Skocz do zawartości
lysy23111

Aquaforest Balling 3x5L __ Component +1, +2, +3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Co powiecie na to ???? Czy ktoś stosuje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt. Bedziesz pierwszy. Jak juz bedziesz lal do baniaka to opisz zeby dla potomnych bylo.

A Teraz powaznie: znasz wyszukiwarke google?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:clap: Krzysiek, sam bym lepiej tego nie ujął..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po co komu to forum jeśli jest google . Powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys mogl zadawac pytania, a my mogli w kulturalny sposob odpowiadac.

Zobacz sa dwa pozytywy:

1. Dowiedziales sie ze jest wyszukiwarka google

2. Jak opiszesz swoje poczynania z Componentami to nam w przyszlosci i innym bedzie latwiej

Widzisz jak myslales ze dostaniesz na tacy bo sie Tobie poszukac nie chce to przekonales ze zycie nie zawsze jest latwe :)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po co komu to forum jeśli jest google . Powodzenia .

Forum jest po to aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem itd.

Google jest po to aby łatwiej wyszukiwać te informacje na tym forum (balling aquaforest nanoreef itd) i na innych forach. Temat wałkowany już nie raz więc nie dziw się ze nikt Tobie nie odpisał na twoje pytanie bo już było, wystarczy poszukać, i ewentualne pytania zadawać już w działającym temacie. No że chyba google nie pokazało żadnych wyników, ale to by znaczyło że takiego tematu tu nie ma i wtedy jak najbardziej warto zadać pytanie. Ot tak w skrócie to działa. A tak Panie kolego idziesz na łatwiznę. Szukasz nie ma to pytasz.

Pozdrawiam i zachęcam do szukania.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panie i Panowie chciałem tylko informacji ponieważ jestem po przekładce - innego wyjścia nie było . Akwarium w okresie dojrzewania i sam nie wiem czy lac go już teraz czy troszkę zaczekać . Dodam ze akwarium pełne korali i wapna niestety ubywa . Ale ktoś pisał ze w tym Ballingu są jakies dodatki które pewnie są pozywka dla plagi które niestety teraz występują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panie i Panowie chciałem tylko informacji ponieważ jestem po przekładce - innego wyjścia nie było . Akwarium w okresie dojrzewania i sam nie wiem czy lac go już teraz czy troszkę zaczekać . Dodam ze akwarium pełne korali i wapna niestety ubywa . Ale ktoś pisał ze w tym Ballingu są jakies dodatki które pewnie są pozywka dla plagi które niestety teraz występują .

Jak rzucisz okiem na skład poszczególnych butli, to dojdziesz do wniosku, że nie ma tam zbytnio dużo elementów, które są pożywką dla glonów itp. Poza Ballingiem masz tak głównie jony metali ciężkich, jod, potas itp. Zależy co wolisz. Rozbabrać parametry akwa (Ca, Mg, KH) czy nie. Zawsze możesz po taniości pomieszać czystego Ballinga, bez dodatków i tak przeczekać do normalizacji baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz taniej,to kupujesz Aquaforesta w proszku Mg , Ca, Kh Buffer, plus components strong koszt całkowity 170 zł i sam rozrabiasz. Po rozrobieniu masz to samo . Koszt takich 3 baniek wychodzi jak kiedyś liczyłem 60 parę zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jeszcze dużo taniej kupić proszki na allegro stanlab :)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się doczepie do tematu.

Czy komuś pływały "farfocle" w płynie pierwszym? Mam tego ballinga i teraz podpinajac po przerwie zauważyłam że w pierwszej butli pływają nieliczne dość, ale jednak farfocle. Ktoś coś??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się doczepie do tematu.

Czy komuś pływały "farfocle" w płynie pierwszym? Mam tego ballinga i teraz podpinajac po przerwie zauważyłam że w pierwszej butli pływają nieliczne dość, ale jednak farfocle. Ktoś coś??

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Cześć mi pływały takie brązowe gluty ale w componentach (dokładnie w butelce B). Robiło się to na tyle problematyczne że zatykały mi wężyki w dozowniku. No i brudziły strasznie pojemnik na balling.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.