Skocz do zawartości
Dan86PL

Lampa LED CREE 3x10W ze wschodem/zmierzchem i oświetleniem nocnym

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ta (przykładowa) która podałem linka wyżej ma 30W i 130W czyli po włączeniu wtyczki już się grzeje do 30W a po naciśnięciu przycisku do 130W

- tak groty są wymienne

linka podałem pierwszego z brzegu więc warto się rozejrzeć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytałem już na forum, żeby nie lutować przyklejonych diod bo powstaje zimny lut.
Wolę wydać 100 czy 200 a kupić lutownicę na długie lata.
No i taką, żeby precyzyjne rzeczy polutować jak kabelki do arduino czy driverów.

Niestety nie bardzo jest jak.
Diody z radiatorami trzeba najpierw wkleić na radiator lampy, później dopiero lutować połączenia przewodami, inaczej to chyba sztuka cyrkowa ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, big daddy napisał:


Niestety nie bardzo jest jak.
Diody z radiatorami trzeba najpierw wkleić na radiator lampy, później dopiero lutować połączenia przewodami, inaczej to chyba sztuka cyrkowa ;)
 

można użyć "podstawek zbiorczych" lub lutować po jednej i od razu przyklejać - tyle że trwa to długo

20170427_091253aa.JPG

ja lutowałem na "paski" PCB a potem kleiłem

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie czytałem już na forum, żeby nie lutować przyklejonych diod bo powstaje zimny lut.
Wolę wydać 100 czy 200 a kupić lutownicę na długie lata.
No i taką, żeby precyzyjne rzeczy polutować jak kabelki do arduino czy driverów.


Ojoj chyba albo coś źle doczytales albo lutowala to za przeproszeniem jakaś "sierota". Diody na podstawkach ustawiasz i kleisz na radiator a na drugi dzień wszystko ładnie i szybko lutujesz.
Sam tak robiłem. Lutowanie 60 diod zajęło mi może godzinę a lampa działa bez najmniejszego problemu.
Wystarczy dobra lutownica i odrobina cyny.
Jak szukasz lutownicy na lata to kup coś z firmy Ersa albo Weller.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

 

Nie znam tego modelu który pokazałeś

od paru już lat używam do szybkich prac domowych takiej, jestem bardzo zadowolony

http://allegro.pl/uniwersalna-lutownica-ersa-30-s-kolba-lutownicza-i5211663533.html 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DarekB30 napisał:

Nie znam tego modelu który pokazałeś

od paru już lat używam do szybkich prac domowych takiej, jestem bardzo zadowolony

A jak z trzymaniem takiej lutownicy w sensie wygody pracy? Te pistoletowe są pod tym względem dość wygodne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, katani napisał:

A jak z trzymaniem takiej lutownicy w sensie wygody pracy? Te pistoletowe są pod tym względem dość wygodne.

nie wiem nie użuwałem pistoletowej, ta którą używam jest bardzo lekka i może trochę kwestia przyzwyczajenia, mi pasuje do ręki już :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

A jak z trzymaniem takiej lutownicy w sensie wygody pracy? Te pistoletowe są pod tym względem dość wygodne.

Pistoletową to grube kabliska a nie elektronika :P


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po długiej przerwie w temacie.

Mam problem z zegarem w lampie. Gdy zanika prąd to zegar nie liczy czasu na samej baterii. Gdy prąd sieciowy wraca to zegar kontynuuje naliczanie czasu od momentu, w którym zabrakło prądu. Czyli np. nie ma prądu godzinę, to lampa działa z godzinnym opóźnieniem...

Ktoś wie co może być przyczyną?

Lampa ma 2 nitki na driverach MeanWell. 1 nitka 6xCREE i 1 nitka 6XPowerLed + mam 1 diodę PowerLed na środku bez drivera. Zasilacz 24V 3,75A.

Lampa jak poniżej:

24cbd5fb10db.jpg

f40f71b624cd.jpg

 

fce4e523ddcc.jpg

4345696c19c8.jpg

c904c9344eb3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może baterię wymień? Bateria powinna podtrzymywać zasilanie w arduino.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na baterię w module zegara czasu rzeczywistego.

Ps. Ta baterie podtrzymuje jedynie sam zegar a nie całe Arduino;)

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rzeczywiście. Wymieniłem tą baterię (okazało się, że była to zwykła bateria) na inną z innego zapasowego zegara (rechargeable czyli aku) i zegar trzyma czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Postanowiłem udoskonalić moją lampę i w końcu zainwestować w soczewki. Kupiłem 120 i 90 stopni, ale nie mam pojęcia jak je zainstalować na diodach. Wiem, że wchodzą na styk, ale bez kabli i lutu na samą diodę. Jak to zrobić, gdy diody mają na sobie wystający lut i kable??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta...musisz w soczewce zrobić zagłębienia na kabelki...pilnik w dłoń i do dzieła. Wszystko przez to, że one są do płytek pcb wyjściowo robione...

Inna sprawa, że w Twojej lampie soczewki zrobią efekt punktów świetlnych, ponieważ masz je dosyć szeroko rozłożone. Dodał bym minimum 6 x 3w. 

Ps. Pterek ma się dobrze, chociaż dziwnie było patrzeć jak przez pierwsze dwa tygodnie dostaje wycisk od ch. parasema

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękj Szymon. Jak zwykle można na Ciebie liczyc. ;)

Dodalem nitke, teraz w sumie mam 3 i diody sa gesciej rozstawione. :)

A co do plytek... To jak w nich diody przekazuja sobie prad?! 

PRZYKLEJA sie do nich gołe diody bez takich pojedynczych podstawek jak u mnie czy może LUTUJE sie normalnie z tym, że sam lut piwinien powinien byc na tyle cienki, że samo wyeliminiwanie kabli pozwala nalozycz soczewki?

 

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody do nich się lutuje, tak jak do małych gwiazdek, pomiędzy diodę a płytkę dajesz pastę. A połączenie między poszczególnymi diodami jest szeregowe, więc powstaje dużo łatwiejsza do ogarnięcia nitka. Zobacz sobie na aukcje na allegro, opcji jest wiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.