Skocz do zawartości
orthoptera

Kostka 35x35x35 Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku nie planowałem odpieniacza. Ale z braku wiedzy mocno przekarmienie akwa i zaczęły sie problemy. Z życia mam błazenka, krewetkę czyszcząca. 4 ślimaki turbo. Wcześniej był jeszcze ślimak tectus ale niestety nie dał rady. Koralowce: xenia, calustrea, pseudogorgonia, Briareum, clavularia, sarcophyton, zoa

Ale wszystkie są bardzo małe. Także masa wszystkich korali jest bardzo mała.

Tak tunze wchodzi idealnie. Może mógłby być troszkę więcej zanurzony ale odkąd go zamontowałem codziennie pół kubka brudej wody wylewam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, orthoptera napisał:

nie mam odpieniacza boję się jego głośności opinie różne dużo osób piszę że bąble lecą do akwa na razie robie podmianki i chyba przy tym litrażu na tym pozostanie, a jaką masz obsadę? ja mam na razie błazenka i nie wiem co jeszcze dokupić na pewno będzie krewetka czyszcząca jakaś babka, i nie wiem czy drugi błazenek czy co innego?:/

Obsada na razie praktycznie minimalna: 3 x ślimaki turbo 2 szczepki xeniu pulsującej 1 szczepka zoasków (3 główki) 1 szczepka Brarerium i na razie tyle. Planuje jeszcze kraba pustelnia czerwononogi i 3 rybki. Obsada będzie minimalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Olaf Nowicki napisał:

Na początku nie planowałem odpieniacza. Ale z braku wiedzy mocno przekarmienie akwa i zaczęły sie problemy. Z życia mam błazenka, krewetkę czyszcząca. 4 ślimaki turbo. Wcześniej był jeszcze ślimak tectus ale niestety nie dał rady. Koralowce: xenia, calustrea, pseudogorgonia, Briareum, clavularia, sarcophyton, zoa

Ale wszystkie są bardzo małe. Także masa wszystkich korali jest bardzo mała.

Tak tunze wchodzi idealnie. Może mógłby być troszkę więcej zanurzony ale odkąd go zamontowałem codziennie pół kubka brudej wody wylewam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ja puki co robię podmiankę raz w tyg ok 15-20% i nic nie zauważałem z tym że nie przekarmiam, szkoda że teraz piszesz o tym Tunze bo jakis tydz temu w Kościanie ktoś za 180zł sprzedawał:/ a gdzie zakupiłes ta Briareum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie kupiłem ten Odpieniacz z Kościana. Także to napewnobten sam [emoji6]. Ja podmiany tez robię co tydzień 5litrow, ale przez to moje karmienie i tak narobiłem syfu. Briareum kupiłem od gościa na ul Libelta ma gabinet w którym ma dość duże akwa. Nick na forum kribyd.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio jak byłem w Aqua-nature to tez Briareum było. Ale widziałem w poprzednich postach ze miałeś problemy z tym sklepem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Olaf Nowicki napisał:

Ja wlasnie kupiłem ten Odpieniacz z Kościana. Także to napewnobten sam emoji6.png. Ja podmiany tez robię co tydzień 5litrow, ale przez to moje karmienie i tak narobiłem syfu. Briareum kupiłem od gościa na ul Libelta ma gabinet w którym ma dość duże akwa. Nick na forum kribyd.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio jak byłem w Aqua-nature to tez Briareum było. Ale widziałem w poprzednich postach ze miałeś problemy z tym sklepem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hehe to na pewno ten sam;) a z tym kolegą z libelta co ma ten gabinet mam kontakt to zaraz zapytam, co do sklepu faktycznie najpierw chciał 0,75zł za osmoze potem do leczenia błazenka mi zaoferował lek ziołowy który cena przewyższał koszt kupna nowej rybki, gdy kupiłem u niego rybke zdechła na drugi dzień jak pojechałem po 3 dniach sprawdzić jak sie ma reszta jego błazenków z ok 30 nie było żadnego na co odpowiedział wszystkie poszły..?! w tym tyg jadę do kobierna do gościa i tam coś zakupie wybór ma spory. a czy jest możliwość żeby sprawdzić u Ciebie jak ten odpieniacz pracuje? z tego co widzę lampe masz prawie taka jak ja:P

aa ps. ten z aqua nature mi powidział że dla jednego błazenka mam poł kostki mrożonki wrzucac z czego 95% filtr wciągał, teraz qadri i nemo karmie "do pyska"

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To ja tez tak karmiłem plus kupiłem tez u niego pokarm dla koralowców phyto mix. I karmiłem wg zaleceń. No i do dziś nie mogę wyjść z glonów. Teraz tez juz mu daje do pyska może z 1/5 kostki.

