442-0-59281900-1481268071_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biornik przeladowany skalą,ułóż konstrukcje bardziej przestrzenną to baniak sie zwiękrzy optycznie,reszte skaly wpakuj do sumpa,bo masz duzy.trzy cztery ladne filary I bedzie extra,bo teraz zA skałą woda sie kisi;)pozdro

Edytowane przez p@weł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie katastrofa (dużo za mało) skała i piach tragedia (dużo za dużo) zbiornik beznadziejny (brak kominów) hydraulika słaba (za mała i za długa) sump hymm nic tam niema. ogólnie słaby projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiar prawie jak mój, pojemność taka sama a u mnie jest 60kg skały, więc te Twoje 100kg faktycznie trochę sporo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego van Gogh'a nad akwarium to nie szkoda ;)?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wymiar, podobają mi się takie długie akwaria.

Mam pytanie co to za pompy eheima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest obiegówka a nie jak pisałeś cyrkulacyjna.

Nie widziałem jeszcze pompy cyrkulacyjnej eheima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest obiegówka a nie jak pisałeś cyrkulacyjna.

Nie widziałem jeszcze pompy cyrkulacyjnej eheima

Może zamontowana w zbiornikiu robi za cyrkulacje hehe. wcale bym się nie zdziwił patrząc ten projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamontowana w zbiornikiu robi za cyrkulacje hehe. wcale bym się nie zdziwił patrząc ten projekt.

Słuchaj jak masz problem z moim zbiornikiem to nie wchodź i nie wymądrzaj się co do jego stanu, skoro Ciebie stać na założenie przez firmę zbiornika to fajnie, nie widziałem twojego zbiornika.

Skoro twierdzisz że moja jest zła, to krytykuj hydraulikę innych osób które mają rozmieszczoną w innych pomieszczeniach itp....

Oświetlenie katastrofa (dużo za mało) skała i piach tragedia (dużo za dużo) zbiornik beznadziejny (brak kominów) hydraulika słaba (za mała i za długa) sump hymm nic tam niema. ogólnie słaby projekt.

Może spójrz przez okulary na projekt, skoro jesteś ślepy i nie widzisz komina....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co silić się na złośliwości. Akwarium nieco w starym stylu, ale takie akwaria też były piękne i wielu z nas kopara na ich widok opadała. Póki nie ma to negatywnego wpływu na zdrowie zwierzaków, to niech każdy robi zbiorniki tak, jak może, lubi i potrafi :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest obiegówka a nie jak pisałeś cyrkulacyjna.

Nie widziałem jeszcze pompy cyrkulacyjnej eheima

To mało widziałes,bo Eheim robi pompy cyrkulacyjne,seria stream ON 1800-5000


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak masz problem z moim zbiornikiem to nie wchodź i nie wymądrzaj się co do jego stanu, skoro Ciebie stać na założenie przez firmę zbiornika to fajnie, nie widziałem twojego zbiornika.

Skoro twierdzisz że moja jest zła, to krytykuj hydraulikę innych osób które mają rozmieszczoną w innych pomieszczeniach itp....

Może spójrz przez okulary na projekt, skoro jesteś ślepy i nie widzisz komina....

Nie spinaj się tak człowieku. Forum nie służy tylko temu by zachwalać w niebiosy coś co jest tak naprawdę słabe. zdecydowałeś się wystawić swój projekt to powinieneś się też liczyć ze słowami krytyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Peniek za info.

Tak mało widziałem i cały czas się douczam...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa krytyki a wyśmiewanie się z akwarium to już inna bajka. Skoro coś Ci się nie podoba to o tym napisz a nie drwisz z innych forumowiczów.

Święte słowa. Gdyby mi ktoś zwrócił uwagę na początku mojej przygody z morszczyzną, byłbym bardzo wdzięczny. A tak teraz już troszkę za późno...

Co do ułożenia skał, zmień gruzowisko w delikatniejszy, bardziej przestrzenny układ bo ten wygląda strasznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam pisałeś o innym ułożeniu później - nie czekaj bo jak już akwarium ruszy przekładanie skały z reguły wiąże się z ponownym dojrzewaniem i bałaganem z parametrami - posłuchaj bardziej doświadczonych kolegów i remanent zrób puki jeszcze możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektórych komentarze to aż odechciewa się o cokolwiek pytać...........

Konstruktywna krytyka, porady i sugestie jeśli mają na celu pomoc drugiej osobie - rozumiem.

Jeśli jednak krytyka ma służyć podniesieniu czyjejś samooceny to chyba nie to forum.

Przepraszam za off-top,

Sam próbuje tutaj trochę i wolałbym to czynić w cywilizowany sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odessaj piach na 2-3cm wyjmij czesc skaly poklej konstrukcje cx5 klej,zrob przestrzennie,ewentualnie zabuduj komin jak ci przeskadza jego widok.swiatlo pod miekasy I ryby narazie wystarczy,z reszty piachu zrob DSB,ewentualnie dokup suchy piach,reszta skaly do sumpa metoda berlinska I masz low techa:)pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektórych komentarze to aż odechciewa się o cokolwiek pytać...........

Konstruktywna krytyka, porady i sugestie jeśli mają na celu pomoc drugiej osobie - rozumiem.

Jeśli jednak krytyka ma służyć podniesieniu czyjejś samooceny to chyba nie to forum.

Przepraszam za off-top,

Sam próbuje tutaj trochę i wolałbym to czynić w cywilizowany sposób.

Dokładnie tak jak napisałeś uważam to za konstruktywną krytykę.

Ale czytając taką poradę jak cyt. poniżej że ta lampa wystarczy na ten zbiornik to też mi się odechciewa o cokolwiek pytać.

Odessaj piach na 2-3cm wyjmij czesc skaly poklej konstrukcje cx5 klej,zrob przestrzennie,ewentualnie zabuduj komin jak ci przeskadza jego widok.swiatlo pod miekasy I ryby narazie wystarczy,z reszty piachu zrob DSB,ewentualnie dokup suchy piach,reszta skaly do sumpa metoda berlinska I masz low techa:)pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze zycia procz ryb wiec moze autor narazie chce FO,zresztą widzialem tyle niedoswietlonych zbiornikow gdzie rosly proste miekasy,nie mowie zeby autor na tym poprzestal z czasem pewnie jak poczyta to zrobi albo kupi lampe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.