Skocz do zawartości
Geralt

Hybryda

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się męczyłem z uruchomieniem swojej lampy. Zawsze miałem coś ważniejszego do zrobienia. Początkowo miało to być ok 200W tylko w LED-ach, ale czas pokazuje, że jednak T5 są niezastąpione. Więc pomyślałem, że zrobię sobie 4xT5 54W z możliwością do rozbudowy do 6. Do tych T5 dołożyłem 36 Led Royal Blue, 36 Led Cool white i 6 UV. Diody są przykręcone do radiatora i są na środku pomiędzy odbłyśnikami ATI.

Diodami steruje dotykowy sterownik Morświna i 3 podwójne od niego drivery. Diody UV podpięte są do drivera MR Elektronik MR2600Nxxxx. T5 na razie sterowane są wyłącznikiem opartym też na sterowniku czasowym Marcina. Docelowo sterownik dotykowy będzie sterował wszystkim. Z racji, że obecnie używana przeze mnie lampa zaczęła świecić w połowie, musiałem na szybko złożyć co miałem i uruchomić.

Szukam, gdzie można zlecić gięcie "pleksy" o długości ok 1300mm żebym sobie zrobił obudowę, bo teraz taga naga trochę marnie wygląda. Może ktoś z forumowiczów podpowie, gdzie zrobić taką obudowę na podstawie planem w Corelu.

post-9975-0-24881000-1481226268_thumb.jpg

post-9975-0-41264100-1481226275_thumb.jpg

Edytowane przez Geralt (wyświetl historię edycji)

Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gięcie to chyba akryl? Czy to to to samo :)? Ja długo myślałem właśnie nad obudową i postawiłem na aluminium i kątowniki, skręcanej i oklejonej folią + pleksa 3mm góra i dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lampa, o ktorej od jakiegoś czasu myślę! Mógłbyś zrobić wiecej szczegółowych zdjęć?

Filip nie ma sprawy napisz tylko co Cię interesuje konstrukcja czy elektronika?

Gięcie to chyba akryl? Czy to to to samo :)? Ja długo myślałem właśnie nad obudową i postawiłem na aluminium i kątowniki, skręcanej i oklejonej folią + pleksa 3mm góra i dół

Też myślałem żeby zrobić skręcaną, ale bardzie mi się podoba gięta.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel akrylu na wymiar...Kawał rury o interesującym Cię łuku i dwie/trzy opalarki...Delikatnie i równomiernie podgrzewasz i gotowe. Po zrobieniu takiej lampy obudowa będzie łatwa do wygięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel akrylu na wymiar...Kawał rury o interesującym Cię łuku i dwie/trzy opalarki...Delikatnie i równomiernie podgrzewasz i gotowe. Po zrobieniu takiej lampy obudowa będzie łatwa do wygięcia...

Hm, jedną opalarkę mam, zresztą nie pierwszą w moim życiu. Do takiej długości to 3 co najmniej. Jak nie znajdę kogoś kto mi to wygnie po prostu pod kątem 90 stopni to pochodzę po znajomych żeby skompletować kilka opalarek :construction:


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.