Na początku tez kupowałem tam wode. Ale szybko kupiłem filtr.

Lampka rzeczywiście taka sama,tzn moja trochę słabsza

Tak w tym kobiernie to widziałem ze gość ma duży wybór, sam myślałem żeby sie tam wybrać ale w mojej sytuacji muszę narazie poczekać aż akwa "ruszy" i koralowce bedą rosły i bedą w dobrej kondycji.

Co do odpieniacza to nie ma problemu, możesz wpaść:-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna aktualizacja mojej mini rafy...

puki co wszystko się ustabilizowało od 2 tyg mam nowe błazenki (jeden zakupiony od kolegi z forum, drugi u p.Darka w Kobiernie) dodatkowo doszła krewetka czyszcząca, oraz zamontowałem szybę nakrywkową 3mm wraz z uchwytami zakupionymi na allegro, żeby zmniejszyć parowanie wody (spadło o około 50%) oraz aby mniej kurzu dostawało się do środka, póki co efekty są zauważalne, dodatkowo zakupiłem rurkę i kolanko i zrobiłem skimmer jego działanie przeszło moje oczekiwania efekt- woda na powierzchni kryształ!

martwi mnie tylko że krewetce złamał się jeden wąs i zrobiła się żółtawa póki co przeszła jedną wylinkę kilka dni po zakupie, mimo to wcina pokarmy az miło dodatkowo jeden z błazenków zadomowił się w ukwiale:). Możliwe że w nadchodzącym tyg dojdą koralowce w tym długo oczekiwana euphylia. poniżej kilka fotek przedstawiających wyżej opisaną sytuację w baniaku.

WP_20170203_15_09_59_Pro.jpg

WP_20170203_15_10_16_Pro.jpg

WP_20170203_15_16_08_Pro.jpg

WP_20170203_20_29_41_Pro.jpg

WP_20170204_20_03_18_Pro.jpg

 

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przez szybę będziesz miał problem z ph w zbiorniku.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie tak i z parowaniem wody musisz się pogodzić, a bez dolewki automatycznej się nie obędziesz na dłuższą metę.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, dużo ludzi ma nakryte zbiorniki i jest ok, ja też mam nakryte, automatycznej dolewki nie mam a ph mam stabilne, wszystko żyje i rośnie, fakt że mam odpieniacz.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie bardzo dużo zbiorników jest nakrytych i to w 100% temat czytałem na forum wielokrotnie gdzie ludzie pisza ze przez wiele lat maja zbiorniki przykryte i to szczelnie i stwierdziłem że przykryje, u mnie szyba ma 330x290mm co daje jeszcze dość dużo wolnej przestrzeni, po dwa jest kaskada gdzie woda wolno spada i odbywa sie wymiana gazowa, ph będę kontrolował, po trzy podmieniam 20% wody w tyg wiec nawet jak wzrośnie delikatnie czy spadnie to podmianka powinna to wyrównywać, dolewki do tak małego akwa nie przewiduje a na kilkudniowe wyjazdy zrobię diy grawitacyjną 3l starczy na tydzień.

p.s a to pH ma rosnąć czy spadać?

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie parametry powinny być w miarę stałe, dotyczy to również pH, jednak w nocy będzie lekko niższe niż w ciągu dnia.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to że jest w nocy niższe to normalne czy jest pokrywa czy nie póki co jest pH 8, a oprócz parowania 0,5l na dobę i pływających mniej drobinek w wodzie różnicy nie zauważyłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ph 7.7 i wszystko rośnie i się rozwija, przy ph 8 nic nie kombinuj tylko monitoruj żeby nie było skoków i będzie ok. Jeśli chodzi o parowanie wody to u mnie w około 100 l odparowuje 200-300ml na dobę.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli szukasz zewnętrznego odpieniacza zawieszanego na szybie to mam w garażu Red Sea Prizm Pro, jakby co to się odezwij na PW.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2017 o 08:05, doriand1 napisał:

Cześć,

kto na forum robi takie ładne lampy? :)

Pozdrawiam

jak post wyżej jakie masz akwarium bo jeden kolega ma może bedzie chciał sprzedac, lampa podobna do tej z fotek wyżej tylko (18W) z tym że ja i tak nie świece pełną mocą 32w tylko ok 20w na 40l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.